Skocz do zawartości

3 szampony - jedno AIO


SJake

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Poszukuje 3 osób, które nieodpłatnie przetestują 4 produkty do pielęgnacji aut. (żadnych nazw, firm - wszystko incognito)

 

- 3 szampony.

- 1 produkt AIO o znikomej ścieralności.

 

W zamian oczekuje recenzji w tym temacie.

Nie zależy mi na porównaniach, a na ocenach w 100%-tach subiektywnych.

 

Kryteria ocen:

 

Szampon:

- Pianka,

- Poślizg na gąbce,

- Łatwość spłukiwania.

- Stopień zadowolenia.

- Kilka zdań od siebie. (Polecam: tak / raczej tak /raczej nie / nie / nie mam zdania.)

 

AIO:

- Zadowolenie z efektu.

- Aplikacja,

- Polerowanie

- Trwałość.

- Kilka zdań od siebie. (Polecam: tak / raczej tak /raczej nie / nie / nie mam zdania.)

 

Czekam na 3 osoby - próbki po 100ml wraz z dokładną instrukcją zastosowania wysyłam na swój koszt do 14 dni.

 

Środki są bezpieczne!

 

Potrzebne mi to do szkoły ;)

 

Edit:

 

Osoby testujące:

 

1. michal_gg

2. wodnik_9

3. dkk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Pierwszy test wykonany. Na pierszy ogień poszły próbki szamponów 1 i 2.

Recenzja 100% subiektywna.

 

Szampony:

035pp.jpg

 

L1:

 

zapach: czarnej porzeczki, ładny, ale wolałbym inny jak dla szamponu

 

kolor: niezbyt trafiony, mi się nie podoba, choć do zapachu pasuje, ale nie ma fajerwerków, nazwałbym go "emerycki ton" :P

 

konsystencja: bardzo gęsty

 

pianka: spodziewałem się większej, dla mnie zbyt mało się pienił, ale tragedii nie było ;)

 

 

poślizg: bardzo dobry

 

łatwość spłukiwania: niezadowalająca

 

stopień zadowolenia: jestem średnio zadowolony

 

Jak dla mnie szampon ma kilka zalet, przede wszystkim bardzo dobry poślizg i dużą gęstość. Zaskoczony byłem siłą mycia, ale uważam że jest zbyt agresywny. Pod względem spłukiwania i łatwości suszenia nie przypadł mi do gustu, przede wszystkim dlatego, że nie zostawia po sobie jakoś szczególnie warstwy ułatwiającej osuszanie, na szybach jest to szczególnie widoczne.

Na pewno nie kupiłbym tego szamponu, choć może znaleść się wąskie grono osób które będzie z niego zadowolone.

 

 

L2:

 

zapach: pięknie i mocno pachnie jakby owocami tropikalnymi, melonem ciężko określić

 

kolor: jak dla mnie rewelacja, pięknie wygląda w wiaderku, prawdziwy krejzol :)

 

konsystencja: gęsty, choć mistrzem nie jest, dla mnie ok

 

pianka: bardzo ładnie się pieni, podoba mi się

 

 

poślizg: bardzo dobry

 

łatowość spłukiwania: bardzo dobra

 

stopień zadowolenia: jestem bardzo zadowolony z szapmonu, przyjemnie się pracuje

 

 

Szampon nr 2 bardzo mi się spodobał, główną zaletą jest jego zapach i kolor - myślę, że tym bardzo wyróżnia się na tle innych. Bardzo fajnie mi się pracowało, dobrze zmywał brud, nie wydawał się agresywny, do regularnego mycia w sam raz. Zaskoczył mnie też dosyć niewielką ilością osadu po zaschnięciu bez spłukania, zawiera w sobie środki hydrofobowe, łatwo się spłukiwało, na szybach ładnie kropelkowało, z połysku też jestem zadowolony (nawiasem mówiąc Duragloss zostawia lepszy). Szampon godny polecenia, szczególnie osobom, którym oprócz bardzo dobrych właściwości szamponu zależy na przyjemności w pracy i doznaniach zmysłowych :-]

 

Miało nie być porównania ale nie mogłem się oprzeć:

 

037aj.jpg

038ng.jpg

 

Wkrótce test szamponu nr 3 i AIO :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Poniżej przedstawiam zdjęcie 3 szamponów i jedno AIO, które dostałem od Jacka do przestesowania

 

Obrazek

 

U mnie podobnie, jak u Daniela na "pierwszy ogień" poszły szampony: L1 i L2.

 

Opinie będą jak najbardziej subiektywne

 

L1:

 

Obrazek

 

zapach: ładny, podnobny to czarnej porzeczki, aronii :good:

 

kolor: w buteleczce fajny, lecz po rozrobieniu w wodzie fatalny, zupełnie mi nie odpowiada :(

 

konsystencja: bardzo gęsty

 

pianka: niezła, choć dla mnie za mała

 

poślizg: dobry

 

łatwość spłukiwania: słaba

 

stopień zadowolenia: Ocena końcowa: Średnio

 

Konsystencja, zapach tego szamponu bardzo podobne do dresingu na opony firmy M.

Poślizg oraz łatwość spłukiwania jest dla mnie, nie zadawalająca. Zostawiłem troszkę dłużej szampon na jednym z błotników, szybko zasycha i pozostawia zacieki.

Podobnie jak u Daniela pozostały na szybach zacieki :x

 

L2:

 

Obrazek

 

zapach:bardzo instensywny, jakby aromat migdałowy ( identyczny jak białe landrynki :D) :good:

 

kolor: świetny, bardzo wyrazisty, zarówno przed rozrobieniem jak i po

 

konsystencja: dość gęsty, jak dla mnie idealny

 

pianka: bardzo obfita, podoba mi sie

 

poślizg: świetny

 

łatwość spłukiwania: bardzo dobra

 

stopień zadowolenia: Ocena końcowa: Super :-]

 

Zachwycił mnie ten szampon. Super sprawdził się, każdym względem. Świetny kolorek i zapach po rozrobieniu, b. dobra agresywność. Bardzo fajnie domył szyby, nie pozostawił na nich zacieków, stwierdzilem również kropelkowanie. Osobiście bardzo polecam ten szampon, wywarł na mnie bardzo pozytywne emocje.

 

W najbliżych dniach przetestuje trzeci szampon i AIO.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Wczoraj przestesowałem trzeci szampom ( L3).

dscn0072.th.jpg

 

 

zapach: średni, czuć chemie

kolor: dość ładny

konsystencja: gęsty

 

pianka: jak dla mnie mała, zdecywanie za mała

 

poślizg: słaby

 

łatwość spłukiwania: bardzo słaba

 

stopień zadowolenia: Ocena końcowa: Słaby szampon

 

Według mojej subiektywnej oceny, słaby, wrecz bardzo słaby szampon. Posiada bardzo małe stężenie, jest strasznie trudny do slupkiwania, pozostaje widoczny osad na lakierze.

Jestem zawiedziony tym szamponem, z całą pewnością bym go nie kupił.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

035pp1.jpg

L3:

 

zapach: subtelny zapach cytrusów

 

kolor: przyjemny, pasuje do zapachu

konsystencja: gęsty

 

pianka: ładnie się pieni, porównywalnie do L2

 

poślizg: bardzo dobry

 

łatowość spłukiwania: bardzo dobra, po tym szamponie woda pięknie spływała

 

stopień zadowolenia: jestem z tego szamponu bardzo zadowolony!

 

 

Szampon nr 3 bardzo mi się spodobał, uważam że jest to szampon najlepszy z tych wszystkich. Nie wiem co w nim siedzi ale efekt hydrofobowy po zastosowaniu jest rewelacyjny! Do tego auto nabiera niesamowitego blasku, lepszego niż Duragloss, którego obecnie używam. Gęstością troszkę ustępuje L1 i L2. Myje się bardzo przyjemnie, wydaje się najmniejmniej agresywny. Podkręcił kropelkowanie na moim Glasurze tak jakbym użył QD!!!

 

Test AIO już wykonany, czekam na sprawdzenie kropelkowania, po pewnym czasie od nałożenia. Szczegóły już niebawem :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam wrażenie że niektórzy siłą rzeczy skojarzyli produkty, zresztą to widać po niektórych postach.

Można je było trochę podbarwić.

Ale bym się śmiał gdyby porównanie wygrał produkt "wyprodukowany dla biedronki" :D

Czekam z niecierpliwością na koniec bo tez mam swoje typy i liczę na niespodziankę (patrz wyżej).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystkie testy wykonane więc mogę się już uzewnętrznić :-]

 

obraz001sm.th.jpgobraz002e.th.jpg

 

 

Szampony testowane metodą na dwa wiadra, rozrabiane w wodzie ok 40 - 50 stopni. Do testów została wykorzystana rękawica "dredy" z mikrofibry z Lidla

 

Szampon L1

 

Piana: wystarczająca do mycia

Poślizg na gąbce: b.dobry

Łatwość spłukiwania: brak zastrzeżeń

Kolor i zapach: Zapach tak jak by winogronowy, kolor adekwatny

 

Przede wszystkim należny zaznaczyć, ze spełnił swoje zadanie tzn. domył samochód, praca z tym szamponem była przyjemna nie zauważyłem trudności ze spłukiwaniem a owocowy zapach uprzyjemniał pucowanie. Nie miał negatywnego wpływu na dłonie. Problemy zaczęły się gdy samochód zaczął wysychać - zostały wstrętne zacieki (po części wina twardej wody)

 

Stopień zadowolenia: 5/10

 

Szampon L2

 

Piana: Bez zastrzeżeń

Poślizg na gąbce: b.dobry

Łatwość spłukiwania: b.dobra

Kolor i zapach:Kolor IMO ładny ale w tym przypadku jest to dla mnie bez znaczenia równie dobrze mógł by być przezroczysty, zapach białych landrynek - duży plus

 

Tak samo jak L1 nie miał problemu z domyciem samochodu, zapach był mocniej odczuwalny niż w przypadku L1 i dobrze bo bardzo mi się podoba. Po umyciu samochód tak jakby trochę bardzie się błyszczał, zdziwiły mnie bardzo małe zacieki. Ręce po myciu jak po kremie do rąk - kolejny wielki plus.

 

Stopień zadowolenia: 9/10

 

Szampon L3

 

Piana: słaba

Poślizg na gąbce: brak zastrzeżeń

Łatwość spłukiwania: może być (ale najgorzej z testowanych)

Kolor i zapach: Kolor bez zastrzeżeń(nie istotny), natomiast zapach był problemem. Kojarzy mi się z nadpsutą pomarańczą...

 

Tak jak poprzednicy dał radę jeżeli chodzi o bród i na tym plusy się kończą. Wywoływał u mnie lekki podrażnienie na rekach, a poza tym ZACIEKI ZACIEKI ZACIEKI

 

Stopień zadowolenia: 1/10 (a jeżeli okaże się to produkt "premium" to -1/10 za cenę)

 

 

AIO

 

Aplikacja: bez zastrzeżeń, choć wole gęstsze produkty

Polerowanie: łatwe, nawet jak trochę przyschnie nie ma większych problemów

Trwałość: to jeszcze do uzupełnienia. Testowany na 2 samochodach: w 1 tylko maska, produkt wytrzymał 2 tyg(2 mycia na myjce bezdotykowej i ok 2000km)i nadal jest, 2 samochód cały (zrobiony w weekend)

 

Bardzo fajny produkt, przyjemnie się z nim pracuje (przyjemny zapach choć nie potrafię go zidentyfikować). Bardzo ładnie doczyszcza lakier(patrz zdjęcia),szyby i uszczelki. Na bardzo zniszczonym czarnym lakierze wyciągnął tylko kolor, mógł by trochę rys wypełnić. Na białym lakierze w dobrej kondycji dał trochę lepszy blask i uwydatnił morę.

Bardzo podoba mi się śliskość lakieru po zastosowaniu tego specyfiku. Fajnie odżywia plastiki i nie zostaje po nim biały nalot, dobrze doczyszcza szyby.Po pierwszych testach z odpychaniem wody stwierdziłem, ze spróbuje go nałożyć na przednią szybę i to był strzał w 10. Ładnie odpycha wodę dzięki czemu rzadziej trzeba używać wycieraczek, kontakt z płynem do spryskiwacza nie powoduje mazania po szybie (z reszta same wycieraczki też nie mażą). Jest to mój pierwszy kontakt z produktem AIO i jestem bardzo mile zaskoczony efektami a co najważniejsze nakładem pracy...

Gdy dowiemy się co to za specyfik najprawdopodobniej go kupie.

 

obraz003pb.th.jpgobraz004vo.th.jpgobraz009lc.th.jpgobraz011xu.th.jpg

 

obraz005vn.th.jpgobraz006xm.th.jpgobraz008vz.th.jpgobraz013pt.th.jpg

 

Film

 

Stopień zadowolenia: 9/10

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.