Skocz do zawartości

Nasze pieszczochy


bucki

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 7,5 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Księgowi dali ciała bo cena i spalanie obydwu silników sprawia ze zakup benzyny jest całkowicie nieopłacalny.

Efekt będzie niestety taki że silnik zostanie tak szybko wycofany jak się pojawił

 

Uważasz, że każdy nabywca Alfy 159 patrzy tylko na to "ile pali"? i marzy o klekocie diesla ;):)

 

małe ale z zacięciem

 

bardzo sympatyczne autko, niejeden się już pewnie "oszukał" ;):good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój malutki dupowóz. Smart ForTwo Cabrio, 600cc w benzynie. Jak widać na foto - coś tam pomyte, ale takimi kosmetykami że... aż mi wstyd :) Jak w powitalni - kompletuje swój zestaw przez zime i na wiosne ruszę już troszeczke bardziej peofesjonalnie.

 

siema Zybercik :) GT ze smartlandii :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Efekt będzie niestety taki że silnik zostanie tak szybko wycofany jak się pojawił :/

Na pewno nie!! Jest to jeden z najlepszych silników do 159. Z V6 od GM auta były za ciężkie a wielki boom na diesle też już odchodzi wcale nie wychodzą taniej od PB.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z moich potwierdzonych informacji wynika ze silnik nie cieszy się zbyt dużym zainteresowaniem w przeciwieństwie do diesla.

 

Diesel rzeczywiście nie jest opłacalny bo zazwyczaj jest znacznie droższy od benzyny - mniejsze spalanie nie rekompensuje różnicy w cenie auta biorąc pod uwagę normalne przebiegi "Kowalskiego".

 

Tutaj de facto diesel jest w cenie benzyny (nawet tańszy) ,zatem z miejsca oszczędzamy już przy wyjeździe z salonu - diesel mniej spala.

Także osiągi po lekkim wirusie są bardzo zbliżone choć standardowe 8.8 do setki wydają się być bardzo satysfakcjonujące.

 

Nie bez znaczenia jest też późniejsza odsprzedaż oraz nieco niższa utrata wartości która w przypadku alfy i tak jest horrendalna (dobrze ze dają 20% rabaty).

 

Trochę liczb:

Przy każdych 100km przejechanych na dieslu oszczędzamy ponad 14zł.

Przez okres eksploatacji 100.000km oszczędzimy ponad 14000 PLN

 

Nie mówię silnik jest zły.

W przeciwieństwie do 1.4TSI, włochom sztuka dowsizeingu naprawdę się udała.

Chodzi o to że jest po prostu za drogi.

 

Jest to jeden z najlepszych silników do 159.

No za bardzo wyboru nie ma - do jedyny benzyniak dostępny w ofercie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zybercik, ile Ci ten smart pali w mieście ?? :-)) i co władze na parkowanie poprzecznie czyli wjechać przodem miedzy dwa auta ?? ;)

Czysto w mieście nigdy nie sprawdziłem, bo na każdym baku znajduje się jakaś choćby mała trasa. Spalanie średnio 5,5-6,5l. Uzyskane minimum 4,3l, maximum nie sprawdzałem, ale w zimie pewnie z 8l wpadało :mrgreen:

Co do parkowania prostopadłego informacji nie udziele. Szczerze mówiąc nie miałem jeszcze okazji tak zostawić auta, bo zawsze miesciłem się równolegle ;) ale myślę że panowie policjanci na widok smarta daliby się 'udobruchać' :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę liczb:

Przy każdych 100km przejechanych na dieslu oszczędzamy ponad 14zł.

Przez okres eksploatacji 100.000km oszczędzimy ponad 14000 PLN

 

No ja bym tak nie powiedział.. cena jest taka sama albo różnica 3 groszy, od stycznia ON będzie o 20, 30 groszy droższa. Policz droższe przeglądy, każda część do diesla to większy wydatek, rozrząd itp, a jak już się zepsuje to ta Twoja wyliczona kwota nijak ma się do rzeczywistości..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pavlik, przestań wiejskie są ale dobrze świecą przynajmniej i wreszcie coś widać. jednak dobre przyzwyczaja i tego mi najbardziej brakowało po przesiadce z octavii do toyoty :o

 

[ Dodano: 19 Październik 2011, 21:42 ]

gruby_RS, :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Maru, nie szkoda Ci 'jej' topic?

 

No ja bym tak nie powiedział.. cena jest taka sama albo różnica 3 groszy, od stycznia ON będzie o 20, 30 groszy droższa. Policz droższe przeglądy, każda część do diesla to większy wydatek, rozrząd itp, a jak już się zepsuje to ta Twoja wyliczona kwota nijak ma się do rzeczywistości..

 

Zalezy od jazdy, benzyna wycisnac 2-3 razy wieksze spalanie niz srednie to zaden problem, w dieslu przy mocnym uzytowaniu wzrosniemoze o 2 litry. Gdyby przy sandale do podlogi stosunek wzrostu spalania w benzynie byl taki jak w dieslu to juz dawno ladowalbym w jakis 3.0 bi turbo pb... niestety, 3 litrowa zaturbiona benzyna bez problemu wciaga 20-25l/100... gdzie dizel pali mi 9-10 ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

długo ze sobą walczyłęm przed ich montażem ale suma sumarum teraz nie żałuję.

za to w aucie zagościł snorkel, kompletuje się nowy wydajniejszy układ hamulcowy, kompresor z blokadą ARB oraz kilka innych głupotek

 

[ Dodano: 19 Październik 2011, 21:49 ]

spons, nie uprawiam extremalnego off roadu, nie topię auta po klamki. zawsze są to wypady np na poligon lub do lasu żeby trochę poganiać po kałużach lub pokombinować trochę technicznie przy pełzaniu 2-3km/h między kamieniami i dołami ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę liczb:

Przy każdych 100km przejechanych na dieslu oszczędzamy ponad 14zł.

Przez okres eksploatacji 100.000km oszczędzimy ponad 14000 PLN

 

No ja bym tak nie powiedział.. cena jest taka sama albo różnica 3 groszy, od stycznia ON będzie o 20, 30 groszy droższa. Policz droższe przeglądy, każda część do diesla to większy wydatek, rozrząd itp, a jak już się zepsuje to ta Twoja wyliczona kwota nijak ma się do rzeczywistości..

 

Liczyłem zakładając nawet najgorszy scenariusz - taką samą cenę.

ON droższe od PB - pożyjemy, zobaczymy, wątpię czy ktoś do tego dopuścił.

 

O jakich częściach mówimy - po to jest gwarancja.

Jaka część do diesla jest droższa ???

Przegląd droższy jest o... ~70zł

Jak się coś poważnego zepsuje to 1 właściciel auta bankowo już dawno go nie będzie miał bo mało jest osób które kupują nowe auto i trzymają powyżej 100k km.

Wątpię aby do 100 coś się zepsuło.

Turbo ? - e benzynie też jest.

 

Nie dajmy się zwariować nie ma co powtarzać non stop ze jak w dieslu się coś popsuje to od razu kredyt trzeba brać na naprawę, tutaj straszakiem jest tylko turbo i dwumasa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.