Skocz do zawartości

Leon po Zaino,Carbonie i Supernaturalu


Evo

Rekomendowane odpowiedzi

  • Administrator

Na początku zaznaczam że wrzucam 3 woski do jednego tematu, bo naraz siedzą na lakierze i będzie dobra okazja do porównania trwałości. Zasadniczo plan był tylko na Z2, ale okoliczności sprawiły źe siłą rzeczy dorzuciłem Zymola i Dodo. Na początek Zaino :

 

W zeszły czwartek nałożyłem na auto ZAIO maszyną i jedną warstwe Z2. ZAIO to rewelacyjny środek, bardzo ładnie wyczyścił lakier i usunął częśc zarysowań i hologramów po glince. Nakładałem niebieskim padem 3M,na obrotach 600-900. Po nałożeniu zostawiłem na ok.40 min i starłem bez najmniejszego problemu. Potem przetarcie lakieru Z8 i nałożenie Z2. Z2 bardzo przyjemnie się nakłada, jest niebywale wydajne,jedna kropla wielkości 5gr starcza na całą maske i błotniki. Pachnie bardzo przyjemnie jak na sealanta, lekko truskawkowo,kolor różowy. Z braku ZFXa zostawiłem na dość długo,prawie 60 min. Po tym czasie starte z pomocą Z8, efekt rewelacyjny. Nie miałem jeszcze tak gładkiego lakieru,a auto po przejechaniu 40km w deszczu było w zasadzie czyste, co jest niespotykane u mnie przy carnaubowych woskach. Wczoraj przyszła kolej na drugą warstwe, nałożona bez problemu, schody zaczeły sie przy ścieraniu, Okazało się że MF zostawia paskudne hologramy, na szczęście w połowie się zorientowałem i zmieniłem MF. Musiałem więc polerować jeszcze raz pół auta, zdejmując jednocześnie nałożone Zaino. Stąd okazja do nałożenia innych wosków, ale o tym zaraz, teraz foty po dwóch warstwach Z2 i Z8.

 

12563137.jpg

igp3668.jpg

igp3709.jpg

igp3735.jpg

dsc03775p.jpg

dsc03777m.jpg

 

A tak kropelkuje, jak carnauba :

 

igp3702.jpg

 

Teraz Zymol Carbon. Poszedł na 1/3 maski. Nakłada się bardzo łatwo, bardzo miękki wosk. Pachnie kokosem/wanilią/czekoladą. Polerowany po paru minutach,bez problemu się zdejmuje.

 

igp3717.jpg

igp3723.jpg

igp3725.jpg

 

Po ściągnięciu Carbona obleciałem część auta Field Glazem, najlepszy do tej pory detailer jakiego używałem,poza Z8.

 

igp3711.jpg

igp3713.jpg

 

A tak kropelkuje:

 

igp3694.jpg

igp3695.jpg

 

I na koniec,Supernatural. Świetny wosk, gdybym teraz szukał czegoś w okolicach 300-400 zł, to bym go brał pod uwagę. Bardzo twardy, można nałożyć ultra cienką warstwe. Pachnie tak...nautralnie ;) Troche jak masło, z lekką nutą wanili.

 

igp3714.jpg

igp3728.jpg

 

Na 2/3 po lewej SN, na 1/3 po prawej Carbon

 

igp3729.jpg

 

dsc03760n.jpg

dsc03762g.jpg

dsc03769v.jpg

igp3678.jpg

igp3730.jpg

igp3732.jpg

 

Kropelki:

 

igp3685.jpg

igp3686.jpg

igp3688.jpg

igp3690.jpg

igp3691.jpg

igp3700.jpg

 

I tutaj dziękuje kolegom Mazder i TWes za użyczenie garaży,kosmetyków i wolnego czasu ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Efekt super, zwłaszcza zdjęcia kropelkowania! Tak się zastanawiam skąd u Ciebie tyle nowych kosmetyków na raz właśnie;D W sumie znając naszą pogodę, i patrząc na temperaturę, to już się robi ostatni gwizdek na jakiekolwiek zabawy z woskami, jeśli się nie dysponuje ogrzewanym garażem...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator
PS. nie kumam troche tych hologramow po MF?? hologramy powstaja chyba od silnych past sciernych...

 

Tak, masz rację, ale podobne defekty są właśnie po przejechaniu zakurzoną albo brudną mikrofibrą, tak jak u mnie. Szkoda że nie zrobiłem samych zdjęc tych defektów, ale akurat robienie zdjeć w momencie kiedy je zobaczyłem było ostatnią rzeczą jaką mialem ochote robić, wsiadłem w auto i pojechałem po polerke do domu ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hologramy przy tak utrzymanym lakierze wyglądały dramatycznie... Patrząc na czystość mf i lakieru aż trudno było uwierzyć że coś takiego miało miejsce no ale cóż wypadki chodzą po ludziach :idea: W każdym razie lakier szybko został odświeżony więc nie wyszło tak źle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

świetne zdjęcia i efekty

między warstwami Z2 jechałeś Z6 bo to ponoć zalecane?

 

Niestety nie, zabrakło $$$ :/ Na wiosne napewno dojdzie do kompletu,razem z ZFXem.

 

Ogólnie jak oceniasz Zaino?

Warto wg Ciebie iść w cały system? Chce przetestować i położyć 'Z' na auto przed zimą

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator

Po użyciu ZAIO,Z2 i Z8 mogą z całą pewnością powiedzieć że są to świetne produkty, i cały ten hype wokół Zaino uważam za uzasadniony. Jeśli masz cały system,czyli ZAIO,Z2,Z6,Z8,ZFX, to ciężko mi wybrazić sobie lepszą ochrone na zimę, przy kilku warstwach Z2. Bardzo lubie woski carnaubowe, i praca z nimi jest 100x lepsza od Zaino, ale to chyba jedyny minus.

 

Ok, dziś pierwsze mycie po przejechaniu 400km. Z racji tego że ostatnio mamy niezłe wichury w Wawie , a ja miałem okazje jeździć w pobliżu piasku, to wiadomo jak auta wygląda. Z obserwacji wynika że Zaino najmniej zebrało syfu, Carbon najwięcej, dużo wiecej niż SN. Po wstępnym spłukaniu wodą okazało się że Carbon mimo tego że był najbardziej brudny, to wode odpychał zdecydowanie najlepiej. Umyłem Raceglazem, na woski naturalne poszedł ProDetailer CG, na Zaino nic nie kładłem. To co się mocno rzuca w oczy, to duża śliskość po myciu, nawet bez użycia QD. Z reguły zwykłe woski,jak się je umyje i wysuszy, to tracą większość sliskości,i tak było z Carbonem i SN, a Zaino dalej zostało bardzo mocno śliskie. Potwierdza się reguła że sealanty dłużej utrzymuja auto w czystości. Tu jedno foto po myciu, w ramach testu nowego obiektywu:

 

33216731.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator

Mam mam, ale w ogóle nie działa bo potwierdza dla 10 różnych położeń obiektywu, więc to nic nie warte, bo potwierdzone zdjęcia i tak są nieostre, trzeba samemu próbować. Wiesz, tamto zdjęcie robiłem już przy kompletnym braku słońca, na dość niskim ISO, bez stabilizacji i statywu ;) Stąd lekki brak ostrości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.