Skocz do zawartości

Nasze pieszczochy


bucki

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 7,5 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

geno, ten silnik zbyt oszczędny z natury chyba nie jest, a i 'układ miasta' nie jest zbyt sprzyjający. praktycznie co chwile hamowanie, ruszanie. mój brat jeżdżąc po naszym mieście ma spalanie o 0,5-1l wyższe w dieslu niż po Łodzi, w której pracuje.

mojego taty 1.4 109KM które nie jest wcale słabsze od mojego 1.6 113KM spala przy mojej dynamicznej jeździe 7,7-8litrów. tyle, że u taty opony 185,a u mnie 205.

druga sprawa, że Ty przy ~200KM nie musisz, aż tak deptać jak ja ;) a na takiej trasie jak mówisz ja jestem w stanie osiągnąć 7.5-7.9l, dopiero w mieście sie zaczyna robić nieciekawie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

geno, ten silnik zbyt oszczędny z natury chyba nie jest, a i 'układ miasta' nie jest zbyt sprzyjający. praktycznie co chwile hamowanie, ruszanie. mój brat jeżdżąc po naszym mieście ma spalanie o 0,5-1l wyższe w dieslu niż po Łodzi, w której pracuje.

mojego taty 1.4 109KM które nie jest wcale słabsze od mojego 1.6 113KM spala przy mojej dynamicznej jeździe 7,7-8litrów. tyle, że u taty opony 185,a u mnie 205.

druga sprawa, że Ty przy ~200KM nie musisz, aż tak deptać jak ja ;) a na takiej trasie jak mówisz ja jestem w stanie osiągnąć 7.5-7.9l, dopiero w mieście sie zaczyna robić nieciekawie

 

Mnie tam mój nawet przy spokojniej :mrgreen: jeździe w warszawie nie pali mniej niż 10L :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

trochę dużo, no ale cóż :mrgreen: takie są już wolnossące silniki :-] na dole są słabe i trzeba deptać albo wkręcać na obroty ;) z turbiną to inna jazda i takie silniki zawsze mniej palą ;) ale to nie zawsze bo insignia mojego taty 2.0turbo 4x4 automat pali 20l/100km po mieście i nie idzie mniej :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rickson, po prostu lubię wiedzieć za co płacę przy dystrybutorze. 1.3 palące po 10-12 litrów ? Chyba bym postał i podziękował. To samo Insignia, rozumiem 4x4 i 2.0T, duża waga, no ale bez przesady. 20 litrów to już spokojna jazda po mieście w białej damie ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mhm, z pewnością tak, zwłaszcza jeżeli jest świadomość tego czym się jeździ, a przede wszystkim rozsądnego wyboru środka lokomocji nie ograniczają finanse. Innymi słowy ludzie często kochają samochody ale trzeba być świadomym że najczęściej nie mają takiego komfortu żeby sobie powybrzydzać.

 

Nie odezwałbym się, ale zabrzmiało jakbyś był niezadowolony, a przecież jeździsz przyzwoitym autkiem :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tosz mój pierdziel przy mojej jeździe na baku 9.5-10 osiąga. Jak się nie spieszę z rana, to 6.8-7.4 do osiągnięcia na 40km trasie/obrzeża WWA.

 

Ile :shock:

 

geno - Ty piszesz o 2.0 TSI? Czy tak jak masz podane w profilu - 2.0 TDI?

Miałem (nie)przyjemność użytkować znacznie dłużej niż bym sobie tego życzył 1.4 TSI (auto dealera). I nawet bliski takich wyników nie byłem. Nie napiszę "nie wierzę" - napiszę - nie do wiary (jeśli piszesz o 2.0 TSI - pamiętam, że matura u Ciebie zaliczona, więc matematyka przynajmniej na poziomie podstawowym musiała być... ;) )

 

Inna sprawa - 2.0 TDI CR nidgy nie udało mi sie zmusić do spalenia więcej niż 8.0 l /100 km - nawet w układzie 5 os. po dach + box + autostrada + cegła na pedale gazu.

 

P.S. Uwielbiam dyskusje o spalaniu... :roll::lol::lol::lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.