Jump to content

Prespray, co zrobić z niewykorzystaną resztą ?


Guest spartaccus

Recommended Posts

Witam, jestem nowy i dopiero zabieram się za czyszczenie, czy Prespray który mi zostanie w spryskiwaczu mogę zlać do butelki i wykorzystać go ponownie za jakiś czas czy straci on swoje właściwości ?

Link to comment
Share on other sites

prespray powinien mieć temperaturę 60*C i to jest jedyny wymóg czyli możesz go spokojnie wykorzystać ponownie.

chłopie co ty piszesz? 60 stopni????????wiekszość presprey własnie rozrabia sie z zimną wodą,nie wiem z skąd ty wziełes taka temeperature(oczywiscie ze sa tez prespreye które rozrabia sie w ciepłej wodzie ale nie w takiej temperaturze)-ekstrakcje rozrabia sie w temperaturze max koło 50-60 stopni i chyba ci sie z tym pomyliło-co do wykorzystania presprey moze byc przechowywany do miesiaca

Link to comment
Share on other sites

W przypadku tersusa widzę różnicę w skuteczności w zależności od temperatury prespray. Ja używam tak gorącego jak się da, leci z krany czyli jakoś 60 stopni wdg temperatury na piecu. Natomiast co do temperatury ekstrakcji to już nie mogę szaleć bo ponoć numatic może do 40st;/

Link to comment
Share on other sites

w prespreya tersusa lub profchemu zaleca sie rozrabianie w letniej wodzie,ale bardziej chodzi o to aby roztwór był od razu gotowy(rozpuscił sie proszek,a rozpuszczenie w zimnej wodzie doprowadziło by nam do krystalizacji)ale przy zastosowaniu prespreya-roztworu jako płyn zaleca dolewania sie zimnej wody powiem jeszcze inaczej np na podstawie perfekta dodanie np ciepłej wody daję nam piane co nie zawsze jest pomocne jesli wypłukujemy ekstraktorem(mozemy doprowadzic do zalania turbiny).

Link to comment
Share on other sites

Ja zawsze używam największej temperatury na jaką mogę sobie pozwolić, 50-60 stopni z reguły. Im wyższa temperatura tym skuteczniejszy jest detergent. Jeśli nie zużyje roztworu to zostaje do wykorzystania następnym razem, jedynym wyjątkiem są prespraye enzymatyczne które trzeba zużyć od razu.

Link to comment
Share on other sites

A środek redukujący pianę dodaje się do mieszanki płukającej EX850 ?

Bo tak to zrozumiałem.

I wtedy turbina jest bezpieczna? Bo to że woda powinna być ciepła do ekstrakcji to rozumię ale prespray wydaje mi się że powinien być w ciepłej wodzie rozrobiony ale używany już w letniej temperaturze. Jeśli się mylę to mnie naprostujcie proszę.

Link to comment
Share on other sites

neutralizator piany dodajesz do zbiornika na BRUDNĄ wodę. Dodanie do roztworu roboczego może osłabić jego skuteczność.

 

ślicznie dziękuję za wskazówki. W ogóle myślałem żeby do kogoś z was podjechac na szkolenie ;)

Link to comment
Share on other sites

to ja zawsze myślałem że prespray powinno się rozrabiać w jak najcieplejszej wodzie, bo wtedy jest bardziej skuteczny. Mowa tu o pr101 tersusa. I zawsze tak robiłem. A środek do wypłukiwania będzie ciepły tylko przez chwilę, a poźniej jest chłodny, chyba że macie maszynę z podgrzewaniem ekstraktu.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Zależy w jakim stężeniu i w jaki sposób się go użyje. Jego trochę inaczej się używa, nie robi się z niego roztworu do maszyny tylko natryskuje bezpośrednio na tapicerkę szczotkuje i odsysa, ja dodatkowo wypłukuję ciepłą wodą. Gdzieś robiłem test Nap Low , zaraz poszukam.

 

edit:

 

http://forum.kosmetykaaut.pl/viewtopic.php?t=2473

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.