Skocz do zawartości

Fiat Punto I '96 (bordowy metallic)


Big

Rekomendowane odpowiedzi

Oto efekty prac na samochodem mojej żonki

Obiektem był Fiata Punto I mojej żony. Auto jest z 1996 r. i miało bardzo zaniedbany lakier. Do przywrócenia mu stosownego blasku użyłem w kolejnosci:

1. Gold Class Car Wash Shampoo & Conditioner

2. Quick Clay

3. Deep Crystal Step 1 Paint Cleaner

4. Cleaner Wax

5. Endurance High Gloss

6. Do wyczernienia zderzaków, lesterek i innych czarnych elementów zewnętrznych użyłem specjalnej pasty Wurth.

oraz następujących akcesorii:

1. Ultimate Wash Mitt2.

2. Soft Foam Applicator Pad (2-pack)

3. Ultra Plush Super Terry Towel (bulk)

A oto ekekty prac:

Po umyciu ale przed pozostałymi procesami:

b91130379468c898m.jpg

 

69966e53368eb7a3m.jpg

 

f44ac8bfd186e233m.jpg

 

A tak wyglada Punto I po zabiegach kosmetykami Mequiars:

 

e52695387f98afdfm.jpg

 

093b54745d839d9fm.jpg

 

5c8fcce704593e77m.jpg

 

f788b4c7c132647em.jpg

 

9374b8b935f5e520m.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cieszę się, że Wam się podoba :) Szkoda, że nie widzieliście tego Punciaka 2 lata temu. Jeźdizł nim mój teśc (który kupił go jako nówkę w salonie) i zgodnie z jego definicją samochód ma jeździć więc .... z zewnątrz raz na jakis czas nawet był myty zwykłym szamponem. Ale wnętrze nie było praktycznie sprzątane. Plastiki były dosłownie czarne (zamiast siwych) a ich odczyszczenie (włacznie z upraniem tapicerki) zajęło mi 2 dni ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator

Super relacja i dokumentacja :!:

Zdjęcia „przed” i „po” mówią same za siebie - kawał dobrej roboty. ;)

Żona zadowolona?

Relacja jednak nie pełna: :lol: ktoś Tobie pomagał! Chyba w czyszczeniu szyb?

Pytanko: dlaczego użyłeś Cleaner Wax?

 

Cieszę się, że Wam się podoba :) Szkoda, że nie widzieliście tego Punciaka 2 lata temu. Jeźdizł nim mój teśc (który kupił go jako nówkę w salonie) i zgodnie z jego definicją samochód ma jeździć więc .... z zewnątrz raz na jakis czas nawet był myty zwykłym szamponem. Ale wnętrze nie było praktycznie sprzątane. Plastiki były dosłownie czarne (zamiast siwych) a ich odczyszczenie (włacznie z upraniem tapicerki) zajęło mi 2 dni ;)
Czasami też się zastanawiam: czy to tylko mnie ten bród razi?! :(
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żona zadowolona?

No ba :)

ktoś Tobie pomagał! Chyba w czyszczeniu szyb?

Tak, ten ktoś to ... żonka ;) Kazałem jej wyczyścić przynajmniej szyby :)

Pytanko: dlaczego użyłeś Cleaner Wax?

To czyszczenie miało miejsce w poprzednim roku, a wtedy nie miałem jeszcze NXT 2.0. Dysponowałem tylko CleanerWax i dlatego był on użyty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

Jako ze mój temat o Clio II wylądował w koszu, napisze w tym MOIM temacie.

Tak wogóle to spójrzcie na date jego załoznia ;)

Widzę, ze niektórym się tu troche w głowach poprzewracało !!! Jestem na tym forum od poczatku jako jeden z pierwszych. Fakt dawno mnie tu nie było, ale wracam i co widze ?? Zdjęcia nie takie, bo nie ma 50/50, halogenów, przed i po. Ano nie ma i NIE BĘDZIE !!! Bo nie mam garazu, nie mam lapm halogenowych a jednak bawie sie car-detailingiem. Ale widzę, że to forum ma być dla "profesjonalistów", a hobbysci nie mają tu wstępu, bo są nie na czasie. Cóż, kiedyś przed właśnie takimi zarzutami sam broniłem tego forum na innych forach, ale dziś widzę, że nie miałem racji :(

P.S.

Spójrzcie na komentarze pod zdjęciami w tym wątku - szczególnie komentarz Arka, który jest dla mnie wzrorem jeśli chodzi o detailing. Nikt nie zarzuca braku zdjęc przed/po, 50/50 czy przy halogenach. Wtedy to było form PASJONATÓW a teraz .... hmmm, no cóz szkoda ;(

Co do zdjęc to sorry ale nie znam sie na komputerach i nie umiem wstawiac ich duzych, a te małe da sie powiekszyć i zobaczyć to co najwazniejsze - no chyba ze ktoś nie potrafi powiększac fotek ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Świat idzie z postępem, a co za tym i te FORUM. Bardzo ale to bardzo dużo się zmieniło do tej pory. Kosmetyki ewoluowały na poziom X, ludzie nabrali doświadczenia. Doświadczenie nauczyło wielu jak można wyciągnąć wnioski ze złej roboty. Nie stawiać siebie na najwyższym poziomie. To co było w 2009 roku to tam zostało lub doszło do perfekcji. Nikt Cię nie zmusi do używania Halogena ale po jego użyciu byś inaczej spojrzał na swoją pracę. 50/50 przy użyciu Halogenu odzwierciedliłoby twoją ciężką lub też laikową pracę. Myślę, że jesteś starszy o kilka lat niż byłeś i raczej to nauczy Cię czegoś i pochłoniesz wiedzę tą, którą przez ten czas nie aktywności przegapiłeś.

 

"JAK WSTAWIAĆ ZDJĘCIA NA FORUM"

 

Forum też ewoluowało na ten temat. Poproś o pomoc, a zostanie Ci dana.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakoś na całym świecie w działach "show your shine" ludzie wstawiają samochody po samym myciu bądź wash&wax i nikt im problemu nie robi ani nie wytyka braku korekty,holegena itp...

 

spokojnie - narzucono jakieś "kanony" relacji, a do pokazania swojej pracy bez tak zwanej całej otoczki jest temat " co dziś zrobiłeś przy swoim aucie" ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakoś na całym świecie w działach "show your shine" ludzie wstawiają samochody po samym myciu bądź wash&wax i nikt im problemu nie robi ani nie wytyka braku korekty,holegena itp...

 

Ale każde forum ma jakieś tam zasady itp...i jeżeli chcemy tutaj być to musimy go akceptować. Myśle że jest to bardzoe proste.

PS. sami widzicie że relacje które pokazują tylko efekt końcowy są przyjmowane bez entuzjazmu i nic w tym dzinwego. Forum jest o tematyce detailingowej i tego sie trzymajmy, czyli im więc ukażemy szczegułów tym lepiej. I nie mam tu na myśłi biegania z pędzelkami tylko ukazywanie 50/50 lub pod halogenem bo wtedy widać całą włożoną robotę.

Zrestza nie widzę potrzeby robienia OT skoro regulamin ładnie wszystko opisuje :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator
Jakoś na całym świecie w działach "show your shine" ludzie wstawiają samochody po samym myciu bądź wash&wax i nikt im problemu nie robi ani nie wytyka braku korekty,holegena itp...

 

 

 

To już jest kwestia tego co chcemy oglądać w takich działach. Jeżeli porównamy poziom prac na KA w 2011r z 5-6 zagranicznymi forami które śledze to...czapki z głów dla naszych userów, serio. To że się to bierze z ciut dziwnej moim zdaniem potrzeby rywalizacji ( nie, nie zaprzeczajcie ;) ) to inna sprawa, ale liczą się efekty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Big nie da się ukryć że kiedyś było to inne forum, każdy wrzucał kilka zdjęć i wszyscy się tym jarali :D

 

Teraz są już inne czasy na forum i jak nie ma w relacji pędzelków, wiader i 100 zdjęć to lepiej cicho siedzieć i się nie odzywać. Krótko mówiąc parcie na poklask.

 

Z drugiej strony jaka była ilość userów w `09 a jaka jest teraz. Teraz idzie się tu na jakość nie ilość, czasem aż miło popatrzeć :good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz są już inne czasy na forum i jak nie ma w relacji pędzelków, wiader i 100 zdjęć to lepiej cicho siedzieć i się nie odzywać. Krótko mówiąc parcie na poklask.

 

Jeżeli potrafisz ocenić wkład pracy po takich zdjęciach to gratuluję :good::good::wallbash::wallbash::wallbash:

 

Każdego parcha, mytego 10 lat na szczotkach zrobić można w 2 godziny aby wyglądał jak na tych zdjęciach :thumbdown::thumbdown:

 

Nie wiem czy "parcie na poklaski" czy chęć pokazania innym jak to się robi- jak widać jest różny odbiór :dontknow:

 

A 90% na uczyło/uczy się w ogóle coś robić z fajnych i dokładnych relacji 8-) (ja również)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja się zgadzam z Toba dzinkins. jak auto się świeci to widze coraz częściej bo i coraz więcej aut się świeci. Mnie interesuje jak mam zrobic to,by sie świeciło. I racje ma równiez Evo. To co widze w niektórych relacjach to rzeczywiście czapki z głów. Ale najbardziej kręci to,że widze jak etapami dochodzą do tego,co i jak robia,zaszywam sie w czeluściach i tak samo próbuje. A jak coś nie wyjdzie to wiem,że mogę sobie znowu podejrzec. I tak trzymac!!!!Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

A ja jednak poprę BIGa.

 

Po pierwsze, ponieważ wielu z nas wciąż się uczy i jeżeli ktoś może wrzucić coś dobrego, ale wciąż daleko mu do poziomu Minetoo, Justyny, Evo czy Juliana, to może też dzięki temu liczyć na konstruktywny feedback, a nie tylko klepanie po plecach.

 

Po drugie dlatego, że najlepsze relacje (setki zdjęć, zabawny i zupełny opis) i tak bronią się same. Dziś takie chałtury jak pierwsze kroki moje i Ostrego na starej Corsie są w odległych zakątkach PSB i mało kogo interesują. Natomiast rewelacyjny wątek o LC Maru123, Polonez Dziadka Justyny czy Laguna zrobiona przez Minetoo, pomimo upływu czasu wciąż są oglądane, podziwiane, więc są na szczycie.

 

Po trzecie, bo BIG poświęcił dwa lata temu swój czas i środki, a także namówił do tego Maćka z AutoPrimus w Lublinie, by kilku takich hobbystów jak ja dowiedziało jak pracować polerką, a ile trzeba włożyć wysiłku w poprawną ręczną korektę, jakich efektów po niektórych kosmetykach można się spodziewać itd. Za cierpliwość i serce do zaszczepiania "tego sportu" wielki szacunek!

 

Dlatego uważam, że jeśli jedyną przyczyną jest zbyt mała ilość zdjęć, albo brak "ja z pędzelkiem" lub "50/50", to raczej słabe argumenty. Za to zupełnie rozumiem wyrzucanie starych lub słabszych relacji z powodów technicznych (dostępny transfer dla forum itp.)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem gdyby nie rosnąca rywalizacja czyli ciągly progress w relacjach PSB (a przecież trochę czasu je obserwuje i widzę co się dzieje) to tak naprawdę stali byśmy w miejscu. Myślicie, że pomiędzy sobą nie gadamy "dawaj, zrobimy taką relację, że im czapki z głów pospadają, a laski będą ściągać majtki przez głowę"? A to przecież chodzi w całym świecie i jest to naturalne, by iść do przodu.

W związku z ciągłym podnoszeniem poprzeczki limit minimum też się musi podnieść. Kto słabszy ten odpadnie, a kto lepszy - zostanie. Czyżby teoria darwinowska i tu się potwierdza?

Moja naciągana teoria :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja osobiście uważam, że nie powinno się eliminować 'słabszych' relacji z prac. Niech te niedoskonałe prace mają mniej ochów i achów, a więcej krytyki ale niech będą na forum, a na pewno to pomoże w doskonaleniu swoich umiejętności. Myślę, że jeśli powodem usuwania, albo blokowania słabszych tematów jest oszczędzanie miejsca na serwerze, to powinniśmy przeprowadzić składkę na powiększenie limitu transferu serwera. Na pewno jest sporo osób, która da 'dyszkę', a wiem, że serwery wcale nie są jakieś drogie. Jestem przekonany, że pieniądze znajdą się w mgnieniu oka. Wypadałoby oddzielić te kilka postów do jakiegoś innego tematu i podyskutować trochę. No chyba, że zasady które są już narzucone są niepodważalne i nie ma o czym gadać :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.