Jump to content

Naklejka na dach pod antenę CB


Marek.W

Recommended Posts

Witam, Chciałem się zapytać o prostą (chyba) czynność - jak pozbyć się z dachu naklejkę ochronną pod antenę CB. Sprawa niby prosta, ale nie chciałbym porysować dachu a w niedalekiej przyszłości chciałbym położyć wosk dlatego folia na dachu to zbędny "gadzet" :)

 

Używać jakiegoś ciepłego powietrza czy najnormalniej na świecie ją zdrapać ?? :)

Link to comment
Share on other sites

  • Dystrybutor

Najpierw spróbuj z suszarką do włosów lub lepiej nagrzewnicą. Powinno zejść. Chemicznie to najlepiej acetonem (o ile masz warstwę lakieru bezbarwnego), ale skuteczne dopiero gdy naklejka jest cienka lub przetarta wstępnie papierem ściernym.

Link to comment
Share on other sites

Jeśli nigdy tego nie robiłeś to najpierw spróbuj suszarką i gorącym powietrzem tak jak radzi m.k. Najpierw grzejesz, potem napoczynasz odrywać krawędź paznokciem, dalej już pomału ciągniesz za naklejkę ciągle podgrzewając. W 99% przypadków zostanie Ci klej na lakierze, więc zmywasz benzyną ekstrakcyjną (nasączasz szmatkę). Nagrzewnica (opalarka) jest szybsza niż suszarka ale wymaga większej uwagi. Aceton i papier ścierny bym raczej odradzał.

Link to comment
Share on other sites

  • Dystrybutor
Aceton jest za agresywny, występuje przecież w niektórych zmywaczach do lakieru, a lakieru z auta raczej nie chcielibyśmy się pozbyć ;)

Zależy od rodzaju lakieru. Bezbarwne mają utwardzacz na ogół. A np. te ze sprayu są na bazie rozpuszczalnika, który po nałożeniu lakieru/farby odparowuje i zostaje sam lakier.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.