Skocz do zawartości

[WNĘTRZE]Zaczynam kosmetykę mojego samochodu, jak to ugryźć?


makler3m

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Jak już zasygnalizowałem w tytule zamierzam profesjonalnie zająć się pielęgnacją mojego samochodu, głównie chodzi mi o przygotowanie (narazie wnętrza) do zimy i uzyskaniu ładnego efektu wizualnego.

Przede wszystkim chciałbym zacząć od umycia i wypielęgnowania tapicerki skórzanej, nie wiem czy zdjęcia oddadzą faktyczny jej stan, pewnie nie ma tragedii, ale na pewno mogłoby być lepiej.

Chciałbym odświeżyć jej kolor, zniwelować "błyszczenie" i jakieś drobne odbarwienia, oraz usunąć lub zmniejszyć zagięcia/zmarszczki.

p1010050o.th.jpgp1010014eo.th.jpg

p1010144b.th.jpgpic1834.th.jpg

1)Pierwsze pytanie, co polecacie ? Czytałem Wasze recenzje preparatu [shadow=red]Meguiar's Gold Class Rich Leather[/shadow] i jak najbardziej mi odpowiada (również jego cena, bo jestem na etapie przeprowadzki i za wydanie 1000 zł na kosmetyki pewnie nie miałbym gdzie spać ;) ), tylko czy to wystarczy ? Czy powinienem najpierw jakoś wyczyścić skórę, przygotować ją do tej odżywki(?).

2)Druga sprawa to kokpit, myślałem, żeby umyć go produktem typu [shadow=red]"INTERIOR CLEANER Marki Autoglym KONCENTRAT NA 10 L"[/shadow] (http://allegro.pl/interior-cleaner-mark ... 82563.html) i następnie potraktować [shadow=red]Meguiar's Natural Shine[/shadow]

3)Tapicerka materiałowa - dywaniki, są myślę w dobrym stanie, były już prane przy użyciu "kosmetyków z marketu", więc poprawiłby to tylko delikatnie powyższym produktem APC (można ?)

pic1833.th.jpg

4)Widziałem kiedyś w serwisie markowy produkt BMW - "ŚRODEK DO IMPREGNACJI OBIĆ I DYWANÓW-jest idealnym zabezpieczeniem przed wilgocią high-tech do wszystkich obić samochodowych i wykładzin przestrzeni pod nogami. Materiały spryskiwane tym środkiem nie przemakają w przypadku wilgoci i zabezpieczone są przed zabrudzeniem." (tekst z allegro) co o tym sądzicie ? Warto się w to pobawić ?

 

I to generalnie tyle, będę wdzięczny za wszelkie sugestie. Jak już pisałem budżet jest nieco ograniczony, być może, o czymś zapomniałem, nie wypisywałem np. środka do czyszczenia szyb, bo ten mam, ale może coś jeszcze zasugerujcie.

 

P.S Czy znacie jakiś sklep, lub sprzedawcę z allegro gdzie mogę zakupić wszystkie potrzebne mi kosmetyki w jednym miejscu, jednej paczce ? :)

 

W dalszej kolejności oczywiście zajmę się nadwoziem, ale to myślę zrobić po zimie, bo narazie nie jest źle i lada dzień pewnie zużyje te środki, które mam, a na wiosnę zrobi się samochód na tip top przy użyciu czegoś markowego.

 

Narazie używałem glinki Sonaxu (w kwietniu tego roku) + coś do czyszczenia felg z marketów i Turtle Wax ICE. Efekty ... ?

pic1830s.th.jpg

pic1829.th.jpg

 

Pozdrawiam,

Marcin.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do wnętrza - jeśli nie ma tragedii i jakiś większych zabrudzeń deski i tworzyw, a chcesz na czymś zaoszczędzić to zamiast APC i NS/NL możesz wziąść Nielsena Finesse, który ma też właściwości czyszczące. Choć wiadomo APC zawsze się przyda.

 

Do skór to Gold Class ma słabe opinie, wyraźnie lepszy jest kit Cleaner + Conditioner z Meg'sa. Choć ja bym osobiście wybrał Colourlocka, zresztą taki mam zamiar.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Dystrybutor

Było już o czyszczeniu i konserwacji, to ja się odniosę do odświeżenia koloru. Generalnie te fotele już się nadają do farbowania. Trwale środkami konserwującymi niestety nie odświeżysz koloru i nie zmatowisz powierzchni. To samo dotyczy niestety zmarszczek, ale to naturalny objaw starzenia się skóry. Te które widzę na zdjęciach wyglądają jak najbardziej naturalnie. Z usunięciem może pomóc tapicer. Naciągnie skórę, doda pianki, ale ja bym ich nie ruszał.

 

Jak czarna może być czarna skóra :mrgreen: można zobaczyć na przykładzie naszego klienta:

 

Venom i jego E34

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.