Jump to content

Czyszczenie i zabezpieczenie plastikowych kołpaków


luko

Recommended Posts

Witam,

 

nie zauważyłem na forum podobnego tematu, stąd nowy wątek - czym najlepiej czyścić plastikowe kołpaki i czym zabezpieczyć (z naciskiem na "czym zebezpieczyć"), aby wszelki brud z ulicy czy pył z klocków tak do nich nie przywierał? Podejrzewam, że preparaty do czyszczenia i zabezpieczania felg aluminiowych nie nadają się za bardzo do plastików.

Ja akurat mam stalowe felgi w kształcie 5-ramiennej gwiady i na to kołpaki w tym samym kształcie (z daleka wyglądają jak całkiem przyzwoite felgi alu) pomalowane srebrnym lakierem metallic, więc warto zadbać o ich trwałość.

 

Łukasz

Link to comment
Share on other sites

Czyszczenie i zabezpieczanie kołpaków odbywa się analogicznie do tych samych czynności przy alufelgach. Nie ma większego znaczenia, czy pod spodem jest metal czy plastik - liczy się to, że na wierzchu w obu przypadkach jest powłoka lakierowana ;)

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Ja zauważyłem tylko tę różnicę, że na kołpakach po atacku brud czarny się zmywa, ale pozostaje taki pomarańczowy nalot, mało widoczny, i trzeba dokładnie pędzelkiem czyścić. Na alufelgach tego nie widać.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.