Skocz do zawartości

Szklany dach odtwierany.


paid_in_full

Rekomendowane odpowiedzi

Rzecz dotyczy szklanego dachu otwieranego na dwa sposoby, można uchylić do góry jak i odunąć całkiem. Ponieważ jest to moje drugie auto z takim wynalazkiem i w poprzednim aucie dach zaczął przeciekać po kilku latach użytkowania, czy są jakies środki, sposoby aby przedłużyć dobrą kondycję uszczelek otaczających szklaną taflę ? Jak na razie nasmarowałem prowadnice i uszczelki wazeliną techniczną, gdyż nic lepszego nie przyszło mi do głowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator

Nie wiem czy wazelina techniczna to dobry pomysł. Mogą się do niej przyklejać różne zanieczyszczenia, drobinki kurzu/piasku które mogą uszkodzić mechanizm.

Do uszczelek to najlepiej jakiś silkon spray, do samego mechanizmu pewnie są jakieś specjalne środki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja u siebie dach otwierany (zreszta identyko bo uchylno rozsuwanym) tylko ze nie szklany traktuje poprostu silikonem w sprayu-jade tym zasadniczo zalosc - uszczelki z zewnatrz a od srodka u mnie uszczelki sa takie jak welurowe z bardzo krotkim wlosiem-o dziwo silikon w sprayu im nie szkodzi-przynajmniej po 3 latach takiego dzialania nie widac aby im to zaszkodzilo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej,

oczywiscie bardzo dobrze dbac o uszczelki w dachu i sam co jakis czs je zabezpieczam, a przede wszystkim czyszcze tak jak i uszczelki w otwieranych szybach, ale...

 

kazdy dach przecieka i nie jest to zadna oznaka uszkodzenia uszczelki, nie wyobrazam sobie jak by musiala byc uszkodzona zeby sie lalo do srodka, w 99,9% przypadkow przeciekanie dachu jest spowodowane zapchaniem kanalikow odprowadzajacych wode z rynienek otwieranego dachu, w kazdym rogu dachu jest odplyw, ktory wezykiem odprowadza wode gdzies w okolice blotnika a to pod wplywem brudu, czasami jakis innych swinstw lubi sie zatykac, wtedy w ryniece zbiera sie woda i jak sie przepelni to leci do srodka

problem rozwiazuje odetkanie tego, ja w tym celu stosuje linke rowerowa od hamulcow, calego procesu chyba nie musze tlumaczyc

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

paid_in_full, mialem szyberdach w poprzednim aucie, mam rowniez w obecnym. Uszczelki traktuje preaparatem w sprayu (ja akurat mam ten preparat polskiej firmy Organika) i nigdy nie mialem z tym zadnego problemu.

Wazeline odradzam, bo bedzie zbierala wszelkie drobinki piasku i inne zabrudzenia jakie sie tam dostana.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do czyszczenia otworów odpływowych dachu zawsze używałem drutu do migomatu, linka rowerowa wydaje mi się zbyć giętka. Prowadnica na której porusza się dach powinna chyba być czymś tłustym nasmarowana, wazelina wydawała mi się najmniej brudząca i najbardziej neutralna dla mechanizmu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.