Skocz do zawartości

Co pod Collinite no. 915


Patgor

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Tak jak w temacie zastanawiam się, jaki wosk mógłbym położyć (i czy w ogóle jest sens) pod Collinite 915? Z tego co wyczytałem, 915 jest bardzo trwały i szklisty lecz brak mu głębi. Zastanawiałem się nad Dodo Juice Purple Haze Pro, ale nie wiem czy to nie profanacja:) Doradzicie coś?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiałem się nad Dodo Juice Purple Haze Pro, ale nie wiem czy to nie profanacja:)

Nie wiem czy to profanacja czy nie ale PH Pro jest na 99% mniej trwały od 915'ki co trochę zabija sens tej operacji. Moim zdaniem po prostu porządnie przygotuj lakier pod Colli i będzie dobrze. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakbyś położył Dodo pod Colli 915, to nie nacieszyłbyś się trwałością. Jeśli już, to najpierw nałóż 915 i odczekaj te 12 godzin przed nałożeniem kolejnego wosku. W tej kwocie lepszym rozwiązaniem jest sample Lusso Oro. Kwota niższa, a wosku dużo więcej. Jest on naturalny, nie zawiera rozpuszczalników, więc nie naruszysz warstwy 915. Ale najbardziej polecałbym Duragloss Aquawax #951. Takie połączenie testowałem wielokrotnie i szczerze polecam. DG Aquawax polepsza głębię i także dodaje szklistości, więc idealnie uzupełnia się z 915. Nie musisz też czekać 12 godzin, tylko od razu po wypolerowaniu 915 spryskujesz Aquawaxem. Tyle ode mnie, na pewno ktoś coś jeszcze poleci ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak się właśnie zastanawiam w ogóle jak to jest z tą szklistością/głębią z technicznego punktu widzenia. Czy (pomijając oczywiście kwestie trwałości wosków) jest jakaś różnica jeśli położę najpierw wosk by wydobyć głębię lakieru, a potem drugi, by poprawić jego szklistość czy na odwrót?

 

Kwota niższa, a wosku dużo więcej.

Generalnie na dużej ilości wosku mi nie zależy, jestem poczatkujący i chciałbym na początku przetestować różne produkty, by zobaczyć co najlepiej wygląda na moim kocie:)

 

DG Aquawax polepsza głębię i także dodaje szklistości, więc idealnie uzupełnia się z 915.

Brzmi obiecująco. A jak z jego trwałością?

 

Zastanawiam się też nad jakimś bardzo dobrym cleanerem, zanim zacznę nakładać wosk. Czy taki cleaner dopasowuje się do wosku czy nie ma to znaczenia?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.