Skocz do zawartości

Nasze pieszczochy


bucki

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 7,5 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

nie mógł znaleźć skrzyni do 1,6 więc ostatecznie weszła skrzynia z 1,8T. 1, 2 i 3 bieg - prawie identyczne przełożenie. 4 była ciut krótsza od 5 (3200 przy 100kmh) ale 5 bieg był prawdziwym piątym biegiem. 2300 RPM przy 100kmh. Przy 140kmh było 2800 RPM! Taką skrzynią jeździło się cudownie.
O i takie coś by mi pasowało...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator

No piąty bieg ostatnio stracił walory nadbiegu.

U mnie w Vendze można na piątce jechać od 60-170 km/h - niezły zakres jak na jedno przełożenie :) Ale to wszystkie nowe auta tak mają teraz.

 

Podpowiadacz biegu też jest ale czasem uda mi się go zmusić, żeby nie pokazywał konieczności wrzucenia wyższego biegu przy 2000 obr/min. Ale przy 3000 obr/min. już się upomina :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jackill, hahaha no nie wierzę. To jakiś fotomontaż? Jak tym biegi zmieniać? Hahahah :D

 

Nie, to nie fotomontaż :) Skrzynia z nowej 911-stki :) Kierowcy ciężarówek będą się czuli jak w domu ;)

 

Ja też mam 7 biegów ale nie pamiętam kiedy ją wbiłem :mrgreen:

Średnie obroty na rozgrzanym silniku 4000-7000 obr ///M lubi to!! :-]:-]:P

Max 8250 obr/min jak dobrze pamiętam ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kwestię zakupu opon zimowych do RS-a i "przestawienia softu" :D na możliwość jazdy w śniegu i soli Wujek Gruby ogarnął w "stylu Top Gear" :-]:kox:

 

img0223el.jpg

 

Docelowy "garage" bedzie "troche" inny :-] , ale od czegoś trzeba zacząć :kox:

Pumcia kupiona od Kolegi z forum, miała być tylko na zime, ale na tyle sympatycznie jeździ, że na wiosnę zrobi się z niej "upalacza" na tory :kox::|:roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

warto za to w ogóle się zabierać?

 

jako bezstresowa "L-ka" :-] do nauki, to mysle ze dobry pomysł, raczej nie będzie swap-a na 2.5T :D:P jesli już to wydmuszka i kubły ;) .

 

RS boi się śniegu ?

 

pewnie nie, ale moj ma specjalny "soft" - listopad-luty silnik nie odpala :D:kox:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

szkoda samochodu na takie warunki jak u nas...

 

to primo, secundo policzmy: opony zimowe 235/35/19 - łatwo sprawdzic ca 5 tys zł, po zime feligi - w najlepszej opcji - do prostowania i lakierowania. Swojego "wku...wa" nie umiem wycenić, ale to poważna kwota :D

Druga opcja, czyli drugi komplet na "17"- też łatwo policzyć.

 

Tak wiec "upalacz" w podobnej kwocie na zime to chyba dobry pomysł?

 

Focus, jak pisałem już kiedyś, ma zostać zachowany w stanie "kolekcjonerskim" dla przyszłych pokoleń entuzjastów motoryzacji :-] , a jak służą autom nasze zimy i stan dróg do kwietniowego łatania dziur - każdy chyba wie. Kropka.

 

:-]:D:kox:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.