Skocz do zawartości

Zestaw do naprawy felg aluminiowych


BlOoW

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, 

Od pewnego czasu zacząłem  interesować się naprawa/regeneracja felg aluminiowych. Aktualnie jestem kierowca w Niemczech, na nockach przez co męczy mnie ta praca. 

Ruszyłem trochę z praniem tapicerki, ale wiadomo jak na początku jest. Chcę trochę to rozwinąć i zająć się też tymi felgami, bym mógł skończyć z jazdą w Niemczech, a zająć się tym w domu.

Co do felg - wiem że to długi i ciężki kawałek chleba by zarobić, ale liczę się z tym i stąd tu moje pytanie - w co warto zainwestować by jak najmniej się narobić? 

Internet obleciałem do okola, filmy na yt również, ale w większości każdy robi inaczej i są to filmy z +3 lat do tyłu. Robią to też raczej osoby typowo o dla siebie, stąd praca tylko ręczna. 

Trochę takie masło maślane mi tu wychodzi ale reasumując - mam garaż, mam sporo narzędzi prywatnie, typu jakieś wkrętarki, ale nie wiem co pasuje dokupić. 

Jaka maszyna by się zdała? Jakie pady, jakie papiery ścierne, wodne itp? 

Zestaw naprawczy z alle firmy boll jest ok? Czy lepiej kupić inny? 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chcesz świadczyć usługi regeneracji felg, a pytasz o podstawy 🙄  słabo to widzę, ale życzę jak najbardziej powodzenia 👍

Tak jak w detailingu nie jeden zaczynal... pozbieraj felgi po rodzinie, znajomych i próbuj, naprawiaj, ucz się (tylko nie zepsuje 😜). 

Zależy co chcesz robić. Prostować felgi? Polerować ranty? Polerować całe felgi? Zmiana koloru? Naprawa ubytków, obcierek? Sam sobie musisz odpowiedzieć na tego typu pytania i znając rozwiązanie problemu będziesz wiedział jakich narzędzi Ci brakuje. Montażownica do opon czy wyważarka się przyda. Duży kompresor, pistolet lakierniczy, piec do malowania proszkowego, itd ... 😁 

W necie jest masa materiałów, czytaj, oglądaj, a przede wszystkim zamknij się w garażu i działaj nawet ze starymi alusami że złomu 😃 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, zeea napisał(a):

Chcesz świadczyć usługi regeneracji felg, a pytasz o podstawy 🙄  słabo to widzę, ale życzę jak najbardziej powodzenia 👍

Tak jak w detailingu nie jeden zaczynal... pozbieraj felgi po rodzinie, znajomych i próbuj, naprawiaj, ucz się (tylko nie zepsuje 😜). 

Zależy co chcesz robić. Prostować felgi? Polerować ranty? Polerować całe felgi? Zmiana koloru? Naprawa ubytków, obcierek? Sam sobie musisz odpowiedzieć na tego typu pytania i znając rozwiązanie problemu będziesz wiedział jakich narzędzi Ci brakuje. Montażownica do opon czy wyważarka się przyda. Duży kompresor, pistolet lakierniczy, piec do malowania proszkowego, itd ... 😁 

W necie jest masa materiałów, czytaj, oglądaj, a przede wszystkim zamknij się w garażu i działaj nawet ze starymi alusami że złomu 😃 

Hm, może źle sprecyzowałem. Interesuje mnie naprawa felg głównie po uszkodzeniach typu chodnik /krawężnik. Jakieś pojęcie już nabyłem. Nabyłem również sporo starych felg do nauki, tylko właśnie nie wiem w jakie narzędzia inwestować - jest tego multum, a nie chce wydawać kasy w błoto. 

Tak więc zestaw naprawczy na początek wchodzi w grę typu Boll z allegro. 

Ale - co mi potrzeba by zniwelować pracę ręczna. 

W sensie - 

Jaka maszyna? 

A może zwykła wkrętarka i kupić stożki polerskie? 

Czy kupować pasty polerskie, jeśli tak, to jakie? 

Oraz co jeszcze byłoby warte zakupu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.