Jump to content

Trwałość NXT TW 2.0


Tery

Recommended Posts

Korzystam z NXT TW 2.0 jednak jego trwałość nie jest taka jak niektórzy piszą (np. 2 miesiące). U mnie ten wosk wytrzymuje około 3 tygodni. Może za szybko z garażu wyjeżdżam i nie zdąży się utrwalić? Ile powinien stać samochód po nawoskowaniu?

Dodam, że nie używam UQD... Lakier spłukuję tylko wodą zdemineralizowaną na myjni, a co 2 tygodnie staram się umyć porządnie samochód szamponem NXT.

 

Na Audi, po miesiącu od woskowania, drzwi na dole były chropkowate. Czy to dlatego, że wosk nie zapewniał wystarczającej ochrony i brud wgryzł się w lakier?

Wygładziłem lakier glinką. Położyłem jedną warstwę NXT. Obecnie auto stoi w garażu. W południe mam zamiar położyć drugą warstwę dla lepszej trwałości. Zawsze kładłem jedną warstwę, więc mam nadzieję, że po położeniu drugiej warstwy dłużej będzie chronił lakier.

 

Czy po glinkowaniu z użyciem Quik Detailera muszę myć samochód przed woskowaniem? Wytarłem pozostałości Detailera mikrofibrą i położyłem NXT i teraz się zastanawiam czy błędu nie zrobiłem...

 

Z tego co czytam na zimę nie ma co marzyć, żeby NXT zapewnił wystarczającą ochronę.

Myśle, żeby dokupić Megsa #16 lub Colli 476S.

 

Czy woski te zapewniają lepszy czy gorszy połysk od NXT? Co do trwałości to z tego forum wiem, że są trwalsze, chociaż np. na forum Meguiar's Expert napisał komuś, że to NXT jest trwalszy od #16.

 

Czy położenie NXT a później #16 da jakiś dodatkowy pozytywny efekt? Czy nie ma sensu mieszać?

Czy można mieszać NXT z Colli?

Link to comment
Share on other sites

cleaner jest potrzebny i na pewno przedłuży trwałość wosku.

 

ja używałem NXT 2.0 i wytrzymywał 2-3 miesiące bez problemu kropelkując do samego końca tak samo jak tuż po aplikacji (dłużej nie testowalem bo co 3 miesiace znowu uzywalem cleanera i wosku...)

 

Czy woski te zapewniają lepszy czy gorszy połysk od NXT?

 

uzywam teraz Collinite 476 a wczesniej miałem NXT 2.0 i nie ma duzej różnicy w blasku...jesli juz to jest w 'rodzaju blasku' i szczerze powiem, ze ten po 476 bardziej mi podpasował.

Link to comment
Share on other sites

ja używałem na jednym aucie nxt i #16, oba są już 2 miesiące i nie widać aby się gdzieś wybierały, jeśli chcesz je kłaść jeden na drugi to raczej pod spód #16, i daj my 24 godziny odpocząć

Link to comment
Share on other sites

To na prawdę długo Wam się trzyma ten wosk...

Jeżeli tak długo trzyma to może użyć go także na zime? Czy lepiej kupić #16 lub Colli 476s? Podobno są najbardziej odporne na sól itp. Do tego Colli się przymierzam bo jest akurat promocja :P

 

Dzisiaj popadał deszcz, więc poszedłem zrobić pare fotek.

Ja uzyskałem taki efekt kropelkowania:

 

Dach:

p1010612h.th.jpg

 

Maska:

p1010618u.th.jpg

 

 

Kropelki powinny być jak najmniejsze i okrągłe? Czy jak największe i okrągłe?

 

Teraz będę zamawiał pare rzeczy to kupiłbym przy okazji też ten cleaner jeżeli odgrywa on tak ważną role.

 

Który możecie mi polecić?

 

Najlepiej z tych sklepów: http://www.waxparadise.pl/ i www.showcarshine.pl

No chyba, że polecicie mi z innego dobrego sklepu gdzie mógłbym dostać NS do wnętrza, Trim Detailer, aplikatory, glinke Bit Hamber itp

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.