Skocz do zawartości

Nasze pieszczochy


bucki

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 7,5 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

- wszyscy myślą że to passat

 

To bym zamieścił w minusach :)

 

Tak serio - z tych dwóch kupił bym Astrę.

 

 

odnośnie passata:

 

2zq68er.jpg

 

co do Astry to ja pewnie też z tym że czekałbym 4 miesiące i więcej zapłacił

 

 

Co do lusterek - chodzi o to że włącza się oddzielnie, na drzwiach pokrętłem od regulacji lusterek co jest irytujące(chodzi o przekręcanie)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

75 brutto kosztuje mnie astra 1.7 cdti 110km, bez alufelg(felga strukturalna), bez ksenonu, radio cd 400(wbudowany bt ale nie adp2 do muzyki - tylko rozmowy), tapicerka zwykła, bez elektryki z tyłu itp itd

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie rozumie nie których osób :| Jak by mogli to by za darmo VW nie chciały, tylko Opel, Ford, wszystko inne tylko nie VW. A proponuje jednemu z drugim usiąść w tym wyśmiewanym VW, przejechać się i wtedy może zmienicie zdanie. Siedziałem w nie jednym aucie, nie jednej marki, nowym, starym i niestety ale takie rozplanowanie kokpitu jak ma grupa VW to mało które auto. Stojąc kiedyś przed wyborem małego autka miejskiego przymierzałem się do Alfy 147 i Seata Ibizy III. Siedziałem, jeździłem i wybrałem Ibizę. W Alfie niby ładnie, niby materiały jako takie (lepsze niż w Seacie) ale co z tego jak pozycja za kierownicą nijaka, rozmieszczenie przycisków, drążka zmiany biegów w ogóle bezsensowne i czym się tu zachwycać. Szeroko pojęta ergonomia jest na bardzo niskim poziomie, po prostu źle się w tym aucie czułem. Natomiast do Seata wsiadam, wszystko pod ręką, tam gdzie ma być.

Ale cóż, każdy ma swoje rację. Tylko szkoda, że nie którzy potrafią uszanować innych i ich wybory, a nie którzy mają klapki na oczach...

 

BTW ciekawe czemu Peugeot teraz zrobił nową 308 w koncepcji Golfa i przy zachowaniu jego proporcji :o

Skoro Golf to takie g.wno to po co to ktoś kopiuje :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

BTW ciekawe czemu Peugeot teraz zrobił nową 308 w koncepcji Golfa i przy zachowaniu jego proporcji :o

Skoro Golf to takie g.wno to po co to ktoś kopiuje :roll:

 

Teoria jak w niektórych filmach Sci-Fi :)

 

Jestem kilka dni po jazdach 308 i nie ma w nim nic z Golfa VII.

Ani w jeździe ani tym bardziej we wnętrzu.

 

A proporcje to ma raczej klasy "compact" więc można by i tak samo powiedzieć, że to "klon" Focusa czy Civic'a :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@kamil_rosen

 

właśnie - ja go w sumie nie chciałem, miałem dopłacić do wyposażenia w astrze ale zmiana miała być dopiero we wrześniu(nie było czasu na marudzenie). Teraz jestem przekonany i bardzo zadowolony z wyboru. Faktyczne zalety docenia się dopiero po pewnym czasie;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo Alfa nie jest dla każdego. W VW każdy się odnajdzie, działanie wszystkich mechanizmów, ergonomia itd. świeżo po prawku każdy będzie się dobrze czuł w takim samochodzie. Żeby kupić Alfę trzeba bardzo chcieć. Ktoś kto pragnie Alfy nie będzie jeździł po salonach i sprawdzał a to VW, a to Toyotę czy Hondę. Ktoś chce Alfy to nawet nie będzie patrzył na nic innego tylko ją kupi. I będzie miał w du*** ergonomię bo nie po to kupuje się te samochody.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

niestety ale takie rozplanowanie kokpitu jak ma grupa VW to mało które auto.

Tak nudnego i bezpłciowego tez :) jak ktos sie nie interesuje motoryzacja to wiadomo ze

Wybierze cos w stylu VW, szczegolnie ze bedzie mogl sie jeszcze znajomym pochwalic ze kupil VW, alfe trzeba pokochac i zrozumiec ciezka ta milosc, ale dzieki temu praktycznie nie ma przypadkowych wlascicieli Alf

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

za dużo religii i dziwnych filozofii w tym podejściu do samochodów, w mojej opinii. alfa to nie ferrari, vw to nie lamborghini, a honda to nie maserati. to zwykłe dupowozy. pomijam modele sportowe bądź wybitnie rekreacyjne (np. kabriolety) w palecie, bo to nie o nich się toczy dyskusja.

 

i - pajko - kozackie mitsu, podoba mi się strasznie, będę wyglądał na drogach :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

za dużo religii i dziwnych filozofii w tym podejściu do samochodów, w mojej opinii. alfa to nie ferrari, vw to nie lamborghini, a honda to nie maserati. to zwykłe dupowozy. pomijam modele sportowe bądź wybitnie rekreacyjne (np. kabriolety) w palecie, bo to nie o nich się toczy dyskusja.

+100, nie powiem alfy niektóre są bardzo ładne, ale jadąc 156 jakoś nie czułem żadnej magii, czułem za to skrzypiące zawieszenie, odłazące plastiki, rdzę na prograch i blachę jakby klepaną u zdzicha na zapleczu choć auto było bezwypadkowe. Dla mnie to taki usportowiony fiat, niestety jakość pozostaje nadal słaba. Design to nie wszystko, choć z obecnej palety tego producenta tylko 4c jakoś mi podchodzi :-] mooże jakaś 166 z dobrą v6 pod maską by mnie urzekła, kto wie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja myślałem, że samochód kupujemy zgodnie z swoimi potrzebami. Jak szukałem samochodu rodzinnego to sprawdziłem wszystko co jest na rynku, bez jakichkolwiek uprzedzeń.

Naprawdę nie potrafię zrozumieć tej zaciekłości w krytykowaniu jednego, a zachwalaniu drugiego producenta.

 

 

Życzę choć trochę szerszych horyzontów ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.