Jump to content

Pokrowiec na auto-przykleja się


marasec

Recommended Posts

Witam wszystkich.

Mam taki mały problem. Ojciec kupił jakiś pokrowiec na auto, żeby przykrywać jak stoi przed domem.

Wczoraj wieczorem przykryliśmy na noc auto. Niestety pokrowiec chyba jednak nie zda zimowego egzaminu, ponieważ jak jest mokre, to się przykleja do dachu. A nie będę przecież wycierał mokrego i brudnego dachu bo po zimie będzie cały porysowany a myć zimą też za bardzo nie ma jak.

Pokrowiec na dachu przykleja się do mokrych plam i robi się lód, który przymarza.

Czy to szkodzi lakierowi ?, czy po prostu pokrowiec odkleja się tylko od lodu i czy mogę przykrywać mokry samochód, czy lepiej przykryć rowery w piwnicy ? :)

Link to comment
Share on other sites

Opcja z przykryciem roweru lepsza. Jak pokrowiec przymarznie do dachu lub jakiejkolwiek innej części samochodu to tylko szkód możesz sobie narobić. Licz się z tym, że narobi wielu rys na lakierze. Tematy o pokrowcach na auta już były, polecam je poczytać.

Link to comment
Share on other sites

  • Moderator

Ja tam wolę mój przymarzający pokrowiec niż zrzucanie śniegu bezpośrednio z dachu.

Czasem musiałem wjechać do garażu żeby się go dało oderwać. Teraz mam w aucie elektryczny postojowy ogrzewacz kabiny to może wystarczy do rozmrożenia dachu i ściągnięcia pokrowca.

Link to comment
Share on other sites

  • 4 years later...

Co myślicie o pokrowcu na samochód, teraz w upalne, gorące dni? Auto czasami stoi bezpośrednio na słońcu, nie mam gdzie go ukryć w cieniu. Oczywiście pokrowiec byłby zakładany tylko na czysty, umyty lakier. Widziałem, że kilka osób z forum używa tego typu pokrowców, ale przeważnie w zimie. :)

Link to comment
Share on other sites

Mój dziadek jeżdżąc na działkę w upalne dni, przykrywał niegdyś samochód kilkoma kocami. Auto się nagrzewało to fakt, ale znacznie wolniej i jakby słabiej niż w bezpośrednim kontakcie ze słońcem.

Takie zabezpieczenie chroniło zapewne przed UV, oksydacją, płowieniem itp. :mrgreen:

 

Dla osób szukających pokrowca na zimę do garażowanego auta to polecam zamówić sobie dużżże prześcieradło - kupowałem niegdyś 600x300 w cenie około 120zł z przesyłką. Można tez kupić mniejsze poprosić jakąś ciocie o zszycie 2-3 sztuk. A barwienie prześcieradeł na wymarzony kolor to już kwestia inwencji.

Link to comment
Share on other sites

Ja uzywam oprocz zimy.jak auto umyte i nawoskowane,a stoi na dworze to przykrywam jezeli danego dnia juz nigdzie nie bede jechal.chroni przed wilgocia, UV i ptasimi odchodami.wosk tez sie lepiej zwiaze z lakierem bo auto stoi caly czas suche i czyste

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.