Skocz do zawartości

Nissan Scratch Shield


spons

Rekomendowane odpowiedzi

Ojciec szuka nowego auta i najprawdopodobniej wybor padnie na Pathfindera. Slyszal ktos o nowych samoregenerujacych sie lakierach od nissana? Jak o to dbac? Mozna go pokryc czym takim jak cquartz badz C1? :o Sa jakies specjalne wymagania do korekty tego lakieru? Jak wyglada sciaganie fabrycznej powloki zabezpieczajacej bo chyba wole to zrobic sam patrzac na stan lakieru po salonach ;/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ojciec szuka nowego auta i najprawdopodobniej wybor padnie na Pathfindera. Slyszal ktos o nowych samoregenerujacych sie lakierach od nissana? Jak o to dbac? Mozna go pokryc czym takim jak cquartz badz C1? :o Sa jakies specjalne wymagania do korekty tego lakieru? Jak wyglada sciaganie fabrycznej powloki zabezpieczajacej bo chyba wole to zrobic sam patrzac na stan lakieru po salonach ;/

 

O takim lakierze nie słyszałem, nic nie napiszę :shock: Ale o Pathfinderze i Navarze mogę opowiedzieć....Nie polecam najgorszemu wrogowi....Pathfinder zauroczył mnie wyglądem....urok zaczął pryskać po pokonywaniu kolejnych kilometrow...wszysko się w nim psuło, napęd 4x4 właczał się bez problemu, później nie można go było wyłączać a auto nie ma mechanizmu różnicowego i nie za bardzo można się tym poruszać po asfalcie, silnik gasł bez powodu, czasami przechodził w tryb awaryjny jak popadało. Jednym słowem hiszpańskie (bo tam jest składane)dziadostwo. Jeżeli chodzi o naprawy gwarancyjne trzeba było czekać bardzo długo odkąd zajmuje się tym Nissan Węgry-bo tam jest sidziba gwaranta dla Polski :lol: Najlepiej o "świetnej" renomie tego auta świadczą ceny na rynku wtórnym, gdzie stosunkowo młode egzemplarze są sprzedawane za grosze w porównaniu z ceną nowego. Jeżeli masz jakieś pytania zapraszam na PW.Koniec OT

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...

sorry za OT, ale jeśli chodzi o Pathfindera to chyba źle trafiłeś, albo ja dobrze... Auto nowe zakupione w Szwecji i do tej pory bez problemow. Oczywiście ma jakieś problemy ale to jak każde auto. Trzeba jedynie wymieniać sprzęgło dość często, mniej więcej raz na 1,5 roku - taka wada fabryczna, gdzieś można dostać wzmacniane i jest dużo lepiej. Oprócz tego kompletnie nic nie robione, nic nigdy nie się nie psuło, teraz ma ok 250000 i wymieniany tylko olej jak się komuś przypomni. samochód służy jako wół roboczy, ciągnie przyczepy a w zimę do haku na łańcuchu przyczepiany pług - jak dla mnie czołg nie samochód.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ja się interesuje tego typu zagadnieniami. Miałem również dostać elementy od nissana do testów , ale że żyjemy w polsce to ... nie dostałem :D normalna sprawa , idzie się przyzwyczaić. Wracając do tematu , jest to specjalna powłoka która wykazuje właściwości samo-naprawjające się ze względu na "elastyczne" wiązania cząsteczek. Nie wiem dokładnie z jakiego rozwiązania korzysta nissan ale wiem że jest kilka możliwości , wykorzystanie między innymi nanoceramiki , bądź polimerów. Ogólnie wygląda to tak że pod warstwą wierzchnią tworzą się mikro-komory z "naddatkiem" elementów powłokotwórczych i podczas gdy zostaje zniszczona warstwa wierzchnia , zostaje uwalniany ten naddatek , który pod wpływem temperatury zasklepia to uszkodzenie. Można to w pewnym sensie porównać do ludzkiego ciała czyli zranienie się i zagojenie rany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mercedes ma nanoceramiczne lakiery jest to zupełnie co innego niż pomysł nissana. Mercedes do lakieru dodaje nanoceramike a poźniej proces lakierniczy odbywa się normalnie. W nissanie jest nakładany normalny lakier + na sam koniec warstwa powłoki samo-naprawiającej się. Jeśli chodzi o połączenie Cquartz + nissan scratch shield to bardzo chciałbym osobiście to przetestować !! Jakby ktoś miał jakiś element do chętnie przygarnę. Według mnie mogłby być tutaj mały konflikt produktów. Bo albo coś jest elastyczne i giętkie , albo coś jest twarde i kruche. Chodzi mi o to że nakładając Cquartz który tworzy bardzo twardą powłokę zmienimy strukturę oraz właściwości obecnej warstwy. Mogę jedynie Wam napisać jak sprawdzić czy mam rację jeśli chcecie . Bo ja nie mam narazie jak tego przetestować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator
Według mnie mogłby być tutaj mały konflikt produktów. Bo albo coś jest elastyczne i giętkie , albo coś jest twarde i kruche.

Też mi się tak wydaje.

Czyli teoretyzując na Mercedesa można położyć Cquartz a na Nissana nie bardzo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie pisz do Nissan Polska tylko bezpośrednio do Nissan Hungary, Wszystkie maile z Polski są forwardowane do Węgier, tzn maile gardłowe, jak ich męczysz cały czas to łaskawie wysyłają. Resztę wysyłają do shredu :) Nissan Polska to tylko oddział, zupelnie niedecyzyjny w każdej kwestii. Czasami miałem wrażenie, że Nissan Polska to tylko jedna Pani odbierająca telefony :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

spons, Pamiętam jak byłem w carspa to Julian coś wspominał o tym lakierze, że bardzo ciężko się robi korektę ponieważ samo przetarcie microfibrą robi microryski ... musiał byś pisać do Juliana, a tylko że wtedy to była rozmowa na temat infinity, ale myślę że to to samo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dotarłem do ciekawych materiałów. Tzw Top Coat nissana jest to poliuretanowa powłoka , więc będzie bardzo elastyczna , (dlatego łatwo się rysuje).

 

b00362c6e46e29d2.jpg

 

Moim zdaniem Cquartz zablokuje możliwość sealf-healingu, ale wiadomo że może być inaczej, jeśli uda mi się dostać jakiś element to na pewno sprawdzę to.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.