Skocz do zawartości

Potrzebuję środka do przebarwień kokpitu


Gość stiv7775

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, Jak w temacie potrzebny jest środek który ładnie zakryje moje przebarwienia na desce. Na prawdę są paskudne i wszyscy rozkładają ręce w tym temacie. Czy chemia samochodowa ogranicza się tylko do czyszczenia i usuwania plam? Ps. deske mam w takim delikatnym odcieniu szarości i jest to nissan almera. Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właściwie to nie wiem od czego. Po zakupie auta umyłem deskę ludwikiem ;/ do naczyń i nie wiem czy porobiłem sam tym plamy czy były wcześniej tylko niewidoczne. Są to jaśniejsze odbarwienia od koloru . Z fot postaram się wrzucić coś na dniach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właściwie to nie wiem od czego. Po zakupie auta umyłem deskę ludwikiem ;/ do naczyń i nie wiem czy porobiłem sam tym plamy czy były wcześniej tylko niewidoczne.
Zaczalbym od ponownego umycia plastikow APC (np. Meguiars) w malym stezeniu + nalozenie dressingu (np. Meguiars Natural Shine Protectant, Poorboys Natural Look). I wtedy zobaczyl co dalej.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

apc i Meguiars Natural jak dobrze poczytałem są to środki czyszczące z tym że pierwszy z nich jest typowo czyszczący a drugi dodatkowo odświeża deskę. Nie są to tanie preparaty i mam wątpliwości czy w ogóle u mnie coś zdziałają. No ale coś trzeba robić..

 

A mam zapytanie nie ma czegoś w rodzaju pasty lub mleczka które ingerowało by w strukturę koloru i maskowało odbarwienia, tak jak ma to miejsce przy użyciu past polerskich do lakieru ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może spróbuj podgrzać punktowo, skoro na zewnętrzne plastiki to działa :o

 

punktowo nie polecam (chyba ze kolega dobrze zna ten plastik i ma wprawe w takich operacjach), co prawda na miekkich plastikach mozna w ten sposob wyeliminowac przebarwienia a nawet zadrapania, ale do miejscowych przebarwien nie za koniecznie metoda - szczegolnie ze punktowo trzeba bardzo uwazac i wczesniej nalezaloby zrobic probe w miejscu niewiodocznym, bo moze sie okazac ze jezeli przebarwienie jest jasne to zrobi sie efekt odwrotny - przebarwienie "zciemnieje" ale duzo bardziej niz reszta deski... cala deske bedzie tak ciezko obleciec bez jej zdejmowania...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To są plastiki w środku a dokładniej deska tak jak wcześniej pisałem. Przebarwienia znajdują się w środkowej jej części i na daszku osłaniającym zegary. Dobra odwiedzę allegro i zobaczymy co zdziałam medykamentami które mi poleciliście.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właściwie to nie wiem od czego. Po zakupie auta umyłem deskę ludwikiem ;/ do naczyń i nie wiem czy porobiłem sam tym plamy czy były wcześniej tylko niewidoczne. Są to jaśniejsze odbarwienia od koloru . Z fot postaram się wrzucić coś na dniach.

 

Nie stała się żadna tragedia, umyłeś ludwikiem który ma bardzo mocne właściwości odtłuszczające więc usunąłeś wszelkie rodzaju dressingi/środki do pielęgnacji które pewnie przez lata były nakładane na deskę. Czysty nieodżywiony plastik ma taką właśnie strukturę, białawe matowe plamy to miejsca które w jakiś sposób zostały obtarte itp (szczególnie widoczne na mocno chropowatej strukturze) Namaść deskę środkiem pielęgnującym i wszytko zniknie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.