Skocz do zawartości

Mercedes E 320 CDI Avantgarde


Gość ERR64

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich. Chciałbym przedstawić krótką relację z mojej pierwszej poważniejszej zabawy z maszyną rotacyjną. Głównym celem było przywrócenie blasku lakieru i ogolne odświeżenie auta. A że mam do niego sentyment z racji na współpracę w dalszych trasach sprawa była jeszcze przyjemniejsza.

Zdjęcia nie powalają na kolana ponieważ pierwszy raz fotografowałem lakier a raczej jego defekty. Zajmowało mi to sporo czasu i zrezygnowałem ze zdjęć w czasie pracy i teraz żałuje:) ale dobra do rzeczy:

 

 

Mycie:

Aktywna piana

Super Slick & Suds Concentrated Car Wash (metoda na 2 wiadra)

Rękawica Poorboys Mega Mit

Osuszanie ręcznikiem Race Glaze

 

Felgi

Finish Kare 817 Sparkle Plenty Citrus Wheel Cleaner & Degreaser

 

Opony

Poorboys Bold&Bright

 

Glinkowanie

Poorboys Poly Clay Bar

Poorboys Spray&Wipe

 

Korekta lakieru Seria SSR +niebieski korek

Wosk: Nattys Paste Waxx

A więc po wymyciu auta i wyglinowaniu gentelman zawitał w garażu

img3070t.th.jpg

 

Nadszedł czas na zapalenie lamp...

img3075k.th.jpg

 

img3128o.th.jpg

 

img3084g.th.jpg

 

img3080r.th.jpg

 

img3098.th.jpg

 

i jeszcze spojrzenie w innym miejscu czy aby maska tak naprawde wyglada??niestety tak

 

img3105n.th.jpg

 

img3117h.th.jpg

 

img3132jj.th.jpg

 

img3144r.th.jpg

 

i w tym momencie wziąłem sie za pracę maszyną. Do korekcji użyłem past SSR 3,0 miejscowo,poprzez 2,5 kończąc na SSR2 i wykańczając niebieskim korkiem.

Pracowałem padami 3m (zielony,żółty,niebieski). Ogólnie to eksperymentowałem z kombinacjami past i padów żeby poznać ich właściwości gdyż był to mój pierwszy kontakt z nimi. Niestety brakło czasu na foto 50/50 i w świetle lamp ale następnym razem juz tego etapu nie pominę. Udało mi sie tylko zrobić parę fotek w biegu przed ubraniem auta,bo o 22 w piatęk dowiedziałem sie ze bede wiózł młodą parę do ślubu następnego dnia i gniotło mnie strasznie z czasem.Środek auta wymagał odkurzenia i odświeżenia bo o calym procesie nie było mowy(brak czasu). W sobotę bede mył samochód to zrobię zdjęcia w świetle halogenow i je powklejam. Głębsze rysy wymagały potraktowania papierem ale ten temat odpuściłem na przyszłość. Stopień korekty oceniam na 80%.

 

Oto efekt:

 

img3148i.th.jpg

 

img3150g.th.jpg

 

img3155gn.th.jpg

 

img3167d.th.jpg

 

img3171fn.th.jpg

 

img3172r.th.jpg

 

img3176kopia.th.jpg

 

Pozdrawiam serdecznie i czekam na jakże cenne słowa krytyki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie wszystko działa. Najbardziej podoba mi się zdjęcie z odbiciem chmur w masce :good: . Zdjęcia przed fajnie pokazują defekty, nie zazdroszczę pracy nad nimi znając jak twarde bywają lakiery na Mercedesach. Widać, że masz tam bardzo konkretny garaż

 

Dzięki Tomku,no niepowiem cieżko było z tym lakiem. Nie mam doswiadczenia i zapewne wiele rzeczy zrobiłem źle i mozna było szybciej ale nie chciałem niczego spaprać i wolalem zostawic. Dopieszcze sobie go z czasem ;) co do garażu to powiedzmy że jest na dobrym układzie ;) pozdrawiam właściciela serdecznie za udostępnienie miejsca. Defakto był to magazyn starych maszyn a ja w miarę możliwości ogarnąłem go na potrzeby detailingu:)

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Efekt całkiem, całkiem, nadkola trochę go psują ale ten garaż :good:

 

Nadkola też mnie strasznie drażniły i były w planach ale jak pisałem gniotło z czasem:)bez odkręcania kół raczej cieżko było doprowadzić je do ładu. Brakło 2 pary rąk :ad:

Na żywo aż tak strasznie nie wyglądały. Na zdjęciu flesz mocno po nich przywalił i wyszły tragicznie co nie znaczy że wyglądały jak należy

 

pozdro

 

[ Dodano: 29 Lipiec 2010, 22:32 ]

No i na jednym zdjęciu zostały pozostałości pasty w listwach bocznych i między nimi - warto było je okleić przed polerowaniem.

Wszyszło naprawdę super, a z racji, że to Mercedes - genialnie :mrgreen:

 

PS. Tak dużego garażu też zazdroszczę... :roll:

 

Dzięki Camel.Apropo listew myślałem o tym ale miałem nadzieje że dadzą rady bez taśmy i jak sie okazało jednak nie:)nie jestem do końca zadowolony z rezultatu bo jest parę rzeczy które muszę dokończyć (między innymi elementy chromowane,skóre bo jest strasznie wysuszona,nadkola i komorę silnika).Co do Mercedesa to jest coś w tej marce. Szczególnie ten model przypadł mi do gustu.Kopyto ma konkretne a spalanie w trasie 7,6 l/100km w trasie przy średniej prędkości 160km/h.A dzwięk silnika...hmm miód jak na diesla

 

Pozdro

 

[ Dodano: 29 Lipiec 2010, 22:39 ]

Teraz to widać ten WET-LOOK :good:

 

na ślubie będą mieli o czym rozmawiać :D

 

apropo ślubu to prezencję miał konkretną:)tylko podczas ubierania auta myślałem że uduszę kwiaciarkę za brutalne traktowanie maski :zly: rzucała jakieś twarde badyle po masce i darła nimi po lakierze wyjątkowo brutalnie :wallbash: jak myślałem ile ja się napociłem nad tą maską to aż sam odczuwałem każde nieodpowiednie traktowanie:)

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak myślałem ile ja się napociłem nad tą maską to aż sam odczuwałem każde nieodpowiednie traktowanie:)

oj znam te ból, swojego robiłem sporo czasu, dziś pierwszy raz wyjechałem to co raz, paluchami mazali, by zobaczyć jaki śliski lakier;/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gratulacje najs merolek i dobry silnik. No robota zrobiona dobrze jak 1 raz ;)

 

dziekówa SZyBA. Merolek nie mój,ale powiedzmy że mocno ze mną zaprzyjaźniony:)Swoim wjeżdżam jutro do garażu:) Co do silnika to dopiero po jeźdźie tym autem przekonałem się do silnikow diesla. Wcześniej tylko 98...piękny zapach :-]

 

pozdrawiam

 

[ Dodano: 29 Lipiec 2010, 23:18 ]

ERR64, oj, ma ma... dużo by o Mercedesach mówić. Swoją drogą - lakier to 197?

 

Niebawem będe miał spotkanie z kolejnym Mercedesem :-] ale o tym napewno napiszę. Strasznie lubię obcować z tymi furkami :roll:

apropo lakieru to powiem Ci szczerze że nie wiem :dontknow: nie jestem jeszcze na tym stopniu wtajemniczenia :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.