Jump to content

Sonax Dirt Eraser - magiczna gabeczka


Lukas G

Recommended Posts

Postanowiłem przetestować świeżo kupiona gąbeczkę, zakup z czystej ciekawości (około 7zl za 2szt.). Do testów wykorzystałem to co miałem pod ręką czyli stara drukarkę która od nowości nie była czyszczona, ot przy sprzątaniu tylko przetarta z kurzu czego efekty widać na zdjęciach.

 

Gąbeczka

38-676-thickbox.jpg

 

Obiekt testowany ;)

dsc05642gs.jpg

 

Po zmoczeniu gąbki wodą i delikatnym jej wyciśnięciu, przetarłem delikatnie czyszczoną powierzchnie, efekty:

dsc05647x.jpg

dsc05650u.jpg

 

Jak widać na gąbce zostało nie mało brudu:

dsc05654t.jpg

 

Kilka uwag:

-gąbka jest dość delikatna, nie wolno jej wyżymać, raczej po prostu ścisnąć w obu dłoniach, potrafi się porwać nawet przy ścisnieńciu w garści

-druga sprawa to to ze jest to jednak gąbka ścierna, jeśli ją docisnąć i trzeć w jednym miejscu, tworzywo robi się świecące, po prostu ściera chropowatość materiału (jeśli zerkniecie na klawisz spacji w na waszej klawiaturze, zrozumiecie o co mi chodzi :-] )

 

Ogólnie polecam, koszty praktycznie żadne a przypuszczam, że idealnie sprawdzi się przy czyszczeniu śladów po butach na jasnych boczkach drzwi czy nakładkach na progach. W najbliższym czasie zobaczę jak radzi sobie z usuwaniem pozostałości pasty na nielakierowanych plastikowych listwach.

Link to comment
Share on other sites

Fajny teścik :good:

Moim zdaniem ta gąbeczka to zwyczajna gąbka nasączona proszkiem myjącym który po namoczeniu wodą zmienia się w APC.

Zastanawiam się jaka jest trwałość tego produktu przy ciągłym moczeniu i suszeniu (trwałość fizyczna i chemiczna).

Link to comment
Share on other sites

Ta gąbeczka nie jest niczym nasączona, to na pewno. Te właściwości myjące zawdzięcza raczej temu ze jest ścierna. Przy używaniu trzeba pamiętać żeby jej nie dociskać bo naprawdę potrafi zeszlifować strukturkę plastiku. Po namoczeniu wodą nie pieni się, płukałem ją z piętnaście razy i ciągle działa tak samo. Jedyne co to jest bardzo delikatna, łatwo można ją porwać, to chyba największy minus całej tej imprezy ;)

Link to comment
Share on other sites

maestro00, z tym bardzo długo to trochę przesadzone, przynajmniej takie mam odczucie po magicznej gąbce od Jana Niezbędnego. Gąbka poprostu się ściera. Przypuszczam że Sonax to będzie to samo. Ścieralność porównywane do lekkich papierów wodnych, czyli na lakierze niewskazane - sprawdzone przy ściąganiu naklejek serwisowych na drzwiach kierowcy.

Ogólnie fajne uzupełnienie chemii, niedrogie i przydatne. JN coś ok 5zł/2szt.

Link to comment
Share on other sites

Bardzo długo to ona nie wytrzyma, dość szybko się porwie ale za 3.5zl za sztukę i tak warto. Co do ścieralności też bym się nie martwił, wystarczy jej mocno nie dociskać i nie trzeć w jednym miejscu, wtedy wszystko będzie w należytym porządku. Temu miedzy innymi służy ten test, żeby ktoś kto się pokusi o zakup ww wiedział jak jej używać i na co być przygotowanym.

Jeszcze jednego jestem ciekaw, jak zachowa się nasączona APC przy myciu bloku silnika. Przynajmniej u mnie struktura na bloku podobna jest do tej na plastiku czyszczonej drukarki. Jeśli efekty będą podobne to zostanie moją ulubienicą ;)

Link to comment
Share on other sites

Gdzieś w markecie można kupić gąbke Sonax?

 

maestro00, z tym bardzo długo to trochę przesadzone, przynajmniej takie mam odczucie po magicznej gąbce od Jana Niezbędnego.

Możesz dać linka, żebym wiedział jak wygląda przy szukaniu w sklepie?

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.