Jump to content

Nowa jasna skóra


Recommended Posts

Cześć,
piszę w nietypowej sprawie, ponieważ w najbliższym czasie planuję nabyć nowe rękawice bokserskie ze skóry naturalnej w kolorze jasnym. Kontaktowałem się z producentem i wg. niego, skóra jest już zabezpieczona, jednak nie był w stanie odpowiedzieć, czy jest to klar czy coś innego.
Chciałbym skompletować zestaw do 'uruchomienia' rękawic jak i późniejszego utrzymania ich w jak najlepszym stanie jak najdłużej. Temat jest nietypowy, ponieważ z uwagi na profil produktu, będzie miał on dzienny kontakt z dużą ilością potu, rękawice mają służyć do pracy na worku (a więc dużo kontaktu z twardym,  ciężkim przedmiotem, oraz narażenie na transfer farby i brudu bezpośrednio z worka).
Co do wspomnianego zestawu, to na pewno będzie potrzebny jakis cleaner (przed odżywką), conditioner (aby zachować skórę przed pękaniem) i coś do impregnacji (ochrona przed potem i temperaturą).
I tutaj chciałbym się dopytać ludzi bardziej doświadczonych, jakie produkty będą odpowiednie.

Jeżeli chodzi o cleaner, chciałbym, aby był w kremie/paście/balsamie lub w sprayu. Najbardziej przekonuje mnie Zymol (po recenzji Dziadzi, wg. niego cleaner już wstępnie nawilża skórę) lub coś takiego: Soft99 Leather Fine-Cleaner & Conditioner zestaw do pielęgnacji skóry 100ml • autokosmetyki • AutoChemia.pl (eżeli ktoś ma doświadczenie z produktu Softa proszę o opinię)

Z conditionerów szukałem także od Zymola, jednak nigdzie go nie mają, a Treat for Leather (droższy w białej butli) jest przeznaczony do skóry zniszczonej, więc zakładam, że coś tak mocnego nie będzie potrzebne, a dopłacić trzeba. Czy ktoś mógłby polecić coś co da matowe wykończenie, koniecznie w kremie? Może Gliptone czy coś kompletnie innego?

Jako impregnat czy powłokę to największy sens widzę w Colourlock Leder Versiegelung, jednak jestem otwarty na wszelkie propozycje. Byle nie żadne powłoki ceramiczne a coś 'naturalnego' na tyle, na ile się da.

Jako utrzymanie (przetarcie po każdym treningu czy raz w tygodniu) myślałem o Zymol Leather Cleaner/Angelwax Heaven for leather/Soft99 Luxury leather, jednak nie do końca wiem jak do tego podejść tak żeby nie przedobrzyć, a faktycznie długo utrzymać stan skóry.

Z uwagi na małą powierzchnię nie zależy mi na Bóg wie jakiej pojemności produktów oraz aż tak nie patrzę na cenę, najważniejsza jest jakość środków (plus fajnie by było, jakby były jak najbardziej 'naturalne')

Wszelkie opinie będą mile widziane, pozdrawiam

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.