Skocz do zawartości

Nasze pieszczochy


bucki

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 7,5 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

DJ jestem pod wrażeniem, że z wyglądu zdjęcia odgadłeś czym było robione...rzeczywiście N73 8-)

 

Eee tam czym robione, ja po patrząć na kąt padania światła, ilości samochodów mogę powiedzieć że zdjecie zrobione było w ostani wtorek około 14.57 ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Przedstawię moją niunię ;).

Fotki jeszcze robione przez handlarza półtora roku temu. Skubaniec czymś nasmarował furę że lakier wyglądał cud miód :), a nie był polerowany (choć wcześniej pewnie się zdarzyło). W środku nawalone plaka aż ściekało :)

A tak to lakierek nie jest zły, choć widać po nim trudy 15 lat eksploatacji.

 

Auto 100% bezwypadkowe, mierzone miernikiem. Jedyny element powtórnie malowany to tylna klapa, na dodatek chyba poprawiana była bo lakieru tam grubo ponad 300 mikronów.

Tak to lakierek cienki i dlatego korekta mechaniczna nie wchodzi w grę, chyba że miernik oszukiwał. Na całym aucie wyszło w granicach 70-90 mikronów, przednie błotniki 100-110 mikronów, wnęki drzwi zaledwie 25 mikronów - i to mi daje do myślenia że chyba miernik nie do końca sprawny, bo wiadomo że we wnękach dają mniej lakieru, ale 25 mikronów na dwie warstwy - bazę i klar chyba za mało ?

 

Autko napędza 90 konny tdi AHU , silniczek żyleta, nie popija oleju mimo że użytkuję go na full syntetyku. Wyposażenie bieda, standard audi + szyber. Klimki brak.

Wnętrze śliczne, czyste i zadbane, tapicerka bez uszkodzeń. Poza zawieszeniem z przodu, dokładniej górne wahacze (bolączka a4, ale wszystko jeszcze oryginalne było) i materiałami eksploatacyjnymi nic przy niej przez te 1,5 roku nie robiłem.

 

90tadh9wc9qygtkaj0ke.jpg

aj61ia77e4w7zrhx5bcg.jpg

mdcu4mw3r870hslyucx.jpg

7izgf73y66r3bypvg44.jpg

7t1gawzax250myd2xc.jpg

 

 

Kolorek to rzadko spotykany Sambabraun-Perleffekt z palety audi a8, i ma potencjał żeby dobrze po korekcji wyglądać ;).

 

Zbieram się powoli żeby trochę ręcznie przy niej popracować, mam kupione sample m105 i m205 megsa, na co dzień pielęgnuję ją autoglym srp i megsem #16. Szczególnie wosk mi się podoba, skubaniec w tym roku prawie całą zimę wytrzymał na lakierze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator
Tak to lakierek cienki i dlatego korekta mechaniczna nie wchodzi w grę, chyba że miernik oszukiwał. Na całym aucie wyszło w granicach 70-90 mikronów, przednie błotniki 100-110 mikronów, wnęki drzwi zaledwie 25 mikronów - i to mi daje do myślenia że chyba miernik nie do końca sprawny, bo wiadomo że we wnękach dają mniej lakieru, ale 25 mikronów na dwie warstwy - bazę i klar chyba za mało ?

 

Abstrahując od tego że tak niskie odczyty na Audi z tego okresu są dość dziwne, to polerka mechaniczna wcale nie jest wykluczona ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No bardzo niskie odczyty, ale raczej miernik zaniżał - wnęk i progów od środka przecież nikt nie polerował a tam 25 mikronów - niemożliwe. Z tego co czytałem jedna warstwa lakieru napylona fabrycznie ma około 25-40 mikronów, więc dwie warstwy baza + klar to co najmniej 50 mikronów, więc do pomiaru można dodać pewnie te minimum 25 mikronów.

 

W najgorszym stanie na całym aucie jest oczywiście element powtórnie malowany czyli tylna klapa :) - same swirlsy :) jednak oryginalny lakier dużo twardszy.

 

Co do mechanicznej polerki to szkoda mi zdzierać kolejną warstwę lakieru biorąc pod uwagę że auto stoi pod chmurką i za chwilę znowu pojawią się skazy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi chodzi o wnęki drzwi a nie technologiczne. We wnękach drzwi czyli nadkola i progi od środka, słupki itp jest klar na 1000%, klaru nie ma np w bagażniku - tam sama baza.

 

Np 25 mikronów miernik pokazywał przy czarnym plastiku osłaniającym próg na ostatnim zdjęciu, albo koło zawiasów drzwi, a tam klar jest.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.