Skocz do zawartości

VOLVO 460 95R


Maru 123

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

 

przedstawiam Wam mój niedawny projekt zrobiony na szybko. Znajomy sprzedał auto i na czas poszukiwania nowej furmanki aby jakoś się poruszać zakupił taki oto bolid za 950zł :-] volvo 460 1.8 B+G alu, szyber i siodła grzane :D pozatym auto po palaczu co zobaczycie zresztą na fotkach.

 

wnętrze odkurzono i wyprano karcherem rm, plastiki APC potem natural look, mycie szyb itd. w międzyczasie mycie silnika itd.

 

Wstawiam link do galerii bo już wyczerpałem limit na rapidshare :oops:

 

http://picasaweb.google.com/108245303236301596265/VOLVO46095

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakiego APC używałeś?

 

APC PB

 

Czego użyłeś do mycia silnika?

slinik-autoland czy jakoś tak. jest to killer i chyba najmocniejszy środek jaki jest powszechnie sprzedawany.

 

Ile godzin trwały prace nad tym autem?

 

ok 18.00 do 2.30 w nocy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

slinik-autoland czy jakoś tak. jest to killer i chyba najmocniejszy środek jaki jest powszechnie sprzedawany.

Zgadza się, trzeba uważać, ja nieświadomie sobie tym zmatowiłem kilka elementów z polerowanego alu pod maską :zly:. Generalnie jest bardzo skuteczny, ale trzeba uważać na takie surowe metale no i szybko spłukiwać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak SPEC. Ogólny brudny nalot na silniku spokojnie usuwa, aczkolwiek pędzelek wskazany tam gdzie mamy dostęp. Ja używałem dyszy wirującej na myjce do spłukiwania, ale z dużej odległości-conajmniej 1m żeby na silnik leciała mgła a nie mocny strumień. Ok 2-3min na działanie i płukanie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo ładnie jednak widać że można kupić auto w stanie wskazywanym na zużycie a jednak doprowadzić go do stanu jak by wyglądał kilka lat młodziej. Żebyśmy mieli każde samochody z takim stażem lat w takim stanie to było by super. Gratulacje wielkie mniejmy nadzieje że kolega tak szybko teraz nie sprzeda bo szkoda aż było by ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mniejmy nadzieje że kolega tak szybko teraz nie sprzeda bo szkoda aż było by ;)

 

będzie sprzedane na pewno bo to auto tylko na chwilę, tak tylko żeby mieć czym dupe wozić a kolega teraz szuka audi A6 C6 :P w każdym razie jeszcze pewnie sobie pożyczę od niego tego volviaka z raz żeby trochę nad lakierem popracować ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Maru 123, jesteś zadowolony z APC PB?

tak, nierozcieńczony jest na tyle silny że spoko można nim silnik myć, a po rozcieńczeniu można myć delikatne rzeczy typu tapicerka , plastiki. jedyne co przeszkadza to jego zapach-strasznie duszący i momentami aż drażniący drogi oddechowe, najlepiej go używać na zewnątrz lub w dobrze wentylowanym pomieszczeniu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Maru... MASAKRA. Jak zobaczyłem te "krople dymu" spływające z plastiku to aż się podjarałem oglądając fotki.

Weź poprawkę na to, te brązowawe zacieki to w dużym stopniu zasługa APC PB, który jest właśnie w podobnym kolorze.

Co wcale nie zmienia faktu, że to jeden z najlepszych projektów jakie widziałem, jeśli chodzi o wnętrze.

Czekamy na lakier :evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no fakt brązowe kropelki to też w części kolor APC czkolwiek podsufitka wcale nie była taka czysta :D

 

nie mów wcale, że na szybko i 'po omacku' robione auto

 

no niestety ale tak jest. pracuję od 10.00 do 18.00 w domu jestem 18.30 potem późny obiad itd. więc jest 19.00 i dopiero od 19.00 mogę coś podziałać. weekendy też mam zajęte bo albo szkoła albo coś innego i ciężko jest coś więcej zrobić a szkoda bo lubię właśnie takie projekty. czyszczenie nowego auta nie sprawia (przynajmniej mi) tyle radochy co takie rodzynki jak to volvo ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Maru, mam pytanie. Na zdjęciach widać ociekającą cała konsolę wraz ze wszystkimi przyciskami, radiem itd. Pomijam fakt, że radioodtwarzacze średnio za takimi mokrymi zabiegami przepadają a ich usterki objawiają się z czasem....do rzeczy:

Czym potem wyciągasz spływający APC z tych wszystkich zakamarków i przycisków?

Ja z braku lepszego pomysłu wraz z praniem tapicerki używałem do tego odkurzacza piorącego, który miał na tyle siły, że potrafił zaciągnąć to wszystko i powierzchnie były praktycznie czyste i suche. Jak sobie z tym radzisz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.