Skocz do zawartości

Konieczne lakierowanie zderzaka?


Heli

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie, jako że moja wiedza na temat lakiernictwa/detailingu jest przeciętna, chciałem zapytać o pomoc tutaj. Chciałem zakupić do swojego auta taki oto zderzak na tył, wiadomo że jest on trochę porysowany, rysy jak na zdjeciu. Dlatego pytanie, jak myślicie, trzeba lakierować czy są inne metody na pozbycie się ich? 

Screenshot_2021-12-27-08-47-17-600_pl.allegro.jpg

Screenshot_2021-12-27-08-47-21-124_pl.allegro.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Heli Ciężko na podstawie zdjęć jednoznacznie określić głębokość rys,  choć wydają się głębokie...

Spróbuj najpierw wypolerować, najlepiej mocno tnącą pastą, no i zobacz czy efekt Ci odpowiada.  Jeśli nie to pozostanie lakierowanie,  takie jest moje zdanie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, penkus5 napisał:

@Heli Ciężko na podstawie zdjęć jednoznacznie określić głębokość rys,  choć wydają się głębokie...

Spróbuj najpierw wypolerować, najlepiej mocno tnącą pastą, no i zobacz czy efekt Ci odpowiada.  Jeśli nie to pozostanie lakierowanie,  takie jest moje zdanie. 

Generalnie to zderzak ten jest dość drogi, bo często dużo gorsze - pękniety, z powyłamywanymi zaczepami kosztują ponad 1300 zł, a ten 'tylko' 800. Także próbuję szukać rozwiązań. Choć wydaje mi się, że nawet gdyby potrzebne było lakierowanie to i tak wyjdzie taniej aniżeli kupowanie tych za 1300 zł, jak obecnie prezentują się średnie ceny malowania zderzaka? Kiedyś, 2 lata temu w poprzednim aucie płaciłem 300 zł, lecz nie wiem jak to wygląda teraz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Heli Co do cen to Ci nie powiem,  nie lakierowalem nic od lat. 

Jeśli wiesz że na elemencie jest wystarczająca warstwa klaru, to możesz przed polerowaniem papierem ściernym wodnym przelecieć. Bo ogólnie to mocno wyczuwalne pod paznokciem są te rysy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.