Jump to content

Smugi na szybach po aplikacji NW


PancernyDzik

Recommended Posts

Siemka, nie widziałem podobnego posta w tym temacie, dlatego zakładam nowy wątek. 

Po roku postanowiłem odświeżyć NW na przedniej szybie, która zauważyłem że zaczęła nieco przymierać. Ogólnie była to już moja trzecia aplikacja produktu (trzeci rok z rzędu). Produkt to Ultra Glaco od Softa (który mam od 2022 roku). 

Przygotowałem szybę zgodnie z tutorialem od MXNowicki, Czyli najpierw umycie szyby, później glass compound roll on, wytarcie szyby do sucha, ipa 50%, ponowne osuszenie szyby, nałożenie NW, odczekanie ok. 7 minut, wytarcie do sucha. 

Auto stało w hali garażowej, wyciągnąłem na światło dzienne po 12 godzinach i smugi (bardziej od strony pasażera). Pierwszy raz tak to wyszło :(. Jaka to może być przyczyna? Równolegle kładłem na drugim aucie produkt dokładnie w ten sam sposób i wyszło ok, z tym że tam NW była kładziona pierwszy raz w ogóle.

Link to comment
Share on other sites

Tak wiem, dlatego wolałem dopytać czy mimo wszystko próbować ściągnąć/osłabić obecną powłokę czy bez oczyszczania nakładać kolejną warstwę glaco.

Spróbuję to ogarnąć w kolejny weekend, niestety będę poza domem a auto będzie się wygrzewać na firmowym parkingu pod słonkiem 😄

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.