Skocz do zawartości

Coś po FC+ nie posiadające wypełniaczy ?


kuba

Rekomendowane odpowiedzi

Robiąc ostatnio Polo postanowiłem zrobić mały test.

Jak zwykle przejazd FC+ po którym zostają piękne ryski które następnie należy wyciągnąć.

Stosując 3M fine compound (czarny korek) znika wszystko ślicznie ale hola hola czy to aby nie dziwne ? Szybka akcja przetarcie elementu rękawicą i moim oczom ukazują się ryski których nie było, czyli wniosek z tego taki że Fine Compound posiada dużo wypełniaczy. Przechodzimy do innej opcji FC+, Heavy Cut Compound Smartrwax, Medium Cut Compound Smartwax. Efekt podobny z tym że po zastosowaniu Heavy zniknęło dużo rysek zostało trochę drobnych, umycie elementu nie wykazało powstania nowych rys czyli nie ma wypełniaczy, po medium zostało troszkę rysek, (przypominam że po fine compound nie było ani jednej). Po umyciu elementu pokazało się więcej rysek czyli znowu medium posiada wypełniacze.

 

No i teraz mam zagwostkę jakiego środka używać po FC+ który nie ma wypełniaczy ?

 

Ultrafina oczywiście odpada, Ultra Light Compound Smartwax nie wypełnia działa fajnie prawie jak cleaner ale nie jest w stanie zapewnić odpowiedniego poziomu korekcji.

 

Obecnie bawię się tak:

FC+ na twardym padzie

Heavy Cut Compound 3M na średnim padzie (dzięki temu etapowi jestem pewny że nie zostaną żadne hologramy)

? tutaj chciałbym jakiś polish który nie ma wypełniaczy

I na koniec w zależności co daje lepszy efekt albo Ultra Light Compound albo Finishing Glaze od Smartwax.

 

 

A może problem tkwi w niedostatecznym przeze mnie wypracowaniu środka na najniższych obrotach ?

 

edit.

 

Porównywał ktoś fine compound z extra fine compound ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za szybko kończysz polerowanie czarnym korkiem. Powinieneś polerować do tej pory aż pad zacznie zbierać film i powierzchnia zacznie się robić sucha wtedy zaczniesz widzieć ryski które dopiero teraz zaczną znikać pod padem, co do 09376 też ma wypełniacze, ładnie maskuje ale po dwóch myciach wszystko wychodzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.