Jump to content

Deszcz przerwał mi woskowanie


szoszon1983

Recommended Posts

witam

 

dziś zabrałem się za auto i ładnie umyłem, glinka, PB WD i zacząłem nakładać wosk (r222).

Lekko się zaniepokoiłem, gdy w 5 minut zrobiło się ciemno i ni z gruchy, ni z pietruchy dowaliła taka ulewa, że ledwo zdążyłem graty pozbierać-angielska pogoda :wallbash:

Wyszło tak, że skończyłem z autem nawoskowanym do połowy. Jak to teraz dokończyć??

wymyśliłem, że rano umyję auto, ładnie wysuszę i nawoskuję pozostałą część, potem całe auto jeszcze raz. Może tak być, czy jakoś inaczej??

Link to comment
Share on other sites

auto myłem u brata i w potem wracałem jakieś 10km do domu. Po zaparkowaniu pod domem widać było wyraźną różnicę między częścią nawoskowaną i tą pozostałą-nawoskowana była praktycznie sucha, a na reszcie trzymały się kropelki.

Jutro nawoskuję auto dwa razy dla pewności, za tydzień powtórzę wosk jeszcze raz i po tym powinien się długo trzymać.

Link to comment
Share on other sites

dziś rano nawoskowałem auto 2 razy. Ten R222 jest całkiem przyjemny, łatwo sie nakłada, łatwo poleruje, tylko nie wolno dać mu całkowicie wyschnąć, bo potem trzeba sie nieźle napracować. To jest najlepszy wosk jaki miałem-jest to mój pierwszy twardy wosk, wczesniej używalem turtli, potem jak zacząłem się uświadamiać w temacie przeszedłem na megsa gold class i normalne przygotowanie przed tym. Teraz poszedłem o krok dalej i efekt mi się bardzo podoba. Zaraz będę chciał wkleić fotki na "pokaż swój blask".

 

P.S. Miałem rację, mocny deszcze jednak osłabia tak świeżo położony wosk, troszkę stracił na "poślizgu" do rana. Teraz jest bajka. :good:

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.