Skocz do zawartości

3M Hand Glaze 05990


Gość dex_1985

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Na wstępie chciałbym powiedzieć, że lakier na moim samochodzie był w stanie - delikatnie powiedziawszy - nieciekawym. Wyblakły, utleniony i z mnóstwem drobnych rysek, tzw. swirlsów. Na forum marki mojego auta polecono mi abym użył mleczka polerskiego 3M 05990. Impreza wydała się droga... Za litr sprzedawca woła ponad 60 zł, ale opłaciło się. Efekt okazał się fantastyczny. Po zastosowaniu lakier nabrał głębokiej barwy, zniknęła utleniona warstwa i w końcu widzę swoje odbicie. ;D

 

W związku z tym kilka pytań:

1. Czy to jest długotrwały efekt? Czy zastosowane mleczko nie maskuje stanu faktycznego lakieru?

2. Czy po nałożeniu tego mleczka mogę samochód normalnie umyć? Po wyschnięciu lakier będzie tak samo się błyszczał?

3. Czy nałożenie wosku jest obowiązkowe? Jeśli tak, to czy należy to zrobić od razu po nałożeniu mleczka, czy należy samochód najpierw umyć (usunięcie ewentualnych pozostałości po mleczku) i dopiero potem nałożyć wosk?

 

Wosk jaki posiadam to Turtle Wax Plus PTFE (z teflonem) - dobry wybór? ;)

 

Dzięki z góry za odpowiedzi,

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak w skrócie, do następnego deszczu będzie pięknie :evil:

 

edit

...A tak na poważnie, to efekt nie jest długotrwały. Hand Glaze jedynie ukrywa defekty, nie ma żadnej mocy korekcji lakieru. Jeśli przykryjesz to jakimś trwałym woskiem to efekt może się utrzymać nieco dłużej, choć tłusta, oleista glaze nie jest z zasady dobrym podkładem pod wosk.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Ja używałem i powiem Ci że spodziewałem się lepszego efektu.

Nakładałem wacikami i polerowałem MF na to wosk ale tak jak napisali poprzednicy trochę odżywia trochę wypełnia i niweluje ryski ale naprawdę drobne. Teraz zamówię tester 3M Ultrafina SE i spróbuję ręcznie powalczyć z małymi hologramami. Wiem że lepszy efekt byłby przy użyciu maszyny ale niestety nie dysponuje taką. Przyszedł mi do głowy tez może głupi pomysł żeby zamiast polerować MF, Hand Glaze'a i Ultrafine polerować ręcznie niebieską gabką?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 4 miesiące temu...

Jeśli chodzi o ten produkt to jest on bardzo dobry bo nie trzeba specjalnego wysiłku żeby zobaczyć efekt łącznie z wysokim nabłyszczeniem elementu.

 

Używamy go na sklepie stacjonarnym przy doborze kolorów żeby nie niszczyć natrysków próbnych ciągły nakładaniem bezbarwnego i ściąganiem go.

 

Plusem jest to że nie wpływa on inwazyjnie na lakiery i jest skuteczny, nie potrzeba maszyny a minusem jak koledzy napisali powtarzanie pracy. Jeśli oczekujesz szybkiego nabłyszczenia i usunięcia małych rysek na jakiś przybliżony czas to produkt dla ciebie. Ma on odpowiednik maszynowy z czerwonym korkiem.

 

Z doświadczenia wiem że ludzie są z niego zadowoleni bo każdy umie go odpowiednio nałożyć :P . Te pasty są w 3M już bardzo dawno tzw linia IMPERIAL. Niższa cena od past z systemu Perfect it powoduje że bardzo dużo ich sprzedajemy - można powiedzieć że to jedna z najlepszych rzeczy które może zrobić ręką... dla swojego samochodu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.