Skocz do zawartości

Test 3 Quick Detailerów


lakikwap

Rekomendowane odpowiedzi

Auto nawoskowane woskiem FK 1000p Hi Temp, umyte szamponem Duraglosa i nałożone na maske 3 QD.

1) POORBOY'S WORLD SPRAY & GLOSS,

2) SMARTWAX SMARTDETAIL,

3) MEGUIARS ULTIMATE QUIK DETAILER.

 

Narazie brak wyraźnych różnic.. wydaje mi sie że troche ładniej od pozostałych wygląda PB S&G. Zobaczymy jak z trwałością i co powiedzą na deszcz. Będą relacje fotograficzne, zobaczymy jaka między nimi różnica.

 

74013457.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rychu, hehe nie wiem jak ocenić tą tęcze czy to nie efekt aparatu ;) bo kiepskie zdjęcie robione tel. ale nie mam teraz cyfrówki żadnej. Na żywo tak jak pisałem kolosalnej różnicy nie widać, możeee troszke na korzyść 1. Ja jestem najbardziej zainteresowany wytrzymałością i co powiedzą na deszcz, który chyba nam niedługo często będzie towarzyszył.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator

Żarcik taki z tą tęczą. Na podstawie fotki różnic żadnych nie widzę.

Tylko jak poznasz brak QD na lakierze skoro pod spodem jest FK, zejdzie QD to będzie kropelkował sam wosk.

Czy na maskę kładłeś nową warstwę FK czy to ta co już ma parę dni?

Ja po nałożeniu tego wosku i dodaniu potem QD również z FK nie widziałem żadnej różnicy w wyglądzie, kropelkowaniu :dontknow:

Przy spryskaniu powierzchni wosku który już trochę poleżał idzie zauważyć wzrost połysku i śliskości - właśnie przed chwilą to przetestowałem na masce bo ojciec maluje drewniany płot starym olejem samochodowym i mi zachlapał maskę :wallbash:

Możesz rozszerzyć swój test o sprawdzenie który QD najbardziej wydłuży żywot samego wosku :-]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko jak poznasz brak QD na lakierze skoro pod spodem jest FK, zejdzie QD to będzie kropelkował sam wosk.

hymm. pod wszystkimi 3 qd jest ten sam wosk, ma tydzień. Więc wyniki powinny być wiarygodne, zobaczmy który qd będzie jak najdłużej i najlepiej wyglądał.

Co do faktu że po zmyciu któregoś qd może zacząć kropelkować wosk to rzeczywiście może być problem.. ale zobaczymy jak będzie sie rozwijać sytuacja bo jutro ma padać to będzie o czym dyskutować :)

Możesz rozszerzyć swój test o sprawdzenie który QD najbardziej wydłuży żywot samego wosku

dobry dobry pomysł. Zobaczymy który qd będzie najdłużej go "ochraniał"/

 

A może ktoś inny ma lepszy pomysł jak taki test ma przebiegać?

 

[ Dodano: 4 Wrzesień 2010, 16:22 ]

co wogóle oczekujemy od QD?

 

Przy spryskaniu powierzchni wosku który już trochę poleżał idzie zauważyć wzrost połysku i śliskości.

prawda prawda, po myciu i wytarciu chyba wosk troche stracił na wyglądzie a po spsikaniu QD znów wygląda bajecznie., choć sam wosk raczej sie niez mył bo dalej przy pukaniu b. dobrze odpychał wode z myjki a szampon duraglosa raczej mu nie zaszkodził.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam fotki w deszcz, wszystkie wyglądają narazie identycznie, tak samo kropelkują itp. Foto dam wieczorem. Zobaczymy jak z trwałością, przez tydzień ma lać i raczej nie planuje myć auta więc wyniki powinny być miarodajne.

Tylko ciekawe czy nie będzie błędu z tym że po zejściu QD zacznie kropelkować FK który leży pod spodem..

Pożyjemy i zobaczymy czy warto dopłacać sporo kaski do megsa czy na to samo wyjdzie przy dobrocenowym PB S&G

 

[ Dodano: 6 Wrzesień 2010, 18:39 ]

No to fotki (nie rysowałem już lini, porównajcie z 1 rysunkiem)

Tu fotki po deszczowej nocy, ciągle w ulewie.

snc00169k.jpg

snc00170p.jpg

 

Tutaj po kilku godzinach, od jakiegoś czasu już nie padało. Dla mnie narazie żadnej róznicy.

snc00171.jpg

snc00172l.jpg

 

A tu kilka fotek po PB S&G

snc00173e.jpg

snc00174.jpg

snc00175s.jpg

 

co myślicie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmm , nie mam dużego doświadczenia , ale dla mnie te krople tak troszkę średnio wyglądają , tzn nie maja regularnych obrysów zwłaszcza że niedawno woskowałeś , takie są rozlazłe . Jak mówię nie mam doświadczenia i opieram się tylko na tym co widzę na swoim aucie gdzie leży " kanapka " EX-P i Red od PB , krople są jędrne ( o Boże co za słowa :| ) i sama kropla to prawie połówka kuli .

Może to zależy od deszczu i stopnia zabrudzenia lakieru .

 

oceniam zdjęcia dachu .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

lakikwap może tak też być , czekaj bardziej doświadczeni koledzy zerkną to może coś powiedzą .

ja dla siebie samego bym sprawdził jakimś " pryskaczem " , zrobił sztuczne krople i porównał bo faktycznie może być tak jak mówisz.

 

[ Dodano: 7 Wrzesień 2010, 10:00 ]

a powiem ci jeszcze że mam u siebie na stanie PB S&G i UQD Megsa .

Potwierdza się to co już na forum pisano , UQD robi niezłe kropelki :)

 

[ Dodano: 7 Wrzesień 2010, 10:06 ]

ja np. już nie wrócę do PB S&G , obecnie testuję PB QD+ i na moje niedoświadczone oko bardziej podoba mi się połysk po QD+ , niestety wymaga więcej czasu przy polerowaniu , ale ma piękny jagodowy zapach ( podoba się żonce )

UQD Megsa też jest świetny , szybciutko się poleruje , ładne kropelki ino trochę droższy :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

yacek _b, no ale jak tu widać to niema różnicy w blasku i kropelkowaniu/odpychaniu wody po S&G i UQD megsa..a różnica w cenie jest/ zobaczymy jak z wytrzymałością.

co do kropelek to też czekam na opinie nadwornych specjalistów ;)

 

[ Dodano: 7 Wrzesień 2010, 16:03 ]

kropelki identyczne w przypadku PB SG i UQD megsa.

 

megs

snc00176l.jpg

snc00177k.jpg

 

PB

snc00178.jpg

snc00179.jpg

 

non top leje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobrze niech pada. Dobra pogoda do testów.

:P

 

[ Dodano: 7 Wrzesień 2010, 22:49 ]

yacek _b, z tego co czytam to jednak efekt jest jak najbardziej prawidłowy. Przy małym deszczu powinny być malutkie wyraźne krople które sie łączą przy coraz bardziej obfitym deszczu właśnie w większe które nie lepią sie do lakieru, czyly tak jak umnie.

btw. po tych wszystkich QD efekt prawie identyczny jak kolega ma po samym FK (http://forum.kosmetykaaut.pl/viewtopic. ... 5083#55083)

 

[ Dodano: 7 Wrzesień 2010, 22:53 ]

ooo i znalazłem zdjęcia kilka dni po nałożeniu samego wosku FK przy podobnym deszczu, efekt kropel podobny

snc00151.jpg

snc00152g.jpg

 

Po cichu mam nadzieje że wygra wytrwałością PB S&G ;) bo ma dobrą cenę iiiii po jego aplikacji auto pięęęknie sie błyszczy i wygląda!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

lakikwap no nie wydaje mi się podobny , po FK krople mają bardziej regularny owal i wydaje mi się że są pełniejsze . Ale jak PB S&G ma lepszy połysk i bardziej ci się podoba to go używaj , przecież nie woskujesz autka dla ładnych kropelek tylko jak najlepszego połysku . :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

yacek _b, noo rzeczywiście może ciutke lepsze są te krople, ale w sumie dobrze mówisz kij z nimi, bo pod nimi karoseria jak widać błyszczy sie przepięknie (niewiem czy nie lepiej niż po samym FK). A wiesz co jeszcze kolego, może to jest tak że w tej chwili za kropelkowanie odpowiedzialny jest QD położony na wosku, a że FK jest chyba "mistrzem kropelkowania" to QD gorzej wygląda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no własnie, wosk fk - tutaj krople są na detajlerach który jest na wosku.

no i 2 sprawa że u Ciebie sztucze z opryskiwacza, a jak leje już kilka dni pod rząd to woda co chwile ścieka, przemieszcza sie, łączy w większe krople, karoseria troche przybrudzona/kurzona, woda deszczowa też pewno nie idealnie czysta.. także ciężko porównywać chyba. Choć sam niewiem bo niejest aż tak mocno doświadczony :)

Wg. mnie jest bardzo dobrze, krople złe nie są a błysk jest bardzo dobry.

A w sumie w teście chodzi o różnice między detailerami.

 

[ Dodano: 9 Wrzesień 2010, 22:09 ]

aha jeszcze na marginesie dodam że dziś jechałem w deszczu, szyby popsikane PB S&G jakoś tam odprowadzały wode Ale owiele fajniej było po clinerze PB PP który nałożyłem przy okazji na szyby :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cd. auto cały czas na dworze (więc już ubrudzone troche) i bardzo częstym deszczu. Różnic między nimi nadal brak..

całość dziś rano podczas mocnego deszczu.

 

no i z bliska po kolei

snc00183vh.th.jpg

1.

snc00184t.th.jpg

2.

snc00185v.th.jpg

3.

snc00186b.th.jpg

 

całość dziś późnym popołudniu, chwila kiedy deszcz niepadał.

snc00187a.th.jpg

1.

snc00188b.th.jpg

2.

snc00189k.th.jpg

3.

snc00190.th.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.