Skocz do zawartości

Numatic czy puzzi 200


Gość spartaccus

Rekomendowane odpowiedzi

Zajmuję się sprzątaniem biur i chcę rozszerzyć działalność o pranie wykładzin i dywanów jak i również tapicerek w autach.

Czytałem mnóstwo informacji o odkurzaczach piorących i tak mi namieszano w głowie że już sam niewiem.

Na poczatku myślałem tylko o karcherze puzzi 200 a teraz jeszcze doszedł numatik, tańszy, jakby lepiej wykonany i z takimi samymi parametrami.Prosze o krótką poradę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wg mnie Numatic jest lepszy:

 

- bardziej poręczny, mi bardziej odpowiada kolumnowa obudowa, tym bardziej, że często wykonuje się pranie tapicerek w garażach itp

- wygląda bardziej profesjonalnie, moja subiektywna opinia,

-zakryty zbiornik na czystą wodę

-metalowe złączki, przynajmniej część, tyle i widzę po fotach

-pozakrywane włączniki

-minimalnie większe zbiorniki.

 

Ale na boga czemu w UK, potem same problemy z fakturami, gwarancjami, jakimiś tam wtyczkami, itp a jak ci przyjdzie uszkodzony w paczce to sprawa się będzie ciągnąć tygodniami.

 

Patrząc z drugiej strony, nie mówię że karcher jest zły, sam osobiście jestem w stanie nim wyprać około 250 m2 w jeden dzień ale według mnie jego budowa nie jest do końca przemyślana.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znalazłęm w UK za 1080 zł plus przesyłka.

Ja zamawiałem z UK George'a i jestem zadowolony, nie wiem czy gwarancji nie uznają, ale niska cena (poniżej 1000zl) mi to rekompensuje. Było na forum, że odkurzacz Numatic z UK przyszedł połamany, więc trzeba przy odbiorze i kurierze rozpoakować paczkę, bo potem nie uznają reklamacji! Pamiętaj o tym, ale to nie tylko z UK się tyczy. Ja FV dostałem, ale nie było tam odręcznego podpisu, może nie trzeba ale nie jestem pewien. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Było na forum, że odkurzacz Numatic z UK przyszedł połamany, więc trzeba przy odbiorze i kurierze rozpoakować paczkę, bo potem nie uznają reklamacji!

Odsyłasz im na swój koszt i później czekasz nie wiadomo ile... nie każdy ma cierpliwość i nerwy na to...

 

Ja FV dostałem

To jest faktura UE... jak nie masz nip'u UE, to nici z tego biznesu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i stało się , zakupiłem Numatica

Bardzo dobra decyzja! Będziesz zadowolony, zobaczysz:)

 

No tak myślę, DHL już wiezie moją przesyłkę ;)

 

Jak na razie w mojej pipidówce załatwiłem sobie dwa miejsca gdzie przeprowadzę prezentację prania dywanów. Jedno to kawałek chodnika w samym centrum miasta należący do sklepu jubilerskiego a drugie miejsce to przy wejściu do Intermarche. W tych miejscach przewija się masa ludzi.

Jak myślicie czy to dobry pomysł ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.