Skocz do zawartości

Nowe auto - jak zadbać, zabezpieczyć?


Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

Chciałbym zadbać o nowe auto i możliwie zabezpieczyć przed wyzwaniami dnia codziennego (dzieci, jeansy, pogoda, itd.) 😉

Auto to Volvo w kolorze Vapour Gray, z jasną tapicerką skórzaną (nie nappa), skórzanymi wykończeniami deski, itd. 

Moje główne zmartwienia to jasna skóra, wewnętrzne plastiki i skóra na desce, drzwiach, ale również uszczelka okna dachowego. Posiadam zestaw ADBL, z którego korzystałem przy poprzednim (wiekowym) Volvo: Leather Cleaner, Leather Conditioner, Bonnet, Interior Cleaner, Interior Wow. Czy stosowanie tych kosmetyków pomoże zabezpieczyć nowe elementy? Czy może są jakieś kosmetyki dedykowane na początek? Nie chciałbym "czyszcząc" niekorzystnie działać na nowe materiały, jeśli jest coś innego, co powinienem faktycznie użyć. Uszczelka okna dachowego martwi mnie o tyle, że ponoć jest to stały element, który po latach się kurczy/niszczeje i trzeba wymieniać, stąd zastanawiam się czy da się o to zadbać jakoś proaktywnie.

Wszelkie wskazówki co do zabezpieczenia nowego auta, aby jak najdłużej wyglądało dobrze, będą mile widziane. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po zbadaniu tematu, zamówiłem takie środki:

- uszczelki i gumy wokół szyb (okno dachowe) - Nextzett Gummi Pflege

- plastiki/skórzane podszybkie/boczki, itd - Poorboy's World Natural Look Dressing 

Mam jeszcze dylemat co do czarnych/szarych plastików zewnętrznych - chciałbym je zabezpieczyć przed działaniem słońca, chemii, itp. - trafiłem na coś takiego jak C4 Gtechniq - czy to dobra opcja? Jest coś co byście zaproponowali w zamian?

Jakiekolwiek komentarze, bądź krytyka co do środków powyżej będzie bardzo mile widziana.

Dzięki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do wnętrza jeśli regularnie będziesz dbał to lepszym rozwiązaniem jest interior quick detailer (np. Carpro Inner QD) niż co 2 tygodnie nakładać kolejną warstwę dressingu. Zawsze możesz zaaplikować wspomniany  dressing, a do bieżącej pielęgnacji używać IQD. 

C4 Gtechniq jak dobrze pamiętam to powłoka do plastików? Jeśli tak to dobra opcja. Carpro Dlux również jest do tego typu zadań jak i większość klasycznych powłok. Z tym, że plastik plastikowy nie równy i niestety różna trwałość ma zabezpieczenie na tych nie lakierowanych elementach. Pamiętaj o dobrym przygotowaniu powierzchni pod powłokę 👍🏻

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.