Skocz do zawartości

BMW Z4 M - quick detailing session


CMQ

Rekomendowane odpowiedzi

Dziś wykonałem przy pomocy właściciela auta szybki detailing jego Z4 M. Całość potrwała jakieś 3h na co łożyło się to, ze było nas dwóch, auto było tylko lekko zabrudzone a powierzchnia pracy była mała.

 

Najpierw był szampon Meg's NXT i wstępne suszenie, felgi potraktowane Wurthem czerwonym i pędzelkiem SV. Na gumy nałożyłem warstwę SV Pneu, Micheliny dosłownie ją wychlały. Po myciu przyszedł czas na clay. Użyliśmy Sonusa zielonego wraz z QD Megsa, w okolicach progów i błotników zebraliśmy sporo smoły. Potem auto ponownie spłukałem a następnie wytarliśmy je irchą i Water Magnetem Megsa. Z braku czasu odpuściłem SC Cleaner Fluid i po prostu przetarłem auto mieszanką izoprapoanolu z wodą. Tak przygotowany lakier otrzymał wartwę SV Onyx, wosk nałożyliśmy gołymi dłońmi a po odczekaniu ok 10min wypolerowaliśmy auto miękkimi szmatkami i wykańczającą mikrofibrą Swissvax.

 

Po myciu i w trakcie jechania glinką:

P7312251.jpg

P7312252.jpg

P7312253.jpg

P7312254.jpg

P7312255.jpg

 

Przecieranie auta IPA:

P7312257.jpg

P7312258.jpg

 

Nakładamy Onyxa:

P7312261.jpg

P7312262.jpg

P7312263.jpg

P7312264.jpg

P7312265.jpg

P7312267.jpg

 

Po polerowaniu na zewnątrz na kilka szybkich fotek i wio na miasto zadawać szyku, z żalem stwierdzam że fotki efektu nie uchwyciły:

P7312271.jpg

P7312272.jpg

P7312273.jpg

P7312274.jpg

P7312281.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie mogłoby się wydawać że fotki nie oddały efektu ale wirze ,że jest należyty-dobra robota.

 

W jakich proporcjach rozcieńczałeś IPA i jaki to był(czysty,jakiejś firmy czy co)? Uważaj z tym na transparentne plastiki.

 

Ps:

Fajny garaż-to prywatny? Że też jak ja wylewałem posadzkę w swoim nie pomyślałem o kratkach do odprowadzenia wody. :cry: Myjecie w nim auta czy tylko kosmetyka?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzięki pomyślunkowi Ojca jest kanał i odprowadzenia wody - można myć po legalu :)

myjnie muszą mieć zezwolenia na odprowadzanie ścieków :) tak więc chyba i w tym wypadku takie odprowadzenie ścieków wprost do kanalizacji nie jest legalne (?) chyba,że się mylę :) chyba,że nikt o tym nie wie :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.