Jump to content

[WNĘTRZE]Zaczynam kosmetykę mojego samochodu, jak to ugryźć?

makler3m
 Share

Recommended Posts

Witam,

Jak już zasygnalizowałem w tytule zamierzam profesjonalnie zająć się pielęgnacją mojego samochodu, głównie chodzi mi o przygotowanie (narazie wnętrza) do zimy i uzyskaniu ładnego efektu wizualnego.

Przede wszystkim chciałbym zacząć od umycia i wypielęgnowania tapicerki skórzanej, nie wiem czy zdjęcia oddadzą faktyczny jej stan, pewnie nie ma tragedii, ale na pewno mogłoby być lepiej.

Chciałbym odświeżyć jej kolor, zniwelować "błyszczenie" i jakieś drobne odbarwienia, oraz usunąć lub zmniejszyć zagięcia/zmarszczki.

p1010050o.th.jpgp1010014eo.th.jpg

p1010144b.th.jpgpic1834.th.jpg

1)Pierwsze pytanie, co polecacie ? Czytałem Wasze recenzje preparatu [shadow=red]Meguiar's Gold Class Rich Leather[/shadow] i jak najbardziej mi odpowiada (również jego cena, bo jestem na etapie przeprowadzki i za wydanie 1000 zł na kosmetyki pewnie nie miałbym gdzie spać ;) ), tylko czy to wystarczy ? Czy powinienem najpierw jakoś wyczyścić skórę, przygotować ją do tej odżywki(?).

2)Druga sprawa to kokpit, myślałem, żeby umyć go produktem typu [shadow=red]"INTERIOR CLEANER Marki Autoglym KONCENTRAT NA 10 L"[/shadow] (http://allegro.pl/interior-cleaner-mark ... 82563.html) i następnie potraktować [shadow=red]Meguiar's Natural Shine[/shadow]

3)Tapicerka materiałowa - dywaniki, są myślę w dobrym stanie, były już prane przy użyciu "kosmetyków z marketu", więc poprawiłby to tylko delikatnie powyższym produktem APC (można ?)

pic1833.th.jpg

4)Widziałem kiedyś w serwisie markowy produkt BMW - "ŚRODEK DO IMPREGNACJI OBIĆ I DYWANÓW-jest idealnym zabezpieczeniem przed wilgocią high-tech do wszystkich obić samochodowych i wykładzin przestrzeni pod nogami. Materiały spryskiwane tym środkiem nie przemakają w przypadku wilgoci i zabezpieczone są przed zabrudzeniem." (tekst z allegro) co o tym sądzicie ? Warto się w to pobawić ?

I to generalnie tyle, będę wdzięczny za wszelkie sugestie. Jak już pisałem budżet jest nieco ograniczony, być może, o czymś zapomniałem, nie wypisywałem np. środka do czyszczenia szyb, bo ten mam, ale może coś jeszcze zasugerujcie.

P.S Czy znacie jakiś sklep, lub sprzedawcę z allegro gdzie mogę zakupić wszystkie potrzebne mi kosmetyki w jednym miejscu, jednej paczce ? :)

W dalszej kolejności oczywiście zajmę się nadwoziem, ale to myślę zrobić po zimie, bo narazie nie jest źle i lada dzień pewnie zużyje te środki, które mam, a na wiosnę zrobi się samochód na tip top przy użyciu czegoś markowego.

Narazie używałem glinki Sonaxu (w kwietniu tego roku) + coś do czyszczenia felg z marketów i Turtle Wax ICE. Efekty ... ?

pic1830s.th.jpg

pic1829.th.jpg

Pozdrawiam,

Marcin.

Co do wnętrza - jeśli nie ma tragedii i jakiś większych zabrudzeń deski i tworzyw, a chcesz na czymś zaoszczędzić to zamiast APC i NS/NL możesz wziąść Nielsena Finesse, który ma też właściwości czyszczące. Choć wiadomo APC zawsze się przyda.

Do skór to Gold Class ma słabe opinie, wyraźnie lepszy jest kit Cleaner + Conditioner z Meg'sa. Choć ja bym osobiście wybrał Colourlocka, zresztą taki mam zamiar.

• Dystrybutor

Było już o czyszczeniu i konserwacji, to ja się odniosę do odświeżenia koloru. Generalnie te fotele już się nadają do farbowania. Trwale środkami konserwującymi niestety nie odświeżysz koloru i nie zmatowisz powierzchni. To samo dotyczy niestety zmarszczek, ale to naturalny objaw starzenia się skóry. Te które widzę na zdjęciach wyglądają jak najbardziej naturalnie. Z usunięciem może pomóc tapicer. Naciągnie skórę, doda pianki, ale ja bym ich nie ruszał.

Jak czarna może być czarna skóra :mrgreen: można zobaczyć na przykładzie naszego klienta:

Venom i jego E34

• 1 year later...