Jump to content

Octavia II FL - czarna


phrix

Recommended Posts

Jeżeli wszyscy się chwalą to dlaczego ja mam siedzieć cicho? Przyszło mi pod domem pracować przy czarnej Skodzie Octavi, wydawało by się że samochód nie jest wiekowy tw. roboty wiele nie będzie. Pozory jednak mylą, przedstawiona Octa jest samochodem firmowym a jej miejscem pracy są przeważnie żwirownie i kamieniołomy. Największym problemem może być "piaskowanie" nadwozia i obicia drobnymi kamyczkami. Celem przeprowadzonej pracy było maksymalne zabezpieczenie lakieru.

 

Na pierwszy rzut poszła politura Autolandu aby wyciągnąć głębie, natomiast na wykończenie wosk Sonax twardy. Wosk nakładany na dwie warstwy i pozostawiony do wyschnięcia. Po 2 miesiącach użytkowania wosk jeszcze trzyma się lakieru, ale moim zdaniem jest zbyt delikatny, mimo że producent sprzedaje go pod nazwą wosk "twardy". Przy kolejnym woskowaniu będzie zastosowany megs #16.

 

Cała zabawa z wywoskowaniem trwała około 12 godzin, Octavia 2 to całkiem spory samochód. Inna sprawa, że wszystkie niedociągnięcia na czarnym lakierze są bardzo widoczne, i lakier taki wymaga ogromnego nakładu pracy. Jak to dobrze, że mój samochód jest srebrny :roll:

 

 

59752975.jpg

 

36369133.jpg

 

67182750.jpg

 

63212300.jpg

 

93339685.jpg

Link to comment
Share on other sites

kolego muszę cię okrzyczeć na świeżo wypolerowana maskę położyłeś butelke ze srodkiem

i juz pewnie są ryski, popatrz jak inni kładą najpierw MF i dopiero środek dla efektu odbicia :acute:

poza tym efekt bardzo ladny, jeszcze cos na oponki i miodek czarnula 1-sza klasa

Link to comment
Share on other sites

Tak naprawdę to na zdjęciach niczego nie widać... Użyte produkty tez nie powalają... Glinka była?

Największym problemem może być "piaskowanie" nadwozia i obicia drobnymi kamyczkami. Celem przeprowadzonej pracy było maksymalne zabezpieczenie lakieru.
Woskiem? Przed piaskowaniem?? :D
ale moim zdaniem jest zbyt delikatny, mimo że producent sprzedaje go pod nazwą wosk "twardy".
To tez ciekawe stwierdzenie.To ze jest nazwany twardy nie oznacza ze pozostawia niemalże pancerną ochronę przed obiciami i "piaskowaniem" lakieru. Takiego wosku nie ma!

Ważne jednak ze auto zadbane i czyste. Tak trzymać :good: .

Link to comment
Share on other sites

Co się tyczy wosku Sonaxa, to moim zdaniem jest bardzo przyjemny podczas pracy. Stosunkowo łatwo się nakłada, ma fajny zapach i daje całkiem ładny połysk. Jeżeli chodzi o politurę Autolandu, to była mi ona powierzona. W Internecie sporo jest opini, że źle się z nią pracuje bo jest tłusta. Ja nie miałem takich problemów, może zależy to od aplikowanej ilości. Co nie zmienia faktu, że za własne PLN-y bym jej nie kupił :o

 

Użyte produkty tez nie powalają

 

Zgadza się, ale nie miałem na ich dobór wpływu. Po zimie samochód, będzie robiony kompletem megsa mam nadzieje, że efekty będa lepsze.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.