Skocz do zawartości

Pierwsze w życiu nakladanie powłoki ceramicznej


Migu444

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, chce pierwszy raz w życiu wziąć się za auto detailing. Samochód, który ma zostać poddany zabiegom to Skoda Octavia RS w kolorze szary steel. Zastanawiam sie jakie bedą najlepsze środki pod taki lakier. Auto jest z 2017 roku i generalnie lakier jest w bardzo dobrym stanie, przygladając sie ciezko mi bylo znalezc jakies wieksze rysy. Jedyny problem to taki, że ostatnio jak myłem auto to za blisko przylozylem karcher i z przedniego zderzaka na zaślepce od haka zrobiło mi lekki odprysk lakieru. To też przed całą operacja chce oddać auto do lakiernika, żeby to zakrył. Co do zestawu kosmetyków to plan jest taki:

- Mycie mianą aktywną na myjni samoobsługowej bądź na podwórku z wykorzystaniem K2 Bela Pro (polecacie coś innego, mocniejszego? ),

- Usuniecie smoły srodkiem ADBL TAR AND GLUE REMOVER,

- Czyszczenie felg środkiem K2 Roton Pro,

- Mycie właściwe metodą na dwa wiadra z szamponem K2 Express,

- Glinkowanie K2 Glinka do Lakieru 60g ( czy taka spokojnie wystarczy na całe auto, czy raczej powinna być wieksza?)

- Polerowanie metodą One step przy pomocy Pasty Menzerna 3in1 One Step Polish , pad ADBL od One Step 150 mm na rzep. Pytanie czy powinienem dokupić również ten mniejszy 100 mm czy raczej jest zbędny? Urządzenie, które chce wykorzystać do polerki to Masner Polerka Elektryczna Rotacyjna z Regulacją Obrotów, jest w miare tania, pytanie czy nadaje się dla amatora?

Z tego co czytałem po tej paście nie ma potrzeby robienia żadnego odtłuszczania samochodu, chociaż często tu czytam, że na autach na koniec dodatkowo jest stosowany taki środek jak IPA, bedzie to u mnie konieczne?

- Położenie niewidzialnej wycieraczki Soft99 Ultra (macie coś tanszego, równie skutecznego i łatwego w aplikacji?)

- No i na koniec nałożenie powłoki ceramicznej. z początku myślałem o K2 Gravon, tylko nie wersji lite, a tej droższej, która według producenta wytrzymuje do 5 lat, sęk w tym, że nie moge znaleźć o niej żadnych informacji na tym forum, jak to jest z trudnością położenia tej powłoki, jaki jest jej efekt finalny i faktyczna wytrzymałość,  z tego też względu troche zwątpiłem i z tego co zauwazylem ludzie dla początkujacych osób polecaja powłoke Aqua 9H bądż CQuartz UK 3.0 z położeniem na to finalnie SIC.

Zastanawiam się jak to jest też z tymi wszystkimi mikrofibrami, które beda potrzebne do rozprowadzania tych środków lub docierania? Ile ich zakupić na zapas?

Co myślicie Panowie? Popełniam gdzieś jakiś błąd? Wiem, że sporo tu środków od K2, może macie  jednak dla mnie lepsze propozycje?

Czekam na wasze odpowiedzi i pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

W skrócie,

Po tej całej zabawie, która jest ok, 

Ipa koniecznie np 51%, przecierasz na bogato ipą i drugą suchą docierasz, delikatnie bez docisku;) finalnie daj jej 30min na odparowanie. 

Cquartz couk3.0 dwie warstwy, z godzinną przerwą pomiędzy aplikacją. Łatwo się aplikuje, jak pojawi się tęczA docierasz. Fibry np waxpro. Ile ? 10. 2-3 na główne wytarcie nadmiaru, kolejne na dotarcie.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.