Skocz do zawartości

Czy da sie zabezpieczyc folię ?


Rekomendowane odpowiedzi

Jak w temacie, będę miał samochód obklejony biała folią samochodowa. Wiem co niektórzy o tym myślą. Ale pracuje w firmie która ma takie zlecenia i muszę powiedzieć ze wychodzi bardzo ładnie. Ale nie o tym....

 

No wiec biała folia, czy istnieje jakiś środek do pielęgnacji tego materiału ? Do lakierów wiadomo, woski itd, itp. A co na folie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zabezpieczasz również woskiem (najlepiej jakimś twardym w konsystencji pasty poorboys czy np. megs 16 - stosujesz tylko inną metodę nakładania/docierania - odczekujesz dosłownie chwilę i szybko polerujesz wosk aby nie zasechł, dodatkowo nie należy stosować cleanerów ). Przy foliach matowych uzyskasz efekt satynowy co nie każdemu odpowiada, mat zaczyna delikatnie mienić się w słońcu.

Na folii w połysku ,aplikacja wosku jest zdecydowane łatwiejsza i czas schnięcia wosku jest wydłużony dzieki czemu nie musisz natychmiast polerowac. Folie myjesz tak samo jak lakier. Nie zauważyłem też aby do foli przywieral brud w postaci smoły itp. ale jeśli zdarzy się tobie, to uzyj benzyny ekstrakcyjnej i po kłopocie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziekuje za odpowiedz. Jesli obkleje samochod i czegos jeszcze nie bede wiedzial to bede pytal w tym temacie wiec prosze go nie zamykac.

 

Co do samej folii ma to byc połysk kolor Bialy.. I nie jest to folia z niskiejj ani sredniej polki ;) Mam naprawde dobra, tak wiec jesli mi siadzie jak pisal kolega wyzej, lepik, smola czy cos, to poprostu biore kawalek sciagam stary i naklejam nowa. Szkoda sie bawic moim zdaniem w czyszczenie....

 

PS> obklejenie samochodu zabezpiecza go przed rdza, chociaz w taki sposob iz piasek pora deszczowa zawarty w wodzie nie robi mikroodpryskow pod ktorymi trzyma sie wilgoc. Mam rację ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PS> obklejenie samochodu zabezpiecza go przed rdza, chociaz w taki sposob iz piasek pora deszczowa zawarty w wodzie nie robi mikroodpryskow pod ktorymi trzyma sie wilgoc. Mam rację ?

z jednej stront masz rację.

Mam auto służbowe oklejone folią (reklama). Fachowcy wokół szyb docinali folię nożem do tapet. Zrobili to w taki sposób, że pocięli też lakier- efekt po 3 latach (szkoda pisać).

 

Co do samej folii ma to byc połysk kolor Bialy.. I nie jest to folia z niskiejj ani sredniej polki ;) Mam naprawde dobra, tak wiec jesli mi siadzie jak pisal kolega wyzej, lepik, smola czy cos, to poprostu biore kawalek sciagam stary i naklejam nowa. Szkoda sie bawic moim zdaniem w czyszczenie....

wyczyścić będzie łatwiej ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Mam auto służbowe oklejone folią (reklama). Fachowcy wokół szyb docinali folię nożem do tapet. Zrobili to w taki sposób, że pocięli też lakier- efekt po 3 latach (szkoda pisać).

 

Wiem jak to wyglada, dlatego tez bede oklejal samochod sam. Pracuje w takiej firmie wiec jest ok :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie no, nie bede oklejak prze to ze kawalek slomy mi sie przykleil. Ale czasem sa na samochodzie jakies zabrudzenia przypominajace lepik.. Takie cos raczej bym wymienil niz czyscil. Z reszta do obklejania jeszcze dluga droga, pytalem z ciekawosci czy da sie jakos zabezpieczyc folie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.