Skocz do zawartości

Colli 476 i FK 1000 - czy można mieszać?


Mozo

Rekomendowane odpowiedzi

Pierwszy jest podobno naturalny, a drugi syntetyczny, można to pomieszać?

Chodzi o to, że w weekend nałożyłem próbke FK1000, ale wyglada to plastikowo.

Chciałem 476, ale nie mogłem dostać.

Czy po tygodniu moge dorzucic 476, wcześniej myjąc auto?

Będzie to wiazać jakoś czy kupa?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mozo, jeśli spodziewasz się że zmiana wosku spowoduje dużą zmianę wyglądu lakieru to jesteś w błędzie. FK1000 to bardzo dobry produkt, jesteś jedną z niewielu osób które się na nim zawiodło. Ja postawiłbym na lepsze przygotowanie lakieru. A nałożyć jeden na drugi zawsze można, jedyne negatywne następstwa jakie mogą wystąpić to pogorszenie trwałości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

koledzy a macie może gdzieś porówanie właśnie fk i coli476? bo zastanawiam sie co zamówić.. z jednej storiny większa puszka FK ale za to wolał bym większą głębie czegoś naturalnego-ALE coli to hybryda i ciekawi mnie czy będzie widać różnice między nimi (wetlook i głębia).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

yesfan, będzie będzie na wiosne kupie lusso i rg55 żeby przelatać na nich zime, ale chce też jakąś pełną puche czegoś fajnie wyglądającego (mającego lepszy wetlook od fk - tu efekt szkła na lakierze) wytrwałego ii duże żeby mugł spokojnie walić bez oszczędzania po kilka grubych warstw :D noo i w spoko cenie ok. 80zł

 

[ Dodano: 11 Październik 2010, 19:31 ]

czyli kandydaci FK coli476 megs16. Megs odpada chyba bo drogi a efekt trwałości i wyglądu chyba identyko jak coli.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

lakikwap, już dawno, ja różnic nie widzę.

no i po temacie, pucha FK, a za to pod niego coś co wyciągnie głębie.. może black hole... ale to dywagacje w innym temacie

 

[ Dodano: 11 Październik 2010, 21:42 ]

Evo, to tylko jeszcze 1 pytanie czemu po QD S&G jest taki świetny wygląd, owiele lepszy niż po FK ?

czy odpowiedź typu - "tak, nałóż wosk za 400zł to da ci taki fajny look, bo między tymi "tańszymi" nie da rady"-- będzie trafna?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

yesfan - wcale nie powiedziałem, że się na nim zawiodłem, wręcz przeciwnie, kupiłem jego próbke na podstawie opini z forum i jestem zadowolony z efektu, tym bardziej, że w zeszłym tygodniu kupiłem pierwszy powiedzmy profi zestaw, a całą sobote spędziłem na pracy nad lakierem. Oczywiście swirlsy zostały, ale w tego co wyczytałem tu bez maszyny nie ma sie co za to zabierać, tym bardziej, że lakier mam twardy.

Chodzi o to, że nie mam porównania, no może do raz użytego taniego AIO CarPlan-u :mrgreen:, gdzie po pierwszym myciu nie pozostał po nim ślad.

Dlatego pytam bardziej doświadczonych czy takie mieszanie ma sens (bo po opiniach z forum jednak napaliłem się na 476) czy zostawić tak jak jest.

Bo wiadomo, że lepsze jest wrogiem dobrego ;)

Przed woskiem był szampon DJ Born To Be Mild (już po samym myciu lakier nabrał ciemniejszej barwy), glinka, cleaner DJ Lime Prime i PB World Black Hole.

Jureo zrobie poare fotek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator
Evo, to tylko jeszcze 1 pytanie czemu po QD S&G jest taki świetny wygląd, owiele lepszy niż po FK ?

 

Po jakim czasie był uzyty QD ? Jeśli mineło troche czasu od woskowaina, to normalne jest że wosk straci pierwotny blask, a QD go przywróci.

 

Dlatego pytam bardziej doświadczonych czy takie mieszanie ma sens (bo po opiniach z forum jednak napaliłem się na 476) czy zostawić tak jak jest.

 

 

Nie bardzo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Evo, to tylko jeszcze 1 pytanie czemu po QD S&G jest taki świetny wygląd, owiele lepszy niż po FK ?

 

Po jakim czasie był uzyty QD ? Jeśli mineło troche czasu od woskowaina, to normalne jest że wosk straci pierwotny blask, a QD go przywróci.

 

ja porównuje efekt zaraz po woskowaniu do użycia QD po tygodniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.