Jump to content

Jak usunąć klej kropelka z tapicerki


jorg

Recommended Posts

Przejrzałem forum i nic nie znalazłem,na temat jak usunąć plamę po kleju chyba kropelka z tapicerki na siedzeniu i plastikach.Kupiłem auto już z taką wadą,na początku mi to nie przeszkadzało,ale teraz jak oglądam zdjęcia waszych autek to ta plama już mnie wnerwia na maksa,jest duża i taka twarda,sztywna. :o

Link to comment
Share on other sites

  • 8 months later...

Witam, odnawiam temat (niestety)...

Nie pytajcie jak, ale kapnęła mi mała kropla SuperGlue na tapicerkę. :wallbash: Kropla ma wymiary ok 3x3mm, jak można się tego syfu pozbyć? Podobno najlepiej dziala aceton(czysty bądź w zmywaczu do paznokci) oraz ciepła woda z mydłem, pytanie tylko czy taki aceton nie zniszczy/odbarwi tapicerki jeszcze bardziej... Jakieś pomysły?

Link to comment
Share on other sites

Podobno najlepiej dziala aceton(czysty bądź w zmywaczu do paznokci) oraz ciepła woda z mydłem, pytanie tylko czy taki aceton nie zniszczy/odbarwi tapicerki jeszcze bardziej... Jakieś pomysły?

 

Najlepiej spróbuj w niewidocznym miejscu jak zadziala aceton na tapicerke, jak nie sprawdzisz nie bedzie wiadomo. Najlepiej jest acetonem lub rozpuszczalnikiem do takich klejów ze sklepu modelarskiego. W zmywaczach do paznokci przeważnie jest wiele dodatków, i niby sa bezacetonowe.

Link to comment
Share on other sites

Ja szukałem głównie po sklepach- Leroy Merlin, Castorama i różne mniejsze budowlane i mieli tylko zbyt mocne, jak to facet ujął 'panie, to to panu dziure wyżre!"

Dzięki, spróbuję to gdzieś dostać....

Link to comment
Share on other sites

A więc.... POSZŁO!!:D:D:D Użyłem czeskiego debondera, kupionego w pierwszym lepszym sklepie modelarskim. Na początku sprawdziłem czy nie odbarwia na, wydawać by się mogło słabym do tego celu materiale- mf nigrina, tej żółtej do lakieru. Oczywiście nie odbarwiło, więc następnie próba na spodzie kanapy tylne, również kolor bez zmian. Próbowałem początkowo jakos to nanosić wykałaczką (bałem się, że jednak od większej ilości tego debondera i tarcia może się coś stać z tapicerką), następnie wacikiem, ale efekty były kiepskie. Dopiero zakraplanie małych kropelek (tak ok 1/2 objętości 'normalnej' kropli) dało efekt. Klej sprawiał wrażenie jakby stawał się żelem/galaretą, przypominał trochę w konsystencji klej którym są w gazetach przyklejane płyty CD, ale już bez problemów schodził palcami ;D

Po 10 minutach roboty na siedzeniu nie ma ani jednego śladu, że kiedykolwiek było coś tam robione:D Dzięki za pomoc!

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.