Skocz do zawartości

Korekta lakieru - dobór polerki, padów, past


spajuu

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, zabieram się do nauki polerowania w praktyce i mam kilka pytań odnośnie doboru sprzętu. Jaka polerka yato 15mm (150mm) czy ADBL Roller 9mm (125 + 75 mm) czy może coś innego? Samochód od jakiego zacznę to stara toyota około 20 lat lakier typowo czarny 202 z tego co pamiętam grubość jak przy japońcach dach 60 mikronów reszta 70-90 mikronów. Jakie pasty, najlepiej dwuetapowa cutting+finish + do tego pady zastanawiam się nad sonaxem albo menzerną.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, spajuu napisał:

Witam, zabieram się do nauki polerowania w praktyce i mam kilka pytań odnośnie doboru sprzętu. Jaka polerka yato 15mm (150mm) czy ADBL Roller 9mm (125 + 75 mm) czy może coś innego? Samochód od jakiego zacznę to stara toyota około 20 lat lakier typowo czarny 202 z tego co pamiętam grubość jak przy japońcach dach 60 mikronów reszta 70-90 mikronów. Jakie pasty, najlepiej dwuetapowa cutting+finish + do tego pady zastanawiam się nad sonaxem albo menzerną.

Roller9, bp 125, 75, po dwa pady różnych kolorow na każde BP, pasta 3d one. 

Myślę.ze dobru zestaw na początek. Pasta uniwersalna więc padami wyregulujesz efekt na lakierze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Siemano, niestety nie posiadam maszyny da, mam kilka rysek na błotniku, chciałbym samochodzielnie trochę je zniwelować, szukam padów na wkrętarkę elektryczną oraz pasty ewentualnie jakąś fajną pasta finish (lakier audi), czy lepiej sie nie bawić ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.