Skocz do zawartości

VW Polo 6N


turzol

Rekomendowane odpowiedzi

Odkąd pamiętam, zawsze chciałem mieć skóry w aucie. Myślałem nad obszyciem wnętrza skórą, ale jak wiadomo nigdy nie będzie taki efekt jak w oryginale, poza tym jakościowo skóry fabryczne anilinowe i semi-anilinowe są na bardzo wysokim poziomie i pochodzą z najlepszych garbarni w Europie. Moje skóry pochodzą z Włoch :)

Kilka miesięcy temu natrafiła się okazja zakupu kompletnego wnętrza w kremowej skórze z najwyższej wersji wyposażenia Highline na dodatek z 5 drzwiówki. Auto pochodziło ze Szwecji i było przeznaczone do rozbiórki w naszym kraju :) Długo nie myślałem, pojechałem i zakupiłem praktycznie cały środek. Brakowało przednich pasów, wykładziny oraz podsufitki w tym kolorze.

 

Komplet jaki zakupiłem to:

- skórzane przednie fotele kubełkowe w całości podgrzewane (część siedziska, oparcie i boki) Tapicerka: Vienna Hellbeige

- skórzana kanapa dzielona z zagłówkami

- skórzane tapicerki drzwi z miejscem na głośniki i tweetery w uchwytach drzwi, zarówno przód jak i tył

- kompletny dół deski w kremowym kolorze

- wszystkie możliwe plastiki w kolorze j.w.

- uszczelki drzwi z materiałowymi kremowymi wykończeniami

- lusterko wsteczne, lampki i inne pierdoły w kremie

- pasy tył kremowe

- skórzana dźwgnia hamulca ręczny

- skórzana gałka i mieszek w skórze (kupiłem nową w ASO ;))

 

Całość upchana po sam dach do Polo :)

zdjcie007ccy.th.jpg

 

Po zakupie i przywiezieniu kompletu zrobiłem większe oględziny stanu skór. Musiałem podjąć się renowacji i przywróceniu im świetności ponieważ od lat tego nikt nie robił, a jak wiadomo skóra potrzebuje specjalnego traktowania i to odpowiednimi środkami (o czym niestety wielu zapomina)

Ze złych wiadomości jakie było to, że skóry leżały ponad 3 lata w nieogrzewanym magazynie co niestety odbiło się bardzo negatywnie na ich ogólny stan. W niektórych miejscach zaczęły wychodzić ogniska z grzybem, ponadto były nieziemsko brudne.

 

Widok na fotele zaraz po zakupie

dscf1248.th.jpgdscf1251b.th.jpgdscf1257.th.jpgdscf1270large.th.jpgdscf1305t.th.jpg

 

Reszta teili

dscf1407g.th.jpgdscf1406large.th.jpgdscf1318large.th.jpgdscf1370large.th.jpgdscf1398large.th.jpgdscf1400large.th.jpg

dscf1684large.th.jpgdscf1868custom.th.jpgdscf1685large.th.jpgdscf1696large.th.jpg

 

Fotele zostały rozebrane kompletnie na części pierwsze. Zostały uzupełnione o brakujące boczne poduszki powietrzne. Zostały zrobione na nowo wiązki podgrzewania na oryginalnych wtyczkach i zestawach kabli. Dodatkowo wszystkie ruchome części zostały porządnie nasmarowane.

dscf1574large.th.jpgdscf1606large.th.jpgdscf1588large.th.jpgdscf2112large.th.jpgdscf2115large.th.jpgdscf1592large.th.jpg

 

Plastiki zostały wyczyszczone Meguiars APC roźcienczonym w proporcjach 1:10.

Po wyczyszczeniu i osuszeniu mikrofibrą za pomocą padów Megsa nakładałem Aerospace 303 Protectant. Po nałożeniu środka, wyczysciłem do sucha czystą mikrofibra

Plastiki nie dość, że odzyskały piękny głęboki kremowy kolor, to na dodatek Aerospace tworzy niewidzialny filtr UV.

 

303_aerospace_protectant.jpg

 

Spośród dostępnych programów konserwacji skórzanych tapicerek zdecydowałem się na program amerykańskiej firmy ZAINO, które musiałem sprowadzić z cleanyourcar

 

Środki które użyłem to:

Szczotka Colourlock

Zaino Z-9 Leather Cleaner środek czyszczący skóry

Zaino Z-10 Leather Conditioner. Odżywka i zabezpieczenie powłoki skórzanej. Niesamowity zapach skóry. To trzeba poczuć ;)

 

Z9+Z10.jpg

 

 

Nie będe zamieszczał zdjęć z czyszczenia, ale dam same fotki porównawcze (chyba mówią same za siebie)

dscf2095large.th.jpgdscf2090large.th.jpg

 

 

Efekty po zastosowaniu kuracji odmładzającej ;)

dscf1839large.th.jpgdscf1837large.th.jpgdscf1841large.th.jpgdscf1865large.th.jpgdscf1857large.th.jpgdscf1947large.th.jpgdscf1950large.th.jpgdscf1958large.th.jpgdscf2051large.th.jpgdscf2068large.th.jpgdscf2044large.th.jpg

 

Gdyby kogoś interesowało tutaj zdjęcia przed i po

http://picasaweb.google.pl/turzol/6N2LeatherBefore#

http://picasaweb.google.pl/turzol/6N2LeatherAfter#

 

Fotki z końcowego efektu

 

dscf2140mediumxj8.jpg

dscf2138mediumai9.jpg

dscf2147mediumwg2.jpg

dscf2148mediumuj8.jpg

dscf2151mediumam3.jpg

dscf2155mediumlu8.jpg

dscf2157mediumot2.jpg

dscf2163mediumuo6.jpg

dscf2183mediumgz0.jpg

dscf3188medium.jpg

dscf3190medium.jpg

dscf3360medium.jpg

dscf3365large.jpg

 

 

W planach mam jeszcze niedługo powalczyć o pęknięcia na fotelu kierowcy. Myślę nad zestawem koloryzującym i płynnej skórze z Colourlock

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mega WOW. Auto pamiętam z Polo Klubu i wtedy już transformacja wnętrza robiła na mnie wrażenie ale teraz zniszczyłeś system. bardzo miło. Do pełni szczęścia brakuje tylko ładnych dywaników bo te bez urazy ale nie przystroją.

Polecam te: http://moto.allegro.pl/item676656354_dy ... apisu.html jeśli chcesz beżowe - bardzo przyjemne i bardzo łatwe w czyszczeniu dzięki temu,że są ładnie przystrzyżone.

A jeżeli wolisz ciemne to http://moto.allegro.pl/item684515132_pr ... _fl_s.html te też są bardzo dobre-miałem w Cordobie i były idealnie dopasowane.

 

Co do Zaino to właśnie zauważyłem ,że zaczęła normalnie w końcu działać ich polska strona i ceny mają przystępne. Wcześniej mieli coś nie tak bo wszystko było po 99zł.

 

Jeszcze raz gratki auta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mega WOW. Auto pamiętam z Polo Klubu i wtedy już transformacja wnętrza robiła na mnie wrażenie ale teraz zniszczyłeś system. bardzo miło. Do pełni szczęścia brakuje tylko ładnych dywaników bo te bez urazy ale nie przystroją.

Polecam te: http://moto.allegro.pl/item676656354_dy ... apisu.html jeśli chcesz beżowe - bardzo przyjemne i bardzo łatwe w czyszczeniu dzięki temu,że są ładnie przystrzyżone.

A jeżeli wolisz ciemne to http://moto.allegro.pl/item684515132_pr ... _fl_s.html te też są bardzo dobre-miałem w Cordobie i były idealnie dopasowane.

 

Co do Zaino to właśnie zauważyłem ,że zaczęła normalnie w końcu działać ich polska strona i ceny mają przystępne. Wcześniej mieli coś nie tak bo wszystko było po 99zł.

 

Jeszcze raz gratki auta.

 

Nie spodziewałem się, że spotkam tutaj byłego klubowicza :)

Dzięki za słowa uznania, cały czas dopieszczam Polę bo jest to moje oczko w głowie

 

Kabul pisze o transformacji w moim aucie - dla niewtajemniczonych zeswapowałem kompletną deske rozdzielczą z modelu po liftingu, do tego tapicerki z tego modelu oraz zamontowałem pełny klimatronic (czego w moim modelu nie było nigdy w serii)

Kolejnym etapem będzie wymiana silnika na jednostke GTI 1.6 16V, ale nie będę sie na ten temat rozpisywał bo tutaj rozmiawiamy o detailingu ;)

 

Co do Zaino - szczerze mówiąc sceptycznie nastawiałem się do tej firmy, ponieważ jak wiadomo człowiek raczej sięga po rzeczy sprawdzone. Czytałem sporo dobrego o środkach do skóry firm Gliptone czy Lexol, jednak postanowiłem postawić na Zaino Z-9 i Z-10 i efekty przerosły moje oczekiwania.

 

Z-9 Cleaner ma bardzo lepką konsystencję z nutą zapachową naturalnej skóry. Wystarczy lekko spryskać powierzchnię skóry i z pomocą szczotki (polecam tą z Colourlock) szorować delikatnie od szwu do szwu.

Po gruntowym czyszczeniu wystarczy nanieść Z-10 Leather in the Bottle. Środek ten jest mega wydajny - wystarczy nanieść dosłownie odrobinę na aplikator żeby przejechać nim cały fotel. Zapach jaki wydziela jest obłędny. Każdy kto wsiada do mnie do auta pyta czym psikałem skóry :) Dodam, że odżywka ta sprawiła, że skóra odzyskała sprężystość i przy tym nie jest tłusta jak to ma miejsce przy odżywce z Gliptone'a. Zaino Z-10 daje lekko matowe wykończenie.

 

Niesamowicie mnie cieszy, że można Zaino zakupić już w Polsce. Planuje potestować szerzej ich produkty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.