Skocz do zawartości

Ochrona zewnetrznych czesci plastikowych


Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Jaki kupic srodek ktory by chronil zewnetrzne plastiki przed "wgryzaniem sie" w nie brudu ?

 

Ten srodek ma byc absolutnie nie lepki, moze nablyszac ale bardzo delikatnie, musi stanowic bariere przed wnikaniem brudu w plastik.

 

Ma wytrzymywac jak najdluzszy czas.

 

Co kupic ?

 

Przed aplikacja plastiki beda umyte dokladnie APC.

 

Poki co znalazlem tylko Valet Pro - Protectant . Uzywal ktos ?

Cos lepszego ?

 

pozdr.

Piotrek

 

[ Dodano: 31 Październik 2010, 19:00 ]

ejjj no nikt mi nic nie doradzi ? Potrzebuje to dosyc szybko zamowic.

 

303 Aerospace Protectant ? :o

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Finish Kare 317 Exterior Trim Restorer - ten bazuje na silikonie wiec odpada.

 

Chodzi mi jedynie o "zaimpregnowanie" plastikow tak zeby nie przywieral do nich brud i kurz. Ich wyglad mi odpowiada, nie chce ich nablyszczac czy tez matowac.

 

Dodam ze plastiki na ktorych zakonserwowaniu mi zalezy sa szare.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chce wydac na to ma 70-80zl (moze to byc w sklepie za granica). I wg mnie nie jest to niska kwota jak z 1 kosmetyk do samochodu. Dla 90% osob juz 15zl to duzo za taki produkt. Ja chce wydac na to 5x tyle wiec nie jest to MALO wg mnie.

 

Zreszta tanio a drogo to pojecie wzgledne.

 

W twoim pojeciu chce tanio i dobrze ;).

 

W opisie jest ze dziala to 2lata a nie dozywotnio. A na DW twierdza pewnie ze dziala bez konca bo i tak nikt z tych ludzi nie wytrzyma zeby czyms nie wypielegnowac czesci plastikowych przez 2 lata :mrgreen: .

 

ale jak widze 15ml za 100zl to pukam sie w glowe, bo to chyba plynne zloto musi byc :D .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli ile wytrzymuje? To jest koncetrat do rozrabiania czy nie, bo opisy na różnych stronach się różnią, a tani jest po 16,90zł. Jeszcze jedno pytanie do opon też się na da, bo widzę na jednej stronie, że piszą, że do gumy też?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator

damianTDCi, to nie jest koncentrat, gotowy produkt. Ile wytrzyma ? Kolega wyżej mówi że trzymał mu od lipca. Ja tak długodystansowych testów nie robiłem, najdłużej pare tygodni i sobie radził rewelacyjnie.

 

Na opony się nadaje, choć jest troche gęsty i słąbo sie rozprowadza. Efekt - meeega tłuty, co kto lubi.

 

Dobra a co powiecie o 303 aerospace protectant?

 

Efekt może i ok, ale napewno to nie ta liga wytrzymałości co FK 317. 303 mam aktualnie nałożonego na nadkola, zobaczymy ale wątpie żeby długo pociągnał.

 

ten finish kare nablyszcza plastiki czy nie?

 

Tak

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgaduje ze kurz do tego FK 317 sie klei i to bardzo, skoro jest tlusty po aplikacji ? I bardzo mocno nablyszcza plastiki ?

 

Zauwazylem ze do wszystkiego co tluste sie klei kurz.

 

PS. Do Black WOW mial sie nie kleic, a klei sie masakrycznie. Tak na marginesie mowiac black wow to syf wg mnie ;). Kompletnie nie wart tej kasy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator
Nie jest to temat o black wow ale jak powiem tyle ...ten srodek wg mnie jest kiepski. Bardzo trudno nalozyc go cienka warstwa.

 

Szczerze mówiąc to jeśli masz BlackWow, to nie potrzebujesz niczego innego. Sugeruje więc popracować nad techniką pracy z tym produktem, bo o lepsze rezultaty będzie cięzko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Grunt to odpowiednie ' przygotowanie plastików zew.

Jesli jest mozliwość wystaw auto na słońce a potem w cieniu aplikuj. Im bardziej wodniste środki tym lepiej chłonie je plastik.

Np. Protecton od SV.

 

Powiem szczerze dla mnie to zenada zeby srodki z tej polki cenowej wymagaly takich ceregieli przy aplikacji.

 

Plastiki beda dobrze przygotowane - umyte dimerem (wiem ze to nie modny srodek na tym forum ale ja skuteczniejszego APC nie znam :good: , choc pewnie malo ich znam ).

 

co do tej konsystencji to zgadzam sie ...dlatego teraz wole kupic cos mniej wydajnego (a co za tym idzie rzadszego) od black wow.

 

Co do black wow to mam wrazenie ze jest to zabawiony olej roslinny. Daje dokladnie takie efekty. Jak sie tylko troche przesadzi z iloscia to plastiki wygladaja jakby po nich przejechal kostka smalcu. Trzeba strasznie uwazac z iloscia, trzeba to wcierac w plastik praktycznie suchem aplikatorem ktory ma tylko w porach gabki resztki black wow. Fakt - wtedy wychodzi dobrze. Co jest meczace.

 

Slynna trwalosc tego srodka - zal, po prostu zal. To g**no zmywa sie po 1 myciu.

 

Dla mnie osobiscie bamp autolandu ktory kosztuje 10 razy jest taki sam w dzialaniu a przy tym fajniejszy w aplikacji od tego przereklamowanego (moim zdaniem) black wow ktore w moim mniemaniu nie jest warte nawet 30zl.

 

Pokazcie mi prosze link do tematu o nie polecanych kosmetykach do samochodu, wiem ze byl na tym forum takowy kiedys, ale ostatnio go nie moglem znalezc, nie wiem czy jakis "poprawny" moderator go usunal bo ludzie zaczeli pisac cala prawde o niektorych drogich kosmetykach czy ocb. Z checia bym tam napisal co mysle o black wow i kilku innych kosmetykach typu "och i ach".

 

Troche zszedlem na o/t ale musialem to z siebie wyrzucic :evil:8-) .

 

Nie zauwazylem jakiegos nadmienrego przyklejania sie kurzu do FK.

 

A jakie kolwiek przyklejanie sie kurzu zauwazyles ? np. na bocznych listwach drzwi ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla was jest cudowny, dla mnie jest denny i tyle ;).

 

Jesli ten FK jest podobny do black wow to nie, dziekuje. Ja chce cos innego "typu" poprostu . Nie chce srodka ktory mi natlusci i wyblyszczy plastiki. chce czegos w rodzaju "impregnatu" do plastiku. o czym chyba pisalem juz w pierwszym poscie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.