Skocz do zawartości

Duster - jaki wybrać, czym się sugerować ?


Liptonosz

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich,

Moje auto stoi w miejscu w którym jest dużo ulicznego kurzu. Opcja z opłukiwanie auta odpada, nie mam na to warunków ani czasu, dlatego pomyślałem o dusterze. Jest niby kilka wątków o tej szczotce, ale nigdzie nie znalazłem zdjęć ani informacji jaki duster jest dobry. Domyślam się że ten Megsa jest zajeb*** ale szukam czegoś w rozsądnej cenie-produktu marketowego. Widziałem gdzieś szczotkę do kurzu pronto, ktoś widział/używał?

 

Czym się kierować przy zakupie dustera z czego powinien być wykonany. Poradźcie coś bo ten temat to dla mnie czarna magia:)

 

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sam mam megsa,i rzeczywiście jest bardzo dobry.Jednak uważam że 200 zł to za dużo.Jest wiele innych dusterów z których będziesz zadowolony.Zobacz u Mr Cleaner w sklepie(koszt 50zł)mam podobnego i nie widzę różnicy miedzy megsem i tym tańszym.Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za delikatna, nie nada się do jedno dniowego kurzu ?

Duster Pronto jest dobry do "odkurzania" wnętrza. Do lakieru jest za mały wielkościowo i pojemnościowo -namachasz się jak wściekły, a możesz zrobić więcej szkody niż pożytku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator
Dzis podskocze do Rossman'a i zakupie, zobaczymy czego jest warta, jak będzie się słabo sprawdzała na lakierze to zostawie do użytku domowego.

Tak jak @Prezes i @RON1N napisali: do lakieru nadaje się nie za bardzo, za to do wnętrza samochodu i mebli jak najbardziej: mały, antystatyczny.

 

Optymalny zestaw do lakieru, to dwa dustery: jeden mały jeden duży; duży do większych powierzchni samochodowych, mały do "zakamarków".

 

Dobry duster jest nasączony olejkiem, który przyciąga (do którego przykleja się) kurz.

1-2 razy w roku (w zależności od zabrudzenia) można go wyprać, nasączyć olejkiem i jest znów jak nowy.

 

Sam używam bardzo często i zwłaszcza na samochodach do niecodziennego użytku sprawdza się fenomenalnie :good: : przejażdżka, duster (ewentualnie Quick Finish na muszki raz od czasu dowoskowanie lakierowanych lusterek i przedniego spojlera/zderzaka), piżamka na auto. ;)

W ten sposób autko rzadko kiedy muszę myć.

 

 

Parę dusterów już w ręku miałem i muszę stwierdzić, iż każdy dobry duster niestety nie był tani. :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobry duster jest nasączony olejkiem, który przyciąga (do którego przykleja się) kurz.

1-2 razy w roku (w zależności od zabrudzenia) można go wyprać, nasączyć olejkiem i jest znów jak nowy.

 

Twoja wypowiedz mnie zaskoczyła. Do tej pory byłem przekonany, że niczego takiego z dusterem nie wolno robić bo straci swoje magiczne właściwości. To przekonanie jest wynikiem odpowiedzi na maje pytanie jak dbać o dustera, na innym forum, że wystarczy go tylko otrzepywać i już, że im więcej kurzu/pyły zbiera to tym lepiej dla niego. :o

 

On jest chyba parafiną nasączony?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator
Twoja wypowiedz mnie zaskoczyła. Do tej pory byłem przekonany, że niczego takiego z dusterem nie wolno robić bo straci swoje magiczne właściwości. To przekonanie jest wynikiem odpowiedzi na maje pytanie jak dbać o dustera, na innym forum, że wystarczy go tylko otrzepywać i już...
Takie ma np. Zymol, ale ich skuteczność nie jest taka dobra jak typowy Duster a'la "California" (również testowałem)

 

... że im więcej kurzu/pyły zbiera to tym lepiej dla niego.
Pierwszy raz słyszę 8

 

 

On jest chyba parafiną nasączony?

Tak, a bynajmniej pachnące jak parafina ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
Witam,

a ja kupiłem dziś ściereczkę do kurzu Jana N. - taka żółta, delikatna, rzekomo antyelektrostatyczna, można prać do 60 st. .. nadaje się to cudo do auta? ..miał może ktoś z Was z nią do czynienia?

Do przetarcia kokpitu będzie jak znalazł ale do lakieru bym jej nie używał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem..

..chodzi o to, że byłem wczoraj w Kauflandzie, a rzuciło mi się w oczy gdzieś tu na forum, że z w Kauflandzie coś można dostać do odkurzania auta. Nie znalazłem nic do kurzu oprócz wspomnianej ściereczki ;) ..cóż, wychodzi na to, że chyba najtańsza opcja w miarę sensowna to Monster Shine Car Duster od Mr Cleaner..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapytam jeszcze odnośnie odkurzania auta. Gdzieś na tym forum chyba czytałem, że można kupić jakiś duster w IKEI, ale nie mogę znaleźć tego wątku.

Przeglądam właśnie ofertę IKEI i znalazłem miotełkę do kurzu firmy LODDER (13 zł). Na obrazku wygląda jakby z MF (charakterystyczne frędzle, jak przy niektórych rękawicach do mycia karoserii) - w opisie mam 80% poliester i 20% nylon. Z tego co wiem, MF to właśnie mieszanka poliestru i nylonu - czy ten produkt nada się do odkurzania auta?

 

Łukasz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.