Skocz do zawartości

Jaki wosk do żółtego lakieru?


blaszczu

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

 

Zastanawiam się jaki wosk wybrać do żółtego lakieru. Samochód to Renault Megane Coupe. Generalnie planuję kupić 2 woski - Colli 476 jako "protector" i jakiś drugi na wiosnę/lato, który odda w pełni piękno żółtego lakieru :) Co możecie polecić?

 

Z góry dzięki za pomoc i pozdrawiam! :good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marco twoja odpowiedź jest nieadekwatna do zadanego pytania! po czym sądzisz ,że ma schetany lakier?? :o

Przecież pytanie było o wosk. I nie prawdą jest ,że na lakier "schetany" wosk nie odda efektu. Mam znajomego ,który będąc u mnie wyglinkował auto i był zachwycony efektem wizualnym! potem wystarczy użyć cleanera i dobry wosk. Efekt będzie o stokroć lepszy niż był przed zabiegiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

blaszczu, jak chcesz mieć na autko efekt podobny do szklanej tafli (jakby gruba warstwa bezbarwnego lakieru) to wosk FK 1000p, jak głębie to jakiś naturalny.

Ale z coli powinieneś być itak zadowolony bo to mieszaka syntetyka (fk) i naturlanego.

Weź sobie kup kilka testerów i sprawdź co ci sie podoba :) np. lusso oro, raceglaze55 czy ten FK

pomogłem coś?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

blaszczu, jak chcesz mieć na autko efekt podobny do szklanej tafli (jakby gruba warstwa bezbarwnego lakieru) to wosk FK 1000p, jak głębie to jakiś naturalny.

Ale z coli powinieneś być itak zadowolony bo to mieszaka syntetyka (fk) i naturlanego.

Weź sobie kup kilka testerów i sprawdź co ci sie podoba :) np. lusso oro, raceglaze55 czy ten FK

pomogłem coś?

 

Tak właśnie zrobię - kupie parę testerów i zobaczę, który mi najbardziej odpowiada :) Na początku myślałem o jakimś testerze Dodo Juice - polecacie jakiś konkretny? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marco twoja odpowiedź jest nieadekwatna do zadanego pytania! po czym sądzisz ,że ma schetany lakier??
Ok ,racja. Wiec poprosimy Cie blaszczu, abyś dokładnie opisał jak wygląda lakier na Twoim aucie i czy były na nim przeprowadzane jakiekolwiek zabiegi.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marco twoja odpowiedź jest nieadekwatna do zadanego pytania! po czym sądzisz ,że ma schetany lakier??
Ok ,racja. Wiec poprosimy Cie blaszczu, abyś dokładnie opisał jak wygląda lakier na Twoim aucie i czy były na nim przeprowadzane jakiekolwiek zabiegi.

 

Lakier raczej w niezłym stanie po poprawkach blacharsko lakierniczych ;) 2 elementy do polerki i będzie naprawdę fajnie :good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No. Czyli poniekąd racje miałem. Nigdy nie glinkowane i specjalnie nie zadbane. Wiec ja bym nie liczył na spektakularne zmiany w wyglądzie, po zastosowaniu jakiegokolwiek wosku.

lakikwap już śpieszę Ci wyjaśnić dlaczego dałem taką odpowiedz a nie inna. Otoz kolega blaszczu, zalogował się niedawno generalnie zielony w temacie dbania o auto. Pokazywał wcześniej zdjęcia wnętrza które chciał doczyścić. Wiec po obejrzeniu zdjęć tylko wnętrza nietrudno się domyślić jak wygląda auto z zewnątrz...

Lakier raczej w niezłym stanie
Tak Ci się tylko wydaje ;)

Robiłem taką żółta "kupę" i wiem jak może wyglądać po zabiegach. Ale takich od początku do końca. Właściciel tez oceniał stan lakieru na całkiem niezły ;)

blaszczu, jeśli chcesz żeby naprawdę sympatycznie zaczęła kupka wyglądać zainwestuj w glinkę,spróbuj ręcznie popracować nad lakierem np UC Megsa,kup jakieś AIO (SRP np) i dopiero zabezpiecz to woskiem. Wtedy różnica będzie na pewno.

Zawsze jednak zlecić to można komuś ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marco dzięki za odpowiedź ;) No domyślam się, że po pełnych zabiegach opadłaby mi "kopara" na pewno :P Planuję zadbać i dopieścić ten samochód dlatego tak wypytuje a Auto Detailing coraz bardziej mnie wciąga :good: Pzdr

 

[ Dodano: 13 Listopad 2010, 22:52 ]

UC Megsa,kup jakieś AIO (SRP np)

 

Możesz mi jeszcze rozwinąć te skróty? ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator
Witam!

 

Zastanawiam się jaki wosk wybrać do żółtego lakieru. Samochód to Renault Megane Coupe. Generalnie planuję kupić 2 woski - Colli 476 jako "protector" i jakiś drugi na wiosnę/lato, który odda w pełni piękno żółtego lakieru :) Co możecie polecić?

 

Z góry dzięki za pomoc i pozdrawiam! :good:

W dużej mierze zależy to od przeznaczonego na zakup budżetu. ;)

Żółte autko z woskami "z górnej półki" :

Zymol (pełna relacja TUTAJ ).

 

Copenhinten.jpg

 

 

 

A tutaj żółte autko z Swissvax Concorso:

 

 

LotusEliseMK13.jpg

 

DSC02669.jpg

 

LotusEliseMK14.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak Ci się tylko wydaje ;)

Robiłem taką żółta "kupę" i wiem jak może wyglądać po zabiegach. Ale takich od początku do końca. Właściciel tez oceniał stan lakieru na całkiem niezły ;)

 

Marco lubi powiedziec cos dosadniej, alu tu trzeba sie zgodzic. Ja tez kiedys myslalem ze mam lakier w niezlym stanie. Po pierwszym glinkowaniu duzego 4x4 2006r glinka powedrowala do kosza :)

 

pzdr

 

male OT do CleanerFreak: zazdroszcze zabawek... :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.