Skocz do zawartości

Woski 'hi-end'


Gość dnk

Rekomendowane odpowiedzi

Pytanie do ludzi z duzym doswaidczeniem (szczegolnie z tymi naprawde drogimi woskami Zymol Vintage, Swissvax Divine Personal Hand Blended Wax i inne z tej poki) i choc moze troche naiwne i bez sensu.

Czy roznica pomiedzy nimi a woskami typu Collonite, FK1000, DJ, 16 od Megsa, etc. czyli woskami ponizej lub w okolicy 200-250zl jest az tak duza? I na czym polega ta roznica? Polysk, ochrona lakieru??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czytalem obydwa watki (w sumie tylko czytam narazie - dopiero sie ucze). W wielu watkach wystepuja komentarze ze Colli i #16 sa trwalsze ale te drugie duzo lepiej wygladaja co moge zrozumiec.

Chodzi mi tylko o to iz roznica pomiedzy Colli (60-70 zl) a drogimi woskami nawet do 30 tys zl jest rzedu x50 wiecej. Wiec czy ten wyglad jest faktycznie tyle lepszy czy moze chodzi o cos kompletnie innego. Poprostu probuje sobie jakos uzasadnic tak wielkie roznice...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator

Polecam :

 

http://www.detailingworld.co.uk/forum/showthread.php?t=79952&highlight=royale

 

 

Wiec czy ten wyglad jest faktycznie tyle lepszy czy moze chodzi o cos kompletnie innego. Poprostu probuje sobie jakos uzasadnic tak wielkie roznice...

 

Czy jest 50x lepszy ? Nie, nie jest. Jakiś czas temu w jednej firmie detailingowej oglądałem zrobione auto z nałożonym bardzo drogim woskiem. Osoba która się tym zajmowała sama stwierdziła że gdyby na aucie było Colli 476s,nikt by różnicy nie zauważył. Trzeba też pamiętać że detailing i jego efekty opierają się na percepcji, i przede wszystkim subiektywnych odczuciach. Są tacy co widzą różnice, są tacy co jej nie widzą. Kto ma rację ? Nie da się odpowiedzieć :song:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polecam :

 

http://www.detailingworld.co.uk/forum/showthread.php?t=79952&highlight=royale

 

 

Wiec czy ten wyglad jest faktycznie tyle lepszy czy moze chodzi o cos kompletnie innego. Poprostu probuje sobie jakos uzasadnic tak wielkie roznice...

 

Czy jest 50x lepszy ? Nie, nie jest. Jakiś czas temu w jednej firmie detailingowej oglądałem zrobione auto z nałożonym bardzo drogim woskiem. Osoba która się tym zajmowała sama stwierdziła że gdyby na aucie było Colli 476s,nikt by różnicy nie zauważył. Trzeba też pamiętać że detailing i jego efekty opierają się na percepcji, i przede wszystkim subiektywnych odczuciach. Są tacy co widzą różnice, są tacy co jej nie widzą. Kto ma rację ? Nie da się odpowiedzieć :song:

 

Sam osobiscie sklaniam sie ku takiemu stwierdzeniu aczkolwiek nigdy nie tylko nie pracowalem z woskiem a nawet nie widzialem samochodu (na zywo) za takie pieniadze.

Pytalem poniewaz zadano mi podobne pytanie czy jest w tym sens (co prawda chodzilo o inny wosk - bo nosze sie z zamiarem kupna Zymol carbon).

Jedno sam zauwazylem (i bylo to tez wspomiane kilka razy) najwazniejsze jest przygotowanie samochodu pod wosk...

Dzieki wielkie za odpowiedz

 

Dzieki za linka niezly watek (nigdy go nie widzialem na DW)... Daje do myslenia szczegolnie konkluzja na temat Royale :good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeciez tu przede wszystkim chodzi o radoche z pracy przy aucie dla nas samych i swiadomosc pracy z dobrymi woskami. :roll:

Pewnie 50% osob oceniajacych efekt koncowy znajdzie slynne 2% roznicy :D

Powtorze po wiekszych fachowcach ode mnie: "Za efekt finalny w glownej mierze odpowiedzialne jest wczesniejsze przygotowanie powierzchni lakieru".

 

A tak zupelnie przy okazji moje przemyslenia odnosnie Royale itp. - tak, jak sa samochody ktore kosztuja gigantyczne $$$ a nie widac tego w takim wielkim stopniu (pierwiastkow na Ziemii jest ograniczona ilosc wiec auta za 5mln. dolarow nie da sie zrobic z czegosc innego) tak i sa woski za 30k+ PLN bo jest na nie zapotrzebowanie. Chocby nie wiem jak bardzo dopracowana byla ich receptura to bardziej chodzi o samopoczucie wlasciciela. Kupujac taki wosk czesto ma poczucie, ze moze sobie pozwolic na cos, czego wiekszosc zwyklych smiertelnikow nigdy nie kupi.

 

 

Pozdrawiam

DOC

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ok 8-)

 

ale weźmy dwa woski z opisu ktorych wynika ze:

 

"Zymöl Concours zawiera 47% białej i żółtej carnauby ( 90% białej i 10% żółtej)"

 

"Zymöl Titanium zawiera 51% Carnauby (w tym 80% żółtej i 20% białej)"

 

czyli pod wzgledem procentowym żółta-biała są to bardzo różne woski, patrzac na przeznaczenie mozna tylko wnioskowac ze biała daje efekt wizualny a żółta wytrzymałość... ale to tylko prosta teoria, bo po cos producent chyba podaje ten podział?? :o

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zyli pod wzgledem procentowym żółta-biała są to bardzo różne woski, patrzac na przeznaczenie mozna tylko wnioskowac ze biała daje efekt wizualny a żółta wytrzymałość

z tego co kiedyś gdzieś czytałem to tutaj ująłeś całość, tyle że do tego dochodzą jeszcze olejki, rozpuszczalniki, polimery itp, a to też ma wpływ na blask i trwałość

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.