Jump to content

Co pod Collinite no. 915


Patgor

Recommended Posts

Witam,

 

Tak jak w temacie zastanawiam się, jaki wosk mógłbym położyć (i czy w ogóle jest sens) pod Collinite 915? Z tego co wyczytałem, 915 jest bardzo trwały i szklisty lecz brak mu głębi. Zastanawiałem się nad Dodo Juice Purple Haze Pro, ale nie wiem czy to nie profanacja:) Doradzicie coś?

Link to comment
Share on other sites

Zastanawiałem się nad Dodo Juice Purple Haze Pro, ale nie wiem czy to nie profanacja:)

Nie wiem czy to profanacja czy nie ale PH Pro jest na 99% mniej trwały od 915'ki co trochę zabija sens tej operacji. Moim zdaniem po prostu porządnie przygotuj lakier pod Colli i będzie dobrze. :)

Link to comment
Share on other sites

Jakbyś położył Dodo pod Colli 915, to nie nacieszyłbyś się trwałością. Jeśli już, to najpierw nałóż 915 i odczekaj te 12 godzin przed nałożeniem kolejnego wosku. W tej kwocie lepszym rozwiązaniem jest sample Lusso Oro. Kwota niższa, a wosku dużo więcej. Jest on naturalny, nie zawiera rozpuszczalników, więc nie naruszysz warstwy 915. Ale najbardziej polecałbym Duragloss Aquawax #951. Takie połączenie testowałem wielokrotnie i szczerze polecam. DG Aquawax polepsza głębię i także dodaje szklistości, więc idealnie uzupełnia się z 915. Nie musisz też czekać 12 godzin, tylko od razu po wypolerowaniu 915 spryskujesz Aquawaxem. Tyle ode mnie, na pewno ktoś coś jeszcze poleci ;)

Link to comment
Share on other sites

Tak się właśnie zastanawiam w ogóle jak to jest z tą szklistością/głębią z technicznego punktu widzenia. Czy (pomijając oczywiście kwestie trwałości wosków) jest jakaś różnica jeśli położę najpierw wosk by wydobyć głębię lakieru, a potem drugi, by poprawić jego szklistość czy na odwrót?

 

Kwota niższa, a wosku dużo więcej.

Generalnie na dużej ilości wosku mi nie zależy, jestem poczatkujący i chciałbym na początku przetestować różne produkty, by zobaczyć co najlepiej wygląda na moim kocie:)

 

DG Aquawax polepsza głębię i także dodaje szklistości, więc idealnie uzupełnia się z 915.

Brzmi obiecująco. A jak z jego trwałością?

 

Zastanawiam się też nad jakimś bardzo dobrym cleanerem, zanim zacznę nakładać wosk. Czy taki cleaner dopasowuje się do wosku czy nie ma to znaczenia?

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.