Skocz do zawartości

Zestaw do utrzymania czystości.


Ryzu

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć, chciałbym poddać ocenie kosmetyki wybrane na podstawie tego co narazie wyczytałem z forum.
Klientem będzie świeżo kupiony, używany Focus z 2012r. + wjadą nowki felgi z oponami na lato
43c5ef454a68d6497a14cb942de29f00.jpg
 
Mieszkając w bloku nie chce oszukiwać się ze mam gdzie i jak zadbać o niego tak jak bym chciał. Nie ma tez czasu, by zadbać choć trochę tak jak widzę ze wy dbacie
Auto oddam gdzieś (może poleci ktoś, gdzie się odezwać w Warszawie? Jakie pakiety przy tym trybie wybierać? Czy 500-1000zl to budżet który ma sens na taka usługę? ) na start, a zestaw ma mi pomoc utrzymać go w czystości (bezdotykowa + te wybrane kosmetyki) do następnej wizyty.
 
Problematyczne miejsca to:
- Drobne odpryski lakieru
- Felgi - zimówki (raczej nie widziały dobrego mycia)
- Korodujacy? Plastik? pod maska (maskownica z plastiku w kolorze nadwozia, zgubiłem zdjęcie)
- Rdza w miejscu do wkręcenia haków holowniczych
- zabezpieczenie tych nowych felg
 
fd41c630ed20260343185435153ae59a.jpg
15d4ac8140f1af06859dfdba106dc2d4.jpg
 
 
A wiec do meritum:
3c707b829ea394e272572ed878321aee.jpg
Apc do generalnego czyszczenia, to było polecane w wieku miejscach
Gentleman bo podobno ładnie pachnie i pomoże uzyskać efekt po apc we wnętrzu.
 
7606beb77f9b33167775f38f350e9372.jpg
Dressing na „po bezdotyku”, przewijał mi się jako polecany w wielu wątkach.
Pędzelki - wiadomo ( każdy pędzel powinien mieć swoje stałe zastosowanie? 1 do felg, opon i najbrudniejszych miesc, jeden do zewnątrz i jeden do środka - czy można mieszać po umyciu? - nie mam doświadczenia…)
 
9c1d8ddd077c8a1b5cea276d437d4c36.jpg
QD dozwolony na mokro - ze względu na fakt mycia na bezdotyku. By wzmocnić efekt, wzmocnić powłokę (która wcześniej nałoży mi osoba/zakład Detail)
Płyn do szyb - tu się waham. Były polecenia i żale - przetestuje sam
 
23f4afb9640956ff6f32b5572bbcf8e9.jpg
Roton już jest (dostałem prezent)
Polecany usuwacz gumy asfalutu itd- przewijał się w kilku wątkach. Do dokupienia z czasem, wyczytałem ze narazie mogę posiłkować się APC i wystarczy.
 
4294085983e383224506add901013362.jpg
Polecane butelki i monster shine do testów - bo był u tego samego sprzedającego. Za mało? Za dużo tych butli?
 
Znalazłem narazie tylko jeden wątek sfrustrowanych mieszkańców bloków kursujących pomiędzy garażem (nie mam…) a bezdotykową. Na jego podstawie, wydaje mi się ze powinienem:
- wstępne płukanie na bezdotyku
- nałożyć tar i roton (gdy batdzo brudne) przemyć apc (gdy nie batdzo) felgi
- mycie właściwe
- spłukać bez nabłyszczaczy
- psiknac QD (można na mokro)
- spłukać bez nabłyszczaczy
- osuszyć (przykładając ręcznik, a nie wycierać)
 
Podsumowujac:
- Chętnie przyjmę polecenia do kogo zglosic się z kompleksowym myciem i zabezpieczeniem w Warszawie. Chciałbym się zmieścić w 500-1000 zł za taka usługę, konieczne będzie tez pranie tapicerki. ma to sens, czy nie wystarczy?
- ocenę zestawu do utrzymania efektu na codzień
- opinie czy mam właściwy tok myślenia co do kolejności pucowania - mając na uwadze ze do dyspozycji mam tylko myjnie bezpodatkowa
 
Dzięki!
 
 
Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jako właściciel podwórka i garażu szczerze współczuję. Jak mam swoje auto nawoskować to schodzi mi się prawie cały dzień. Teraz już trochę szybciej bo wprawy troszkę jest i roller ułatwia robotę.

Wracając do Ciebie. Zrób sam dekontaminację, wyglinkuj, clenarem ręcznie pomiziaj  lakier 😁 i od razu zapewniam lakier odżyje. Masz srebrny to przy dekontaminacji szybko będziesz widział efekty 😉.

Potrwa to sporo godzin. Rób w wolny dzień. Satysfakcja gwarantowana. I sporo PLN Ci zostanie. 

Na koniec  jakiś trwały qd lub qw i gębą się śmieje jak kropelki rano zobaczysz na aucie.

Ps. Nie masz w najbliższej rodzinie lub u kolegów dostępu do podwórka?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Firma mnie niedawno przeniosła. Nie zdążyłem tu jeszcze poznać dużej ilości ludzi
Pomysł dobry, popytam w pracy choć większość ludzi jednak ma mieszkania.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.