Skocz do zawartości

AUTO GRAPH Detailing - ALEXANDRITE Organic Acid Shampoo


Rekomendowane odpowiedzi

  • Dystrybutor

Chciałbyś przywrócić intensywność koloru i blask lakierowi swojego samochodu? Użyj ALEXANDRITE Organic Acid Shampoo! To wysoko skoncentrowany szampon (25-50 mL/10L wody) delikatny dla karoserii, bezwzględny dla brudu. Zawiera kwasy organiczne wspomagające usuwanie osadów mineralnych. Dzięki obecności inhibitorów korozji zabezpiecza lakier przed szkodliwym działaniem środowiska. Zalecany również dla samochodów zabezpieczonych powłokami. 

Dostępne pojemności: 0.75L | 5L

J014-AGD-Nowa-kreacja-3x4-Alexandrite.jpg.b437a366aaa3c7aff1b2be1d0ef9a1f1.jpg

Chętnie odpowiemy na pytania 😀

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 9 miesięcy temu...

@AUTO GRAPH Detailing  dzięki za możliwość zabawy waszym produktem 👍

Alexandrite nazwa dość ciężka do zapamiętania 😅 kolor wspaniały, rzuca się w oczy, zapach mega przyjemny, nie uciążliwy - poziomka? 😅

Na 10L wlałem ok.30ml. Pacjent brudny, zabezpieczony powłoka ceramiczna. Widać, że na drzwiach poprzetykane. 

IMG_20231110_153136.jpg.4e710a70cd4a18a7199c4ee9c62dd8bc.jpg

Został wykonany wstępny oprysk TFR, płukanie i mycie właściwe na 2 wiadra. Jak na kwaśny szampon to dobrze się pieni, poślizg na dobrym poziomie. W warunkach garażowych długo może poleżeć na karoseri. 

IMG_20231110_164211.jpg.d9f3252e2af58ee2ebee01909223095c.jpg

IMG_20231110_171307.jpg.682e8bd7fa3772a50c36ae7f3195aeeb.jpg

Ale co najważniejsze bardzo dobrze domywa i odetkał powłokę. Jak widać na drzwiach hydro wróciło 😁

IMG_20231110_172337.jpg.d0c7e49df60606ba3d38af9b58e05375.jpg

Alexandrite zrobił to co do niego należy - podoba mi się 👌😀

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki @AUTO GRAPH Detailing za podesłanie testerów.

Coś o szamponie: kolor różowy, zapach poziomka - przywodzi mi na myśl dawną czerwoną "oranżadę na miejscu", konsystencja dość gęsta, nawet minimalnie glutkowa. Dawkuje 50ml/10l wody (producent zaleca 25-50 ml na 10l wody), pacjent Seat na którym siedzi zatkana powłoka ceramiczna.

IMG_20231112_134016.jpg.e988b79c9f0ea782a80a3cacb5e626db.jpg

Samo rozpuszczenie szamponu nie jest perfekcyjne, używałem zimnej wody z węża (na zewnątrz około 8-9 stopni) i po dodaniu szamponu zauważyłem, że w wiadrze pływają gluty utworzone z szamponu (szampon przed mycie został przyniesiony z temperatury pokojowej). Myjka co prawda załatwiła sprawę ale fakt warto odnotować, w lato pewnie byłoby lepiej pod tym względem. Pienienie bardzo fajne, piana obfita, napowietrzona - wręcz zrobiła się z niej piękna chmurka. W powietrzu czuć ten przyjemny, słodki zapach.

Moczę washpad i pierwsze wrażenie... przekładam łapę do drugiego wiadra i potwierdzają się moje odczucia. Szampon wyraźnie zmiękczył wodę. Nie jest to poziom Cleantle Tech Cleaner ale trzeba pochwalić Auto Graph. Washpad na dach i lecimy, Gąbka fajnie się ślizga, piana szybko zanika na lakierze a woda tworzy oko na powierzchni - efekt działanie ceramiki. Szampon wypłukuje się bez żadnego problemu. Osobiście uważam, że to najprzyjemniejszy kwaśny szampon jakim było dane mi pracować. Jak z odtykaniem? Doły drzwi już mocno taflują, wręcz stoją. Mycie, płukanie i efekt? Kropelek nie przywróciło jednak woda spływa wyraźnie szybciej.

Zacząłem wycierać dach, połowę drzwi i ku mojemu zdziwieniu powłoka zgubiła prawie całą wodę. Całość trwała około 30-40 sekund. Należy się duży plus.

IMG_20231112_143257.jpg.832b0a3f6ec3dbd839763f53817412c8.jpg

Co warto jeszcze odnotować, tradycyjnie dla kwaśnych szamponów, piana dość szybko opada.

Polubiłem się z szamponem, na pewno zakupię, raczej na sezon letni do stosowania w mniejszym stężeniu do pielęgnacji powłok.

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Ponieważ samochód miał dość duży film drogowy, użyłem szamponu kwaśnego do ożywienia resztek wosku Fusso i odmulenia NW na szybach, przednia Glaco Roll-on Max, boczne i tył Rain-X. Rozcieńczenie z jakim planowałem( o tym później) pracować to ok 30 ml na 10l. Piana, jak się spodziewałem, niewielka. Lubi się z NW, na bocznych szybach efekt natychmiastowy, przednia potrzebowała dodatkowego przejazdu gąbką aby odmulic NW. Na karoserii mycie przyjemne, poślizg mógłby być większy, ale jest OK. Szampon pokazał gdzie jeszcze wosk siedzi. Przy wylewaniu wody okazało się że część szamponu spłynęła pod separator i nie rozpuściła się w wodzie, obniżone rozcieńczenie zapewne spowodowało mniejsza skuteczność odtykajacą. Następnym razem będę pamiętał aby lepiej wymieszać w wiadrze szampon przed dobiciem wody z myjki, postaram się również użyć cieplejszej wody.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.