Skocz do zawartości

Octavia II FL - czarna


phrix

Rekomendowane odpowiedzi

Jeżeli wszyscy się chwalą to dlaczego ja mam siedzieć cicho? Przyszło mi pod domem pracować przy czarnej Skodzie Octavi, wydawało by się że samochód nie jest wiekowy tw. roboty wiele nie będzie. Pozory jednak mylą, przedstawiona Octa jest samochodem firmowym a jej miejscem pracy są przeważnie żwirownie i kamieniołomy. Największym problemem może być "piaskowanie" nadwozia i obicia drobnymi kamyczkami. Celem przeprowadzonej pracy było maksymalne zabezpieczenie lakieru.

 

Na pierwszy rzut poszła politura Autolandu aby wyciągnąć głębie, natomiast na wykończenie wosk Sonax twardy. Wosk nakładany na dwie warstwy i pozostawiony do wyschnięcia. Po 2 miesiącach użytkowania wosk jeszcze trzyma się lakieru, ale moim zdaniem jest zbyt delikatny, mimo że producent sprzedaje go pod nazwą wosk "twardy". Przy kolejnym woskowaniu będzie zastosowany megs #16.

 

Cała zabawa z wywoskowaniem trwała około 12 godzin, Octavia 2 to całkiem spory samochód. Inna sprawa, że wszystkie niedociągnięcia na czarnym lakierze są bardzo widoczne, i lakier taki wymaga ogromnego nakładu pracy. Jak to dobrze, że mój samochód jest srebrny :roll:

 

 

59752975.jpg

 

36369133.jpg

 

67182750.jpg

 

63212300.jpg

 

93339685.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kolego muszę cię okrzyczeć na świeżo wypolerowana maskę położyłeś butelke ze srodkiem

i juz pewnie są ryski, popatrz jak inni kładą najpierw MF i dopiero środek dla efektu odbicia :acute:

poza tym efekt bardzo ladny, jeszcze cos na oponki i miodek czarnula 1-sza klasa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak naprawdę to na zdjęciach niczego nie widać... Użyte produkty tez nie powalają... Glinka była?

Największym problemem może być "piaskowanie" nadwozia i obicia drobnymi kamyczkami. Celem przeprowadzonej pracy było maksymalne zabezpieczenie lakieru.
Woskiem? Przed piaskowaniem?? :D
ale moim zdaniem jest zbyt delikatny, mimo że producent sprzedaje go pod nazwą wosk "twardy".
To tez ciekawe stwierdzenie.To ze jest nazwany twardy nie oznacza ze pozostawia niemalże pancerną ochronę przed obiciami i "piaskowaniem" lakieru. Takiego wosku nie ma!

Ważne jednak ze auto zadbane i czyste. Tak trzymać :good: .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co się tyczy wosku Sonaxa, to moim zdaniem jest bardzo przyjemny podczas pracy. Stosunkowo łatwo się nakłada, ma fajny zapach i daje całkiem ładny połysk. Jeżeli chodzi o politurę Autolandu, to była mi ona powierzona. W Internecie sporo jest opini, że źle się z nią pracuje bo jest tłusta. Ja nie miałem takich problemów, może zależy to od aplikowanej ilości. Co nie zmienia faktu, że za własne PLN-y bym jej nie kupił :o

 

Użyte produkty tez nie powalają

 

Zgadza się, ale nie miałem na ich dobór wpływu. Po zimie samochód, będzie robiony kompletem megsa mam nadzieje, że efekty będa lepsze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.