Skocz do zawartości

VW Polo 6R 1.2 TSI


Aoox

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 56
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

No macie oko Panowie. Naklejka nie potrzebna, gdy czeka mnie szybka trasa z Wrocławia do Warszawy zakrywam liściem jedną cyfrę rejestracji i możemy machać do fotoradarów ;). Tak serio, to zawsze niebiescy zwracają uwagę (jak już zauważą, że nie ma naklejki), ja pokazuje że mam naklejkę i puszczają dalej. Jak będzie uparty niebieski to przykleję odrazu przy nim i sprawa załatwiona.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Coś wypadałoby skrobnąć o mojej czerwonej wariatce. W trakcie zimy nabyłem w zachodnich sąsiadów kompletną podsufitkę od wersji GTI. Wystarczyło pojechać po nią 450 km w jedną stronę i zamontować. Poniżej kilka fotek czarnego dachu ;).

th_P1080182.jpgth_P1080181.jpgth_P1080179.jpgth_P1080174.jpg

 

Przyszedł sezon na narty, więc Pola dostała taki o to zestawi Thule + przystawka VW na narty:

th_20101208.jpg

 

Poniżej fotki Polo po tygodniowym wypadzie w góry:

th_P1080149.jpgth_P1080148.jpgth_P1080151.jpgth_P1080150.jpg

 

Trzeba było troszkę umyć i posprzątać Polówkę:

th_P1080157.jpgth_P1080156.jpgth_P1080161.jpgth_P1080166.jpg

th_P1080167.jpgth_P1080171.jpgth_P1080170.jpgth_P1080173.jpg

th_P1080168.jpg

 

Jako, że na późniejszym jednodniowym wypadzie, miałem mały wypadek na nartach i moje kolano ma zakaz jazdy na nartkach do końca sezonu, postanowiłem zdemontować bagażnik i Polę czekało kolejne mycie ;).

th_P1080270.jpgth_P1080272.jpgth_P1080273.jpgth_P1080274.jpgth_P1080281.jpg

 

 

Mycie autko wyglądało następująco:

- mycie wstępne: piana aktywna Tenzi

- mycie właściwe: rękawica Nigrina + Duragloss #901, na felgi szczotka + Atack Autolandu

- osuszanie: Fluffy Dryer + Janek

 

Bez żadnych zabiegów typowo detalingowych, brak ogrzewanego garażu nie zachęca do takich frykasów przy -10 stopniach. Sezon na :ad: powoli się zbliża, także muszę zakupić jakiś wosk. Sam nie wiem co teraz wybrać. Może ktoś poleci mi jakiś sprawdzony wosk na czerwony lakierek? Myślałem na Coli 476/915. Co sądzicie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator

No to rozpatrywałbym Lusso,Victorie,CG Pete's 53,PB Natty's Reda i R222 100%. Czyli w skrócie ładnie pachnące,przyjemne w użyciu woski,w sam raz na wiosne-lato. Z tego co zostanie jakiś fajny glaze albo oleisty cleaner, np. Clearkote Red Moose, CG EZ-Creme Glaze,Lusso Revitalizing Creme albo Dodo Lime Prime Lite.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurde, u mnie po podróży na narty w zeszłym roku i też zestawie Thule mam porysowany dach w miejscu gdzie gumy dotykają blachy:/ Wcześniej zakładałem bagażniki nie raz i nie dwa i nic sie nie działo, a teraz mam u siebie aż matowy lakier w tym miejscu, u Ciebie nie występuje nic takiego? Nie muszę dodawać, że auto było całe myte przed założeniem bagażników, a miejsce gdzie gumy dotykają blachy nawet 2 razy, same gumy po kupnie też umyte...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie tego się obawiałem i jak zakładałem bagażnik do nawet wyglinkowałem miejsca styku z gumą, a sama gumę myłem mokrą fibrą + wycieranie czyściutką, świeżutką fibra i odrazu na dach. Po ściągnięciu bagażnika, ani śladu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za każdym razem jak wsiadam do niego rano, myślę sobie: dobrze zrobiłeś, że nie wybrałeś szarego. Wcześniej sam miałem srebrne Polo, ale było takie... No zwyczajnie było, choć bardzo przyjemne w utrzymaniu. Szare, może i ładne, ale dziadkowate i zlewające się w tłumie. Czerwone ma w sobie to coś i jak to mówią, zawsze szybsze ;).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie tego się obawiałem i jak zakładałem bagażnik do nawet wyglinkowałem miejsca styku z gumą, a sama gumę myłem mokrą fibrą + wycieranie czyściutką, świeżutką fibra i odrazu na dach. Po ściągnięciu bagażnika, ani śladu.

Ja jeszcze wtedy glinki nie miałem, ale naprawdę się przyłożyłem do oczyszczenia tych miejsc, a tu lipa:/ Najgorzej, że zakładałem bagażniki na Passata, Borę, AR i nigdy nic takiego nie występowało, ani latem ani zimą- do siebie założyłem 1 raz i już :/

 

Bardzo fajnie wygląda ta czarna podsufitka, osobiście za czerwonymi lakierami nie przepadam, ale 6R na żywo czerwonej jeszcze nie widziałem, bmw 3 czerwona mi się podoba więc 6R może też :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem Ci tak, sam wiesz jakie są te nowe lakiery na bazie wody. Idzie je zarysować paznokciem czy mocniejszym dociśnięciem fibry. Masz czarne auto i po prostu u Ciebie to widać. U mnie nie zauważyłem nic, ale jutro jeszcze się przyjże tym miejscom dokładnie. Dzięki, zawsze marzył mi się czarny sufit (nawet w domu :lol: ).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.