Skocz do zawartości

Ręczne polerowanie - porady


Rekomendowane odpowiedzi

Witam detailingowych świrów, 

Potrzebuje porady odnośnie ręcznego polerowania. Pacjent to czarny mercedes 8 letni. Stan całkiem przyzwoity, ale niestety poprzedni właściciel jeździł na szczoty, świeżo po nawoskowaniu/QD większość rys jest zamaskowanych, ale pierwszy deszcz czy mycie i czar pryska. Naoglądałem się w internecie filmów, naczytałem poradników i wpadł pomysł na ręczną polerkę. Plan jest następujący:

  1. Aktywna piana ADBL neutralne pH
  2. Szampon ADBL
  3. Tar&Glue remover ADBL
  4. Vampire ADBL
  5. Aktywna piana
  6. Glinka
  7. IPA
  8. Megs UC + ręczny pad tricolor 
  9. ADBL perfect finish + miękki pad
  10. Aktywna piana
  11. IPA
  12. wosk fusso

Samo mycie myślę że nie potrzebuje komentarza, natomiast co do polerowania ręcznego nie ma za wiele filmów i poradników, a do tego są różne metody. Mój plan jest żeby po oczyszczeniu IPĄ, zabrać się za polerowanie padem tricolor żółta strona ta twardsza z Megsem UC i to jeszcze poprawić ADBL perfect finish i to z miękkim padem takim na maszynę (akurat nie było w sklepie dedykowanego do pracy ręcznej). Na koniec aktywna piana, ipa i na to wosk fusso. 

No i teraz liczę na pomoc od was. O czym pamiętać, czego nie robić, może o czymś zapomniałem, a może coś za dużo/za mało. Liczę na wszelką pomoc. 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, domino98 napisał:

No i teraz liczę na pomoc od was. O czym pamiętać, czego nie robić, może o czymś zapomniałem, a może coś za dużo/za mało. Liczę na wszelką pomoc. 

 

Paweł Nowicki nagrał całkiem niedawno poradnik o ręcznym polerowaniu 🙂

Znajdziesz tam masę wiedzy, żeby nie było tak łatwo nie linkuje 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.