Skocz do zawartości

Jasna, beżowa skóra - odbarwienie od papierosa


SpeedR

Rekomendowane odpowiedzi

Mam do Was pytanie w kwestii usunięcia pewnego problemu.

 

Ostatnim czasem w moim aucie (Range Rover Sport) doszło do niewielkiego odbarwienia siedziska tylnej kanapy na skutek upadku żaru z papierosa.

Nie będę wdawał się w opowieści jak do tego doszło, w każdym bądź razie nie ja jestem winowajcą - w aucie i w mieszkaniu najzwyczajniej nie palę.

 

Odbarwienie ma rozmiary mniej więcej 1,5 mm. x 1,5 mm. i pod palcem / paznokciem nie wyczuwam zmiany struktury tapicerki (jeżeli już to niezwykle minimalne).

Ponieważ kolor to jasny beż, odbarwienie ma postać ciemnobrązowego "tła".

 

Obawiam się, że sam środek czyszczący z zestawu Colourlock może nie wystarczyć.

Poszperałem nieco w "bibliotece" oraz w sklepie lederzentrum.pl jednak nie znalazłem pełnej recepty na sukces :o

 

Jeśli mieli byście pomysł w jaki sposób usunąć takowe uszkodzenie będące dla mnie jednocześnie "plamą na honorze", będę wdzięczny :)

 

Pozdrawiam

SpeedR

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Dystrybutor

Możesz spróbować wyczyścić, jednak jeśli to typ uszkodzenia o jakim myślę pozostaje to miejsce dofarbować. Z uwagi na małą powierzchnie uszkodzenia, najlepiej aby zrobił to zakład profesjonalny metodą natryskową. Po uszkodzeniu nie będzie śladu, a położą też wykończenie wcale nie gorsze od oryginalnego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wielkie dzięki za radę.

Ponieważ nie mam doświadczenia z naprawami skór a jednocześnie chciał bym aby efekt był jak najlepszy, chyba rzeczywiście skuszę się na powierzenie auta w ręce profesjonalistów.

 

Tak z ciekawości...

Pozostaje mi jedynie wizyta okolic Wrocławia, czy może odległość nie będzie aż tak znaczna? ;)

 

Pozdrawiam serdecznie

SpeedR :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.