Skocz do zawartości

nowe Mondeo-miękki lakier


Gość pepes

Rekomendowane odpowiedzi

Czolem,

 

Niedawno odebralem dziewiczo nowego Mondka (kolor ciemny fioletowy metalik) z salonu.

Lakiery ktore sie obecnie stosuje sa miękkie, strasznie szybko sie rysujace.

Nie bardzo mam warunki do samodzielnego mycia auta, wiec chcialem zapytac jak mozna o nie zadbac zeby zminimalizowac ryzyko wielu zarysowan itp. Jak zabezpieczyc?

Czy ochrona lakieru srodkami typu diamondbrite ma sens? A moze znacie jakas pewna myjnie reczna na warszawskim bemowie gdzie auto solidnie nawoskuja nie rysujac jednoczesnie samochodu?

Do tej pory najczesciej mylem samochody na myjniach samoobslugowych typu karszer. Tragedi na lakierze nie widzialem, ale wiele sie slyszy o agresywnosci chemi tam stosowanej itp. Jak to rozumiec?

 

p.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gratulacje z powodu nowego auta,firmy o których napisał kuflik świadczą usługi na wysokim poziomie.Niestety auta z salonu nieraz wyglądają gorzej niż auta forumowiczów.Będąc ostatnio na przeglądzie przyjrzałem się paru mercedesom ,uwierz mi wyglądały fatalnie(masę swirsów).Widziałem jak pracownik czyścił płynem do mycia szyb i wycierał ręcznikiem papierowym,ale kto na to zwraca uwagę? :wallbash:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No wlasnie...nie jest to moje pierwsze auto (nowe czy uzywane) i obecnie stosowane lakiery mnie zalamaly...

A powiedzcie czemu DB omijac szerokim lukiem.

Przyznaje jestem lajkonikiem w tych tematach i z opinii ktore slyszalem/czytalem sa chwaleni.

Kolega z pracy z miesiac temu zrobil u nich (tez nowe) mondeo i wyglada super:)

Ja jednak wole dopytac:)

Moglbym tez prosic o namiary na te car-spa i svisswax ? Pytanie czy dzialaja tez w wawie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kuflik napisał przecież w drugim poście, że obie firmy znajdują się w Warszawie, na wszystkie pytania masz odpowiedź na forum, wystarczy użyć wyszukiwarki. O DB jest chyba cały wątek z tego co pamiętam.

 

Ł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pepes

Mam to samo auto i powiem tylko że lakier nie jest wcale aż tak miękki, wystarczy go nie katować szczotami i tragedii nie będzie ;)

Z myjki bezdotykowej korzystam od kilku lat na rożnych autach i żadnych zmian nie na lakierze nie było - podkreślam że robię to samodzielnie w domu i wiem jakiej chemii używam.

DB to moim (i nie tylko) zdaniem jest zwykła ściema.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ło boshe...racja, jest napisane jak wół ze w wawie:) Pardon!

Lakier nie jest tak miekki? Hmm. Ja naprawde nie naleze do przewrazliwionych, ale na tym aucie jest:)

Jezeli sprawdzam auto czujnikiem lakieru, dodam, ze sprawdzam z glowa a nie uzywam do tego duzej sily i po kazdym takim dotknieciu w zasadzie pozostaja na lakierze kolka to chyba jest miekki:) I nie tylko od tego.

Ten lakier to niestety pomylkaaaaaaa.

Jak rozumiem ekologie ale robic auta gorsze niz byly to chyba malo inteligentne rozwiazanie:)

Dzieki za info poszperam na forum, podjade, pogadam i na cos sie musze zdecydowac.

DB sobie odpuszcze-zaufam Wam:)

Widzialem chyba gdzies tez cos o myjni na ul. Hery (Bemowo). Mylem i nich czasami auta i na wtedy bylo ok.

Jak ich teraz postrzegacie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jezeli sprawdzam auto czujnikiem lakieru

Też zawsze to robię , zwłaszcza przy odbiorze z salonu :mrgreen:

Jak rozumiem ekologie ale robic auta gorsze niz byly to chyba malo inteligentne rozwiazanie:)

Ale za to opłacalne , niestety wraz ze wzrostem zaawansowania technologicznego, drastycznie spada cykl życia auta (wiadomo $).

 

Kompletny detailing polecam zrobić dopiero latem.

Aha - jeśli auto jest prosto z fabryki (czyt. nie stało na stocku celnym) to bardzo możliwe że lakier po prostu nie osiągnął jeszcze pełnej twardości.

Przypominam że nie każdy salon potrafi poprawnie zdjąć powłokę zabezpieczającą/konserwującą stąd późnej kwiatki że auto niby nowe ,a jest masa swirli.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator

pepes, Hery miało jeszcze niedawno opinie niezłej,może tak jest nadal. Na zime zaopatrz się w Collinite 476s, zawieź im ten wosk i niech ci nawoskują auto zgodnie ze sztuką ( jeśli mają warunki ). A na wiosne będziesz sie zastanawiał co dalej ( korekta itp).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzialem chyba gdzies tez cos o myjni na ul. Hery (Bemowo). Mylem i nich czasami auta i na wtedy bylo ok.

Jak ich teraz postrzegacie?

Jakiś czas temu poleciłbym tą myjnię również tą samą tylko na ul. burakowskiej - żoliborz. Swego czasu kilku chłopaków pracowało na kosmetykach swissvax i mieli jako takie pojęcie o dobrym myciu nawet mieli u siebie kilka pozycji m.in. swissvax car bath itp.

Z racji tego ,że dawno tam nie byłem to nie mogę się wypowiedzieć jak wygląda sytuacja na dzień dzisiejszy

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.