Skocz do zawartości

Kia Cee'd vs Swissvax


CMQ

Rekomendowane odpowiedzi

Postanowiłem dziś umyć porządnie Ceeda mojej rodzicielki. Tak się wczułem że skończyło się na mini detailingu.

 

Po umyciu moim oczom ukazał się las krzyży. Auto ma co prawda ciut ponad 2 lata ale parkowało pod jakimiś wrednymi drzewami w wyniku czego dach, maska i szyby były pokryte zółto-pomarańczowym nalotem. Mniam. Glinka Sonusa usunęła smołę i inne przywarłości ale osad na dachu musiałem zwalczać z pomocą past i cleanerów. Długo to trwało zanim uznałem że wosk gotów jest na przyjęcie swojej pierwszej warstwy Onyxa. No ale po kolei, oto czego użyłem.

 

Lakier: Meg's NXT car wash, Meg's gąbka, Swissvax hydra blade i ircha Meg's, Sonus Clay i Meg's Speed Detailer, 3M Extra Fine, Meg's Paint Cleaner, IPA vs woda 50/50, Swissvax Onyx, ręczniki i ściereczki Meg's i Swissvax.

Opony i kapsle (aaargh, nie ma alu): Wurth żel do felg, Swissvax Pneu

Światła: Meg's PlastX

Reszta: jaka reszta? Reszta jutro...

 

Nie ma fot przed/po bo znów gonił mnie czas. Tak to wyszło:

P8072336.jpg

P8072339.jpg

P8072343.jpg

P8072345.jpg

P8072347.jpg

P8072349.jpg

P8072350.jpg

P8072352.jpg

P8072354.jpg

P8072358.jpg

P8072361.jpg

P8072364.jpg

P8072369.jpg

P8072374.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 1 rok później...

Odkopię temat, ponieważ mam kilka pytań- niedługo zamieszczę relację z ręcznego dopieszczania takiego samego autka, ale w nieco innym kolorze:

 

- Jak pracowało Ci się z tym lakierem? Twardy, miękki- czy łatwo poddawał się obróbce?

- Czy ruszałeś może wnętrze? Jest specyficzne i chciałbym poznać w jaki sposób inni je pielęgnują?

- Widzę że silnik CRDI- 1.6 czy 2.0? Jak się spisuje i ile spala?

 

Pozdrawiam i przepraszam za "wykop" :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma problemu, już odpowiadam :)

 

Nie polerowałem go wówczas mechanicznie, ale kolega, który to robił w podobnym Ceedzie określił lakier jako bardziej miękki. Wnętrze jest twarde i plastikowe, ale ładnie chłonie lekki dressing typu Meg's Natural Shine. Przed jego położeniem plastiki przeczyściłem pianką Forch. To 1.6 115KM, spala ok 6-6.5 na miasto. Poza jedną turbiną na gwarancji wszystko OK ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.